Instagram je jedna z nejoblíbenějších sociálních sítí a v poslední době se na ní lidé snaží i vydělávat. Abyste ze svého instagramového účtu mohli dostat nějaké ty peníze, váš instagram musí mít hodně sledujících a lajků. Toho docílíte, pokud budete mít jedinečný, originální instagram se zajímavými fotkami a popisky. Společně se podíváme na 12 tipů jak na úspěšný instagram, které vám mohou pomoci.Jak na úspěšný instagram?

úspěšný instagram
Foto: pexels

1. Mějte zajímavý profil

Abyste získali co nejvíce sledujících a lajků, musíte zaujmout na první pohled. Proto je dobré správně si vyplnit svoje „bio“. Napište do něj vše zajímavé o vás. Text by měl samozřejmě korespondovat s vašimi fotkami. Pokud fotíte jídlo, nepište do svého bia fashion nebo travel. Pak by vás lidé mohli přestat sledovat nebo by nemuseli vůbec začít. Pokud máte svůj blog, eshop nebo jakoukoli jinou webovou stránku, rozhodně ji tam dejte.

Bio zkrátka slouží k vašemu velmi stručnému představení.

2. Pracujte na svém feedu

Hned po biu je největší pozornost věnována feedu, to znamená fotkám, které na instagram přidáváte a jejich celkovému vzhledu. Obecně se doporučuje sladit feed do barev a podle toho upravovat fotky. Měli byste používat jeden filtr nebo kombinaci filtrů na všechny fotky, aby vše ladilo. Vím, že je to těžké a musíte při focení přemýšlet nad barvami a prostředím, aby se vám fotka hodila.

TIP! Pokud nevíte, jak bdue daná fotka vypadat ve vašem feedu, stáhněte si aplikaci Planoly. Můžete si to zkusit nanečisto bez toho, aniž byste museli na instagram fotku přidávat.

3. Samotné fotky

Co si budeme povídat, největší úspěch mají fotky ostré, barevné (nejvíce populární je modrá barva) a hlavně smysluplné. Pokud chcete mít úspěšný instagram, foťte jídlo, přírodu (celkově cestování je oblíbené) a lidi. Myslím tím sebe, kamarády, partnera, rodinu.. Fotky, kde jsou lidé, mají opravdu velký úspěch.

4. Hashtagy

Úspěšný instagram je založen na takzvaných „hashtags“. Ty asi nemusím dlouze představovat, všichni, kdo instagram používáme, je známe. Není to ale jen o tom, dát k fotce co nejvíce hashtagů a jakýchkoliv. Hashtagy by měly být tématické a neměli byste používat ty, pod kterými je například 30 milionu fotek, pravděpodobně se v nich vaše fotka ztratí a nebude to mít účinek. Vyberte si nějaké méně používané a pozor, můžete jich použít maximálně 30. Doporučuje se množství okolo 20. Dejte si pozor na zakázaná slova, například „sex“. Instagram by vám mohl zablokovat některé funkce.

Dejte si s nimi opravdu práci, aby se vaše fotky dostali k co nejvíce lidem. Pokud se zabýváte cestováním, doporučujeme například #dnescestujem, #wildculturecz nebo #czechtravellers. Tyto používejte, pokud chcete, aby vaše fotky vidělo co nejvíce lidí z České republiky.

5. Popisky

Velmi záleží na tom, co konkrétního napíšete k fotce. I zde má úspěšný instagram své podmínky. Nepište dlouhé popisky, protože ty pravděpodobně nikdo číst nebude. Zkuste napsat krátký a stručný text a nebojte se oslovit vaše sledující a zeptat se jich na nějakou otázku, která samozřejmě souvisí s fotkou nebo je přimět k nějaké akci.

6. Sledující

Všichni chtějí mít kupu sledujících, ano. Neměl by to být hlavní životní cíl, ale kupodivu pro to chtějí lidé udělat vše. V žádném případě si sledující nekupujte, je to zbytečné a vy utratíte peníze jen tak do vzduchu. Za prvé to ostatní poznají, protože budete mít jiný počet sledujících a jiný počet lajků u fotky. Zkuste si získat sledující dobrými fotkami a vaší osobou.

Dobrým tipem je také to, že si najdete další osoby, které fotí v podobném stylu jako vy nebo se zabývají stejným tématem a navzájem se budete lajkovat, komentovat si fotky a sledovat.

7. Instastories

Krátká videa, která zmití za 24 hodin? Ano! Můžete svým sledujícím sdělit krátkou zprávu, zeptat se jich na jejich názor pomocí ankety nebo sem vložit fotky či video, které by sevám nehodilo do feedu. Používejte instastories, označujte polohu, místa, čas, přidávejte emojis a také si tím zvýšíte popularitu.

úspěšný instagram
Foto: pexels8. Dělejte soutěže

Pokud máte blog nebo něco podobného, nezapomeňte dělat soutěže, ty lidé milují a rádi se zapojují, protože přece chtějí dostat něco zadarmo. Šup, zkuste to!

9. Buďte originální

Zajímavé fotky jsou super, ale co předat lidem užitečné tipy a informace, které by mohli využít a sdílet dál? Pokud si myslíte, že víte něco, co ostatní ne, řekněte jim to! Poděkují vám a stanete se populárnějšími. Takhle se dělá úspěšný instagram!10. Buďte aktivní

Přidávejte na instagram, ale jen pokud máte co. Nepřidávejte 6x za den, protože to bude vaše sledující akorát otravovat. Pokud nemáte tolik kvalitních fotek, přidejte jednu za tři dny. Pokud ale naopak vaši followers uvidí, že nic nepřidáváte, přestanou vás sledovat. Aktivita je tedy velmi důležitá!

Tohle bylo 10 tipů na úspěšný instagram. Doufám, že vám moje rady pomohou a budou vám fungovat jako mně.

Mrkněte na nejlepší české instagramové účty o jídle.

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.