Nemáte do čeho píchnout a chtěli byste si udělat něco dobrého? Zkuste udělat nepečený karamelový dort, kterým potěšíte všechny mlsné jazýčky a ještě se zabavíte. Tenhle karamelový dort je naprosto výborný, jeho příprava je rychlá, protože se nepeče a potřebujete jen pár ingrediencí. Tak hurá do toho.Recept na nejlepší nepečený karamelový dort

karamelový dortFoto: pexels

Ingredience

  • 2 balíčky lotus karamelových sušenek
  • 2 šlehačky
  • káva
  • 2 balení mascarpone
  • ovoce, oříšky na ozdobu
Postup

Vystelte formu pečicím papírem a dno poklaďte sušenkami, které pokapejte pár kapkami silné kávy a navrstvěte směsí, kterou připravíte z mascarpone a vyšlehané šlehačky. Pokud chcete, můžete tam dát i nějaké sladidlo, třeba med nebo vanilkový cukr, ale není to potřeba, protože sušenky jsou sladké dost. Po vrstvě krému přichází na řadu opět sušenky, káva a zase krém. Poslední vrstvu ukončíme krémem, uhladíme a ozdobíme, čím chcete. Můžete použít ovoce jako třeba maliny, jahody, borůvky nebo banán nebo dort můžete posypat kakaem, zkaramelizovanými oříšky nebo tím, co máte zkrátka rádi. Ovoce můžete dát také dovnitř. Jestli máte chuť na opravdovou kalorickou bombu, vytvořte si čokoládovou polevu a tou celý dort polijte a ještě ozdobte rozdrcenými nebo celými lotus sušenkami. Až budete mít hotovo, dejte do lednice a nechte odpočinout aspoň hodinu. Dort nemusíte chladit přes noc, protože sušenky jsou měkké hned díky kávě. Doufáme, že dort zkusíte a že vám bude chutnat. Slibujeme, že se budete olizovat až za ušima a nejen vy, ale celá vaše rodina! Dobrou chuť!

Příprava tohoto dortu je velice rychlá a to právě proto, že se nemusí péct. Můžete ho donést na návštěvu nebo někomu darovat jako narozeninový dort, zaručujeme vám, že bude mít úspěch.

Pokud si držíte linii a záleží vám na tom co jíte nebo se bojíte, že přiberete, můžete šlehačku nahradit tvarohem a máte hned zdravější verzi.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Vypečená Máma (@vypecena.mama),

Dort doporučujeme a varujeme, že je vážně výborný a proto moc dlouho nevydrží.

Vyzkoušejte i tento nepečený cheesecake.