Ledové osvěžující koktejly bývají součástí letních párty, oslav, večírků a potěší i jen tak k bazénu nebo na plážovém lehátku. Jsou alkoholické, sladké a s pořádnou dávkou ledu. A co je lepšího než si dát po práci nebo na dovolené s přáteli jeden z drinků? Ukážeme vám nejlepší koktejly, které si nyní můžete připravit sami doma, zvládne to totiž úplně každý a to nemusíte být zkušený barman. Každý koktejl se samozřejmě dá udělat i bez alkoholu, to třeba pro děti nebo pro abstinenty (i pro těhotné), aby nikdo nebyl ochuzen. A teď už pojďme na ty nejlepší koktejly, které si v létě můžete dát.

Každý koktejl je speciální něčím jiným, jinak se připravuje a podává se v jiných skleničkách. Pojďte se s nimi seznámit a vyberte si ten pravý pro vás. U každého koktejlu uvidíte název, fotografii, něco, čím je koktejl zajímavý, čím je specifický, z čeho se skládá a nakonci si můžete prohlédnout videorecept.

Rozhodně doporučujeme zkusit domácí přípravu. Sice vám tyto koktejly nalijí snad v každém baru, ale jejich konzumace by se vám mohla hodně prodražit.Nejlepší koktejly: 15 míchaných drinků, které zvládnete sami doma

nejlepší koktejlyFoto: pixabay

Gin tonic

Milujete, když při prvním doušku cítíte hořkost? V tom případě jen Gin tonic přesně pro vás! A je vhodný i pro ty, kteří si hlídají postavu a nechtějí přijmout moc kalorií. Víme, že alkohol obsahuje kalorií docela dost, ale pokud chcete zvolit něco nejméně škodlivého, v tomto směru to bude určitě Gin tonic. Podává se ve vysoké sklenici, která se naplní ledem a přes led se nalije 1-2 panáky Ginu a poté i tonic. Často se doplňuje limetkou, citrónem nebo okurkou. Čím kvalitnější Gin, tím lepší chuť a i menší bolehlav druhý den. 🙂

nejlepší koktejlyFoto: pixabay

Nejlepší koktejly: 15 míchaných drinků, které zvládnete sami doma

Mojito

Mojito je jeden z nejoblíbenějších koktejlů vůbec, zejména mezi dámskou částí příznivců koktejlů. Dá se udělat i Virgin Mojito, to znamená bez alkoholu a také to stojí za to.

Mojito se skládá z voňavé marocké nebo citrónové máty, která je podrcena a přidána do vysoké sklenice. Poté přichází na řadu třtinový cukr, limetková šťáva, plátky limetky, led, panák kvalitního bílého rumu a nakonec perlivá voda. Důležitým krokem je důkladné zamíchání. Přísaháme, že vám nebude stačit pouze jeden drink.

Mojito se připravuje i z jahod nebo malin, což doporučujeme vyzkoušet!

koktejly-mojitoFoto: pixabay

Cuba Libre

Cuba Libre je kubánská klasika, kterou všichni známe již z mladých let. Není divu, že chutná všem věkovým kategoriím, samozřejmě 18+. Jedná se o colu s rumem, která je doplněná o led a plátky citrónu nebo limetky. Většina koktejlů se připravuje podle přesně stanoveného receptu. Zajímavostí je, že Cuba Libre je i na Kubě samotnými Kubánci připravována podle oka.

nejlepší koktejlyFoto: pixabay

Moscow mule

Ruský koktejl, který má dlouholetou tradici, se podává v měděném hrníčku a pyšní se velkou oblibou. Jedná se o kombinaci ruské vodky, zázvorového piva a šťávy z limetky. Aby byla chuť opravdu autentická, přidejte vodku Russian Standard. Samotný koktejl se dá připravovat v různých kombinacích, například s jablky a skořicí nebo grepovou šťávou. Vždy chutná hodně luxusně a zajímavě.

nejlepší koktejlyFoto: unsplash

Nejlepší koktejly: 15 míchaných drinků, které zvládnete sami domaAperol spritz

Samotný Aperol je velmi oblíbený letní alkoholický mok, ze kterého můžete vyrobit koktejl Aperol spritz a užít si jeho typickou hořkou chuť. Rozhodně má svoje místo v kategorii „nejlepší koktejly“. Narozdíl od silných koktejlů se hodí třeba k večeři nebo letnímu grilování. Podává se ve sklenicích na nožičce a s krátkým brčkem. Jak takový koktejl připravit? Sklenici naplňte dvěma díly Aperolu, třemi díly Prosecca a jedním díle sodovky. Zamíchejte, přidejte plátek pomeranče a můžete servírovat. Na zdraví!

nejlepší koktejlyFoto: pixabay

Sangría

Opojná ovocná chut červeného vína a sladkého melounu, to je španělská Sangría.  Do vysoké sklenice se nalije samotné červené víno, přidají se ovocné kousky, skvěle chutná třeba meloun a celé se to doplní kapkou Brandy. Sladký nápoj, který se jednoduše pije a v tom je i jeho riziko! Pijte ho s mírou nebo se ráno budete potýkat s lehkou kocovinou. Ale dobrá Sangría za to stojí.

