Práce z domova je mezi lidmi čím dál více častější a oblíbenější. Zejména mladí lidé chtějí mít svůj čas pod kontrolou, řídit si ho podle svých představ a mít tak dostatek volného času pro sebe. Zároveň to bývá častý benefit v klasickém zaměstnání. Například máte možnost využít home office jednou týdně. Je to příjemná změna a lidé to mají rádi. Možná vás ale napadá, že byste rádi pracovali z domova, ale nic neumíte. To ale může být omyl! Ukážeme vám, co může taková práce z domova být a co za činnosti může zahrnovat a věřte, že se jedná o širokovu škálu aktivit, se kterou si poradíte nebo se přiučíte.

Práce z domova vyžaduje notnou dávku sebemotivace a funguje na principu dobrovolnosti – nikdo vás do práce nenutí, musíte se motivovat sami a nejlepší je, když vás práce baví, to pak jde samo a zároveň je to i zábava. Mezi největší výhody patří čas, který si můžete uzpůsobit podle svých představ, práce v pyžamu a také to, že můžete pracovat odkudkoliv. Z druhé strany planety, z kavárny nebo ze svého balkónu či kuchyně.Zábavná práce z domova

práce z domova
Foto: pixabay

Psaní článků

Jste talentovaní a kreativní psavci? V tom případě klidně můžete začít psát články a texty. Samozřejmě to chce nějakou tu zkušenost, ale můžete začít něčím jednodušším a buďte si jisti, že se „vypíšete“ k něčemu lepšímu. Nezapomeňte se správně nacenit a klidně to mějte jako přivýdělek ke své aktuální práci, později se tím můžete divit. První zakázky můžete objevit na facebookových stránkách – zkuste například tuhle skupinu.

Založte si blog

Pokud jste technicky zdatní, založte si vlastní web. Nestojí moc peněz a můžete se na tom opravdu vyřádit. Postupem času můžete vytvářet blogy i pro ostatní, na zakázku. Pokud se jedná o váš vlastní blog, můžete na něj psát své vlastní články a vydělávat pomocí reklam, tzv. affiliate marketing.

Vyplňujte dotazníky

Prací méně i více zábavnou může být vyplňování dotazníků nebo takzvaných hudebních testů, kde hodnotíte, které písničky se vám líbí a jaká rádia máte například rádi. Neuživí vás to, ale stačí tomu obětovat pár minut denně a přivyděláte si pár stovek ke svému stálému platu. Spolupracujte například s placenedotaznikyonline.com.

Foťte a prodávejte

Pokud se vyznáte v sociálních sítích a baví vás, můžete zkusit vydělávat tak, že budete fotit zajímavé fotografie a dělat reklamy nejrůznějším značkám. Dostanete potom provizi z prodaných produktů nebo zboží zadarmo. Než se vám toto poštěstí, bude to trvat nějaký čas, ale pokud budete šikovní a budete mít štěstí, může se vám to rozjet jako slušný byznys.

práce z domova
Foto: pexels.comDoučování

Ovládáte slušně cizí jazyk nebo se vyznáte v biologii, orientujete se v historii nebo znáte všechny země a města na světě? Zkuste doučovat – děti, mládež, dospělé, to už záleží na úrovni vašich znalostí. Můžete doučovat dokonce i český jazyk a to cizince, například přes Skype. Najdete si tak i nové přátele a kontakty.

Správa sociálních sítí

Instagram, facebook, twitter.. není to pro vás nic cizího a v prostředí sociálních sítí jste jako ryba ve vodě? Můžete spravovat tyto sítě, tvořit příspěvky a starat se o zákazníky.

Grafika

Baví vás hrát si s grafickými programy a tvořit nejrůznější plakáty, texty, obrázky a kombinovat barvy a různá písma? Tak to je něco pro vás. Na internetu najdete spoustu volných pozic na grafika. Začněte nejdřívě nečím lehčím, jako jsou pozvánky, plakáty, ukažte lidem, jak jste dobří a co od vás mohou čekat. Pokud máte odvahu, klidně oslovte firmu, která se vám líbí, třeba budou mít zájem.

práce z domova
Foto: pexels

Správce e-shopu

Pokud jste systematičtí a máte organizační schopnosti, můžete řídit e-shop, doplňovat nový sortiment a zabývat se péčí o zákazníky. Potřebujete sice trochu více zkušeností, ale do začátku stačí zápal s chutí učit se nové věci.Překladatel

Milujete angličtinu/němčinu/francouzštinu nebo snad jiný jazyk? Není nic lepšího než překládat, můžete začít krátkými jednoduššími texty a poté přejít k delším a složitějším textům. Vzniká tu možnost pracovat pro zahraniční firmy.

Asistent

Někteří lidé na vyšších řídících pozicích, kteří mají opravdu málo času, hledají asistenta/tku, který mu pomůže s organizačními věcmi. Objednávky, organizace času, vše, co bude potřebovat. Milujete být zodpovědní a mít hodně práce? Tak to je práce přesně pro vás! Je důležité se při ucházení se o takovou pozici umět dobře prodat.práce z domova
Foto: pexels.com

Zaujala vás práce z domova? Vyzkoušejte ji!

Udělejte si krátký test o tom, jaká práce je pro tebe ta pravá.