Mozek je úžasný orgán. Pomáhá nám dosáhnout cílů, splnit sny nebo udělat a říct to, co chceme. Mozek má každý a proto bychom měli porozumět zásadám jeho fungování. Schopnosti mozku jsou neskutečně promyšlené a složité.

Toto jsou fakta o práci mozku, buďte o chlup chytřejší a využijte schopností mozku.


Zajímavé a nečekané schopnosti mozku

schopnosti mozku
Foto: pixabay

1. Náš mozek nerozeznává realitu a fantazii

Náš mozek reaguje na každou myšlenku a nedokáže rozlišit mezi fantazií a realitou. Proto lidé, kteří se dívají na svět přes růžové brýle, se cítí šťastnější a to je důvod, proč naše tělo přijímá placebo jako skutečný farmaceutický výrobek – lék.


2. Duševní práce mozek neunavuje

Mozkovou únavu způsobují emoce. Složení krve, která protéká mozkem během aktivní činnosti, zůstává nezměněno.

3. Mozek nejčastěji pracuje automaticky

Více než polovina dnešních myšlenek jsou myšlenky včerejší. To je důvod, proč je pro pesimisty těžké změnit vnímání světa. Pesimisti potřebují doslova vyčistit mozek a častěji reagovat na pozitivní věci.

4. Vidíme to, na co myslíme

Všechny myšlenky se postupně mění v životní zkušenosti. Pokud například sníte o cestě do Paříže, všude uvidíte připomínky tohoto místa. Co z toho vyplývá? Pokud chcete změnit svět kolem vás, změňte své myšlenky.

5. Náš mozek potřebuje trénink, stejně jako svaly

Mozek se moc neliší od svalů, také potřebuje trénink. Aktivity jako učení, cvičení na čerstvém vzduchu, zdravá výživa, zdravý a kvalitní spánek, cestování, nové aktivity, psaní poznámek, tanec a dokonce i hraní tetrisu jsou užitečné pro váš mozek.

6. Mozek nikdy neodpočívá

Dokonce i když spíme, náš mozek neustále tvrdě pracuje. Jeho činnost je ve spánku vyšší než v průběhu dne. Zajímavé schopnosti mozku, že?

7. Vypnutí je čas od času důležité

Abychom se neutápěli v negativních myšlenkách, někdy prostě potřebujeme vypnout a uzavřít svůj mozek, abychom dali přestávku našemu imunitnímu systému. Nezapomínejte ale na aktivní odpočinek, pro náš mozek je to nejužitečnější druh relaxace.


8. Zapomínat je dobré pro náš nervový systém

Chceme-li si zapamatovat nové vzpomínky, mozek se musí zbavit těch starých. Bylo by hezké, kdybychom se mohli rozhodnout, co si pamatovat a na co zapomenout.

9. Mozek není citlivý na bolest

Náš mozek reaguje na bolest, ale necítí to sám kvůli nedostatku potřebných receptorů.

10. Můžeme změnit náš mozek

Je to podobné jako zákon přitažlivosti. Pokud budeme myslet pozitivně, můžeme si mozek vycvičit na jen pozitivní myšlení.

Také vás překvapilo jak funguje mozek a jaké jsou schopnosti mozku? Věděli jste o všech? Je to opravdu neuvěřitelný orgán.

 

Jaké návyky mají úspěšní lidé? Přečtěte si článek o tom, jak dosáhnout úspěchu.

 

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.