nejlepší koktejlyFoto: pixabay

Piňa Colada

Představte si, že jste na krásné bílé písečné pláži, cítíte mořský vánek a nad vámi vlají listy palem. Už chybí jen kokosový drink, který osvěžía celou atmosféru nádherně doladí. To je Piňa Colada. Tajemství je v kombinaci rumu, kokosového rumu, kokosového krému a to vše na pořádné dávce ledu.

nejlepší koktejlyFoto: pixabay

 

Margarita

Jakmile se napijete tohoto drinku, myšlenkami se přenesete do Mexika, odtud totiž pochází. Zvlášť speciální je způsob podávání, který je luxusní. Podává se v elegantní sklenici na stopce a skládá se ze stříbrné tequily, likéru Cointreau a litmetkové a pomerančové šťávy. Toto pití je oblíbené zejména mezi ženami kvůli jeho eleganci.

nejlepší koktejlyFoto: pexelsNejlepší koktejly: 15 míchaných drinků, které zvládnete sami doma

Whiskey sour

Napěněný koktejl s pořádnou dávku kvalitní whiskey, to je Whiskey sour. Do shakeru dejte whiskey, limetkovou šťávu a cukrový roztok. Zajímavou přísadou může být syrový bílek, ten ale někdo vynechává. Pokud ho do koktejlu nezakomponujete, nepočítejte s pověstnou pěnou. Vše pořádně zamíchejte, nalijte do sklenice na whiskey, přidejte brčko a sladkou třešinku.

nejlepší koktejlyFoto: pexels

Sex on the beach

Typický plážový koktejl, který vybízí k letním radovánkám a koupání v průhledném tyrkysovém moři. Pokud jste milovníky sladkého a osvěžujícího, jděte do toho! Potřebujete vysokou sklenici, kterou naplníte ledem, grenadinou, což je tmavě červený sirup z granátového jablka, vodkou a doplníte pomerančovým džusem. Koktejl je příjemně barevný.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Drinks.Brasil.oficial (@drinks__brasil_oficial),


https://www.youtube.com/watch?v=d8tJn3OPGgE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daiquiri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tohle je pití opravdových mužů! Jestli se tak chcete cítit i vy nebo ho třeba ženy chcete připravit jako překvapení pro svou polovičku, čtěte pozorně. Budete potřebovat bílý kubánský rum, limetkovou šťávu a cukrový rozvar. Příjemná hořko-kyselá chuť vás překvapí. nejlepší koktejlyFoto: pixabay

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pisco sour

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pisco sour pochází z Peru. K přípravě se používá peruánské Pisco, což je tradiční pálenka z vinné révy. Pokud chcete ochutnat trochu peruánského slunce, vytvořte si tento koktejl. Smíchejte Pisco s bílkem, cukrovým rozvarem a limetkovou šťávou. Mňam! nejlepší koktejlyFoto: pexels https://www.youtube.com/watch?v=j_LTDlBOX04

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cosmopolitan

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Typicky holčičím koktejlem je právě Cosmopolitan, který proslavily hlavně ženy jednoho amerického seriálu. Je sladký, růžový a svádí k ochutnání. Připravte si sklenku na Martini a v té smíchejte likér Cointreau, brusinkový džus, vodku, kardamon, limetkovou šťávu a muškátový oříšek. Vše promíchejte bez ledu a přidejte brčko, plátek pomeranče nebo limetky. nejlepší koktejlyFoto: unsplash

https://www.youtube.com/watch?v=y23sJPG5McA


Nejlepší koktejly: 15 míchaných drinků, které zvládnete sami doma

Oriental beauty

Teď je tu něco pro příznivce nealkoholický koktejlů. Kumkvat (zlatá mandarinka), Crodino, tonic, limetková šťáva, led – to je koktejl Oriental beauty.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jagoda E-M (@kumkvat17),


https://www.youtube.com/watch?v=gyg8ASQ5BGs

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mai-Tai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Modrý kouzelný drink, který obsahuje velké množství alkoholu a víc skleniček by někoho mohlo položit, je to tedy něco jen pro odvážné a pro velké držáky. Smíchejte modrý likér Curacao, tmavý a světlý rum, šťávu z pomerančů a z citrónu, mandlový sirup a slupky larahy, což je takové zvláštní citrusové ovoce. Podávejte s mátou a kousky ovoce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvek sdílený Max Corton (@island.max),

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Alkoholické nápoje smí pít jen lidé starší 18 let. Výrazně doporučujeme pít alkohol s mírou a jen občas.

Tyhle drinky podle nás patří mezi nejlepší koktejly, kterými se můžete příjemně zchladit a které skvěle doplní každé setkání s přáteli nebo letní párty. Který je váš oblíbený?

Přečtěte si také: 10 receptů na letní drinky, které vás osvěží.