U dětí je pitný režim více než důležitý a to hlavně v letním období. Chceme do nich dostat vodu, ale všichni víme, že děti milují hlavně sladké nápoje. Dáme vám recepty na čtyři drinky pro děti, které dobře vypadají, budou jim chutnat a díky tomu vypijí opravdu hodně vody. Nebojte se je použít na oslavy u bazénu či na zahradě nebo jako každodenní pití.

Přečtěte si také: Písničky pro děti: 15 nejoblíbenějších písniček pro nejmenšíVyzkoušejte 4 recepty na drinky pro děti, které budou zbožňovat

drinky pro dětiFoto: pexels

Přečtěte si také: Nejkrásnější pohádky pro děti: 30 nejoblíbenějších českých i zahraničních pohádek1. Jahodový drink

Jahody jsou nejoblíbenější ovoce dětí vůbec. Jsou sladké a obsahují spoustu vitamínů. Vezměte jahůdky, dejte je do kastrolu, přidejte med nebo jiné sladidlo a trochu vody. Svařte, jahůdky rozmačkejte a vytvořte hustý sirup a s kousky celých jahod. Nechte vychladnout, nalijte do sklenice a přidejte perlivou vodu, případně led. Tam ale opatrně na angínu. 🙂

drinky pro dětiFoto: pixabay

2. Drink s lesním ovocem

Chcete dětem dopřát ledový a osvěžující nápoj bez ledu? Dejte směs lesního ovoce do mrazáku a po pár hodinách vyndejte a vhoďte do sklenice. Přidejte podle chuti i čerstvé ovoce, které může z části rozmačkat a dolijte vodou. Díky ovoci bude nápoje sladký a ani nebudete potřebovat ničím doslazovat.

drinky pro dětiFoto: pexels

3. Melounový nápoj

Meloun je sám o sobě plný vody a také hodně sladký. Stačí jen smíchat s vodou a můžete do vody hodit i pár gumových medvídků, díky kterým bude drink barevný, sladký a bude s nimi zábava.

Pokud do dětí nedokážete dostat vodu ani těmito limonádami, dejte jim právě meloun. Je z 80 % tvořen vodou, takže je to vlastně stejné, jako kdyby pily. To je takový náš trik, když děti nechtějí pít. 🙂 Vyzkoušejte!

drinky pro dětiFoto: pexels4. Drink s pomerančem

Rozhodně je pomerančový nápoj dobrá volba, protože do dětí dostanete nejen vodu, ale i vitamín C, kterého není nikdy dost. Vymačkejte šťávu z pomeranče a pokud děti mají rádi, můžete přidat i pár kapek citronu nebo grepu. Skvěle pomeranč funguje i s jahodami a jahodovou šťávou. Nezapomeňte ale naředit vodou, aby drink nebyl až moc hustý. Vy jako dospěláci můžete přidat místo obyčejné vody nějaké alkohol a tím nápoj zředit a děti si budou připadat, že pijí to, co vy.

drinky pro dětiFoto: pexels

Tyhle drinky pro děti jsou lehké, zdravé a plné ovoce! Naservírujte je dětem v hezkých skleničkách a hned si budou připadat jako dospěláci, kteří popíjejí drinky. 🙂 To chce přece každé dítě ne?

Přečtěte si také: 10 receptů na veselé jednohubky pro děti, které je budou bavit jíst