Každý chceme v životě více času, protože ho máme málo. Chceme být produktivní, umět odpočívat a toužíme po tom, aby nám vycházelo vše tak, jak si přejeme. Ne vždy to tak jde, ale naštěstí žijeme v moderní době plné internetu a aplikací, což znamená, že nám v mnohém mohou pomoct. Dali jsme pro vás dohromady docela dlouhý seznam všech online vychytávek, které vám ulehčí život a produktivita bude jásat. Vybrali jsme ty, které sami používáme a nemůžeme si je vynachválit. No tak které vám ještě chybí?

Některé aplikace jsou v češtině, některé v angličtině, ale pochopíte je. Následující online vychytávky patří k těm nejlepším.

Víte, co je produktivita? Je to určitý vztah mezi dosáhnutým výsledkem a časem, který je k dosáhnutí potřeba. Pokud například pracujete z domova a nikdo vás do práce nenutí, produktivita je opravdu důležitá.Větší produktivita a více času díky online vychytávkám

produktivita
Foto: pexels

To-do-listy

To-do-listy vám pomohou s časem i s produktivitou a proto je tolik lidí miluje a s radostí používá. Pokud máte hodně úkolů, ale nejste schopni je za den splnit, pak to-do-list potřebujete! Jde o to, že si jednotlivé úkoly napíšete, neustále je vidíte a víte, že je musíte splnit. Postupně je odškrtáváte a neznám lepší pocit než mít na konci dne odškrtnuté všechny úkoly. Působí to zároveň jako motivace. Někomu vyhovovuje si úkoly psát na papír, ale ten potom musíte tahat sebou a také ho můžete ztratit. Online aplikaci máte neustále sebou. S přibývajícími to-do-listy bude produktivita jen stoupat, doufáme!

 

Poznámky

Poznámky se hodí, když si potřebujete něco zapamatovat nebo uložit zrovna ve chvíli, kdy u sebe nemáte tužku a papír. Třeba pracovní nápad, nápad na nový článek nebo mohou fungovat jako to-do-list, když zrovna nemáte čas do něj psát úkoly, tak je rychle napíšete do poznámek a pak přepíšete.

 

Čtení

Tyto aplikace jsou pro všechny, kteří sebou nechtějí tahat těžké knihy. Protože ty můžete číst z mobilu, kde je máte uložené, to samé platí pro články.

 

Komunikace

Všichni známe a používáme messenger, whatsapp apod. Ale co když potřebujete komunikovat s někým důležitým a pracovní komunikace se vám plete v té osobní? Chce to další aplikaci a mít to pěkně oddělené! Můžete vytvářet různé skupiny, témata a mít komunikaci konečně přehlednou.

 

Dokumenty

Chcete mít dokumenty všechny pěkně pohromadě a být si jisti, že nic neztratíte a najdete to všude online? A můžete mít tyto aplikace dokonce i v mobilu!

 

Relax

Relaxovat a odpočívat je důležité! I na to máme vychytávky. Aby vaše produktivita byla opravdu vysoká a efektivní, potřebujete aplikace na relax, odpočinek a meditaci, pokud vás uklidňuje.

 • Calm 
 • Flowing – tato aplikace vám pomůže meditovat v přírodě jen s vaším telefonem.
 

Hudba

Že je hudba lék a pomáhá se koncentrovat je snad jasné. Pokud si tedy pustíte do uší rock nebo metal, asi se dokážete soustředit jen na to a spíš vás to rozptýlí. Ale existuje uklidňující hudba, kterou si můžete pustit při práci a naopak vás podpoří ke koncentraci a soustředění. A abyste hudbu nemuseli hledat, neustále přepínat a hlídat, existují hotové playlisty, které jsou zadarmo a obsahují přesně takovou hudbu, kterou potřebujete.

 • Spotify – najděte si třeba playlist s názvem „Peaceful piano“, pro další stačí kliknout na „Procházet“, poté žánry a nálady a zvolit si „Pro soustředění“.
 • Shazam – jste v obchodě, v klubu nebo v práci a slyšíte písničku, která se vám líbí? Jak zjistit, jak se jmenuje, abyste si ji mohli příště najít? Pomůže vám Shazam, najde snad úplně všechno.

 

Nákupy

Ano, pomůžeme vám i s nakupováním. Pokud nemáte čas chodit do obchodu nebo chcete tento čas raději věnovat něčemu jinému, není nic jednoduššího, než si objednat potraviny online. A nejen potraviny, i elektroniku, drogérii, kosmetiku nebo módu.

