Sangría je výborný nápoj, který pochází ze Španělska. Osvěží, výborně chutná a i dobře vypadá, když ho připravíte na nějakou párty nebo letní posezení na zahradě či k obědu. Je to alkoholický nápoj, tudíž děti si budou muset vystačit s limonádou. Pokud milujete červené víno, budete milovat i Sangrii! Pije se s osvěžujícím ovocem.Sangría je jednoduchá a chutná skvěle!

sangriaFoto: pixabay

Ingredience:

  • cukr
  • červené víno
  • ovoce – meloun, broskve
  • voda
  • citronová šťáva
  • pomerančová šťáva

Sangría – jak ji připravit?

Vezmeme kastrol a nalijeme do něj trochu vody s cukrem. Svaříme a necháme vychladit. Do velké sklenice nalijeme červené víno, přidáme šťávu z pomeranče a citronu a nalijeme svařený cukr s vodou. Zamícháme a přidáme kousky ovoce – broskev, meloun nebo třeba jahody. Pokud chcete, můžete přidat i celou skořici nebo mátu.

Před podáváním do sklenice dáme ještě kostky ledu, aby bylo pití co nejvíce studené.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený feedfeed, by Julie Resnick (@thefeedfeed),

Jak připravit nanuky ze Sangrie?

Pokud chcete parádní osvěžení, doporučujeme si udělat ledové nanuky právě ze Sangrie. Dětem je můžete udělat taky, jen místo vína dejte do směsi třeba brusinkový džus. Jednoduše připravenou Sangrii nalijte do tvořítek na nanuky a dejte zmrazit nejlépe přes noc. Buď směs rozmixujte, pokud v ní nechcete kousky ovoce nebo je tam pro oživení naopak nechte. Dobrou chuť!

Můžete ozdobit i plátky pomeranče, jen z nich odstraňte kůru, aby vám nápoj nezhořkl.

Pokud do Sangríe dáte kousky melouna, můžete je potom vytáhnout a zmrazit. Budou skvěle nacucané právě Sangrií.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Maryanne Cabrera (@littleepicurean),

Sangríe je výborná, připravíte si ji také? Pokud ji zkusíte, dejte nám vědět, jak se vám povedla. Klidně pošlete i fotku. Na jaké další drinky byste chtěli recept?

Připravte si výborný Gin tonic 5x jinak! Nebudete litovat.