Inteligence je velice důležitá a specifická složka v našem mozku, která neříká nic o našich vědomostech a znalostech, jak si mnozí myslí – neurčují ji tedy známky ve škole, to je věc píle, vůle a schopnosti učit se. Jde spíše o schopnost logicky uvažovat, spojovat souvislosti a podobně. Existuje několik znaků, díky kterých poznáte, že má člověk vysoké IQ. Nemáte ho náhodou také? Schválně nám dejte vědět, jestli byste si přáli být géniové nebo raději ne, někdy je to totiž možná na obtíž.

12 příznaků vysoké inteligence: jak poznat, že má člověk vysoké IQ?

inteligence
Foto: pixabay1. Nekouříte

Lidé, kteří nekouří, mají vyšší IQ než ti, kteří vykouří několik cigaret denně. Ubývají vám potom mozkové buňky. Nekuřte – budete chytřejší.

2. Netrávíte mnoho času na telefonu

Modré světlo je škodlivé, to víme všichni a to působí na náš mozek. Ti, kteří místo hraní her na telefonu, čto knihu, jsou inteligentnější.

3. Jste noční sova

Učíte se v noci, v noci se vám lépe pracuje a jste produktivnější? Budete mít nejspíše velmi vysoké IQ.

4. Jste vysocí

Vyšší lidé jsou podle výzkumu inteligentnější než lidé malého vzrůstu.

5. Máte modré oči

Modroocí lidé jsou chytřejší než ti, kteří mají tmavé oči. Vědci neznají příčinu, ale prý to tak je.

6. Jste hubení

Obezita a nadváha nepříznivě působí na váš životní styl a způsob života. Na spánek a kvalitní myšlení.

7. Jíte zdravě

Ano, ano, ano –  nezdravé jídlo způsobuje to, že mozek není vyživován správnými látkami a tudíž negativně působí na myšlení a inteligenci obecně.8. Jste introvert

Výzkumy ukazují, že introverti jsou inteligentnější než otevření lidé, kteří se rádi socializují a seznamují.

9. Ranní těhotenské nevolnosti

Pokud čekáte dítě a máte četné nevolnosti, můžete očekávat, že bude vaše dítě velmi inteligentní, zejména co se týče jazyků.

10. Nejstarší z dětí bývá nejinteligentnější

Máte mladší sourozence a jste nejstarší? Tak to jste dost možná ten šťastlivec s vyšším IQ. Nejde o genetiku, ale o souhru rodičů a první dítě dostává do vínka nejvíce inteligence – tvrdí výzkumy.11. Psychické problémy

Velice často mají géniové i psychické problémy nebo přidružené psychické poruchy – ADHD, ADD nebo třeba Aspergerův syndrom. Není to samozřejmě pravidlo, ale je to velmi časté.

12. Inteligentní lidé často berou drogy

Možná se tomuto bodu budete divit, ale je to tak. Někdy je jejich inteligence tak moc vysoká, že ji sami nezvládnou a potřebují se s tím nějak vypořádat. Nedělají správná rozhodnutí a pomáhají si návykovými látkami.

Tohle jsou příznaky vysoké inteligence!

Otestujte se: jak moc jste emočně inteligentní?