 • Rohlik.cz – tuto online vychytávku, nakupování online, si oblíbilo už opravdu hodně lidí! Ušetříte spoustu času a dostanete kvalitní potraviny až na stůl. Výběr je velký a pestrý, stačí se jen podívat a objednat. Za chvíli máte nákup doma!
 • Alza  – tady najdete snad všechno, včetně nového bazaru.
 • Notino – zde nakoupíte vše, co se týká krásy a zdraví.
 • Glami – oblečení a doplňky na jednom místě.

 

Restaurace

Kolikrát nemáte chuť ani čas vařit, tak byste si rádi objednali jídlo. Nebo chcete někam zajít, ale nevíte kam, tak mrknete na hodnocení restaurací a hned uděláte rezervaci.

 • Restu – pomůže vám vybrat ty nejlepší podniky podle místa, hodnocení, příležitosti nebo typu stravy.
 • Foursquare – skvělá aplikace i webová stránka, která vám pomůže jak u nás, tak v zahraničí. Stačí zadat, co hledáte – jídlo, kávu, zábavu, noční život nebo snad nákupy?
 • Damejidlo – nechte si dovézt jídlo z vaší oblíbené restaurace až domů!
 • Ubereats – podobná služba jako u Damejidlo s rozdílem, že si můžete objednat cokoliv v jakékoliv částce, není tu žádná minimální objednávka.

Tohle je 15 nejlepších kaváren v Praze! 

 Doprava

Kolikrát nestíháte, nechce se vám jet MHD nebo nemáte auto a potřebujete se rychle někam dostat, na to tady máme další vychytávky, díky kterým bude vaše produktivita mnohem vyšší, protože ušetříte čas.

 • Uber – zde můžete také najít práci a působit jako řidič. A jaká je výhoda o proti běžnému taxi? Víte, kdo pro vás přijede a také kolik to bude stát. A funguje i mimo ČR!
 • Liftago
 • Taxify
 • Rekola – dopravíte se, zároveň budete sportovat a nebudete ničit životní prostředí – tři v jednom!
 • IDOS – doporučuji si aplikaci stáhnout do telefonu a vždy, když budete hledat jízdní řády, podívat se. Odjezdy i příjezdy víte v minutě!

 

Cestování

Když vám něco usnadní cestování, tak to je vždycky výhra, ať už se jedná o dopravu nebo třeba ubytování.

 • Kiwi – pokud sháníte letenky nebo jízdenky, rozhodně to zkuste tady.
 • Esky – akční letenky, hotely, auto, pojištění…
 • Booking – hledáte ubytování? Hotel, hostel, pokoj, byt? Když se necháte ubytovat několikrát, dostanete výhody.
 • Airbnb – chcete vyloženě celý byt, pokoj nebo dům? Není lepší volby.
 • Grab – asijské taxi, funguje stejně jako Uber

 

Cizí jazyky

Jazyky se vždycky hodí a můžete se je učit i sami ne jenom tak, že někam pojedete nebo budete chodit na kurz. Naštěstí existuje opravdu skvělá vzdělávací aplikace, která vás provede jazykem a naučí vás, minimálně, základy.
 

Bazar

Co uděláte, pokud chcete něco prodat? Vezmete to a jdete s tím do bazaru? Ztratíte ale spoustu času! Není jednodušší věc vyfotit a za pár sekund ji nahrát na online bazar? Můžete si tam potom s potenciálními kupci psát, smlouvat a domlouvat se. Nikdy to nebylo jednodušší!

 • Letgo
 • Vinted – tady prodávejte a nakupujte oblečení, boty, kabelky a můžete si i počíst ve fóru o zajímavých tématech a případně i přispět.

 

Finance

Nemáte přehled o penězích a tak nějak se vám ztrácejí a nevíte, za co utrácíte a kolik přesně? Chcete šetřit, ale nevíte na čem, když nemáte přehled?

Spendee – jednoduše budete zaznamenávat příjmy a výdaje a uvidíte svoji měsíční útratu, dokonce jsou finance rozdělené dle jednotlivých kategorií.

Tohle je způsob, díky kterému se naučíte ušetřit peníze.

Cítíte, jak produktivita stoupá a jak šetříte čas? Napište nám do komentáře vaší oblíbenou online vychytávku, kterou používáte.

Jak stáhnout z Youtube jakékoliv video nebo hudbu, si přečtěte tady.

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.