Když se nad tím zamyslíte, možná zjistíte, že kolem sebe máte spoustu lidí, kteří nepatří mezi ty nejbystřejší. Není to tím, že by jich bylo tolik, ale většinou jsou to ti nejhlasitější. Existuje opravdu hodně inteligentních lidí, jenom to holt nedávají tolik najevo. Můžete tomu říkat skromnost, nebo prostě dobré vychování, tihle lidi vypadají a zní normálně, dokud vám nevysypou z rukávu tu nejgeniálnější radu nebo nápad. Tady je několik znaků, které prozradí, že se jedná o inteligentní osobu.

10 známek toho, že jste extrémně inteligentní, i když vám to nepřijde1. Ponocujete

Když budete vzhůru, neznamená to, že budete chytřejší. Ale chytří lidé jsou spíš ti, kteří v noci pracují, chodí ven a pak pozdě vstávají. Zatímco vaši přátelé už spí, vy hledáte na internetu informace, čtete, dokončujete projekty a učíte se hrát na kytaru. Pro ostatní je tohle zahalenou rouškou nočního tajemství, takže vaše dovednosti je mohou překvapit.

Foto: pexels

2. Vaši kamarádi jsou chytří a kreativní

Společnost, ve které se pohybujete, je dobrou ukázkou toho, jaký jste člověk. Samozřejmě existují výjimky, ale inteligentní lidí si budou kolem sebe udržovat jiné chytré a kreativní kamarády.

3. Umíte se postavit problémům

Problémy se valí, ale vám to nevadí, protože si umíte sestavit priority. Rádi se pohybujete na kraji své komfortní zóny a vítáte nové výzvy. Žádný problém chytrého člověka nezaskočí.


4. Usilujete o dokonalost

Nic nevypovídá o vaší inteligenci jako to, jak přistupujete sami k sobě. Inteligentní lidé chtějí být dokonalí, takže pokaždé, když je potkáte, si všimnete určitého zlepšení, od vzhledu po jejich řečnické schopnosti.

5. Neustále se zabýváte spoustou různých projektů

Jste zaneprázdnění? Máte neustále několik bočních projektů, na kterých pracujete? Učení se francouzštiny, zkoumání DIY vychytávek pro domácnost, hra na kytaru, vymýšlení nových receptů a taneční hodiny, na které chodíte po večerech. Každý má koníčky, ale inteligentní člověk se snaží neustále zlepšovat svou osobnost.

 

6. Zvládáte sebekritiku

Narcisů, kteří sami sobě i okolí lžou o tom, jak skvělí jsou, existuje dost. Pokud zvládáte sebereflexi a umíte přijmout kritiku, vypovídá to o vaší zvýšené inteligenci.


7. Jste ten tišší typ

Pryč s nálepkou introvertů a podivínů. Ne všichni mlčenliví lidé musí být nutně chytří, ale zhodnotit situaci, zamyslet se nad ní a až poté reagovat vhodnou odpovědí, vyžaduje jistou dávku inteligence. Navíc ticho je lepší než nudný rozhovor o ničem.

8. Rádi jste informovaní

Inteligentní člověk chce znát aktuální informace z různých oblastí. Sběr informací, učení se nových věcí a rozvoj užitečných schopností je důvod, proč jsou chytří lidé neustále zaneprázdnění.


9. Pokládáte správné otázky

Neskáčou do řeči, nevedou dlouhé monology. Tiše sedí a poslouchají, co chcete říct. Když se zeptají na otázku, vystihnou jí všechno dokonale. Dají vám skvělou radu, nebo vám pomůžou najít řešení. Pokud vám přátelé říkají, že jste skvělý posluchač, nejen, že jste opravdu super kamarád, ale pravděpodobně jste také inteligentní.

 

10. Nemyslíte si, že jste výrazně chytřejší

Méně schopní lidé často přeceňují své schopnosti. Inteligentní, vzdělaní a schopní lidé naopak vidí prostor, který existuje k neustálému zlepšování a nejsou nikdy spokojení se svou současnou úroveň znalostí.

Prozradilo 10 známek vaši inteligenci?

Zanechte nám vzkaz v komentáři.