Lidé, kteří mají přirozené charisma jsou úspěšnější, mají lepší vztahy a umějí lépe komunikovat. Charisma chceme mít všichni a nejlepší je, když se s ním narodíme, ale co když ne? Dá se ho nějak získat? Máme pro vás dobrou zprávu, opravdu dá! Chce to jen trochu soustředění a snažení, abychom odkoukali, co dělají charismatičtí lidé a zkusit to také.

Vy ale nic odkoukávat nemusíte, my jsme pro vás totiž sepsali 10 návyků, které vedou k tomu, abyste byli úspěšní ve všech ohledech. Zkuste si tyhle návyky osvojit a uvidíte, že se vám opravdu bude dařit mnohem lépe.10 návyků charismatických lidí, které vedou k úspěchu

charismaFoto: pexels1. Jsou sebejistí

Charismatičtí lidé, kteří jsou zároveň sebejistí a sebevědomí, působí důvěryhodně a proto v nich lidé vidí bezpečí a rádi se jim svěřují. Určitě sami budete spíše důvěřovat člověku, který bude vystupovat sebevědomě a bude si stát za svým názorem než že byste se svěřovali někomu, kdo sám nevěří tomu, co říká, mám pravdu?

2. Jsou pozorní a naslouchají druhým

Lidé, kteří mají charisma, jsou srovnaní sami se sebou a zajímají se o druhé a rádi jim naslouchají. Vědí, že pokud nechtějí ztratit lidi kolem sebe, musí se zajímat o jejich problémy a o ně samotné. Ovládají komunikační prvky jako správné kladení otázek, udržování očního kontaktu, řeč těla apod. Oční kontakt má velký vliv na důvěryhodnost a přitažlivost.

3. Jsou vášniví a dávají to najevo

Mají spoustu vášní a věří jim. Tato zapálenost motivuje lidi kolem nich, aby také měli vášně a užívali si je tak, jak se patří.

Například pokud máte kamaráda, který je ke všemu kritický, brzy začnete být stejný. Stejně tak, když je kolem vás někdo, kdo má pozitivní přístup a do všeho jde s chutí, budete to dělat taky.

4. Jsou přístupní

Charismatičtí lidé mají takový výraz v obličeji, který je přístupný všem a proto všechny vyslechnou a nikoho neodmítnou.

5. Nejsou sebestřední

Nemyslí primárně na sebe, ale na lidi kolem sebe. Mají se rádi, ale nedávají to tak najevo.

6. Mají cíle

Studie sociologa Maxe Webera o charismatu říká, že charismatický člověk má jasnou vizi ohledně budoucnosti a směřuje k ní. Jsou to lidé, kteří mají nápady, ale jen o nich nemluví, také něco dělají.7. Zajímají se o druhé

Lidé s charismem se rádi seznamují, komunikují s druhými a zajímají se o ně. Dělají si kontakty, protože nikdy nevědí, kdy se jim budou hodit, mohou narazit na lásku svého života nebo nejlepšího kamaráda, zkrátka vyhledávají komunikaci a navazují vztahy.

8. Věří sami v sebe

Nemají pochybnosti, nepodceňují se a bezmezně si věří! Zákon přitažlivosti totiž funguje a oni to vědí. Patříte mezi takové lidi?9. Pracují na sebepoznání

Zajímají se o ostatní, ale mluví také o sobě a o svých problémech, radostech, zkrátka o tom, co dělají a jak se mají a také si umějí říct o pomoc.

10. Jsou štědří

V žádném případě nejsou lakomí, pro své přátele by se rozdali, ale jen pokud někdo jejich štědrosti nezneužívá. Raději udělají radost druhým než sobě.

Chcete mít charisma? Osvojte si tyto návyky a uvidíte.

12 věcí, které šťastní lidé dělají a nešťastní nedělají.