Pracovat na dálku, odkudkoli, jen s pomocí počítače a vydělat peníze online zní skvěle. Tento způsob práce sebou nese výhody i nevýhody, ale pokud byste takovou práci rádi vyzkoušeli a sami posoudili, zda je to opravdu práce snů či nikoli, dáme vám tipy, co všechno byste mohli vyzkoušet. A jak vydělat peníze online? Můžete zkusit digitální nomádství, pracovat z pláže nebo od bazénu. O takové práci sní spoustu lidí. Pro každého z vás se jistě najde něco, co můžete dělat online. Nemusíte to hned brát jako full-time job, ale přivydělat si nějaké peníze se vždycky hodí! A třeba konečně najdete něco, co vás opravdu baví a naplňuje.

Přečtěte si také: 30 nápadů jak začít podnikat bez peněz ještě dnesJak vydělat peníze online? Zkuste pracovat na dálku.

jak vydělat peníze online
Foto: pexels

Fotografování

Vidíte se za foťákem spíš než před ním? Pokud jste rozený fotograf, fotky rádi upravujete, hrajete si s barvami a dostáváte pochvaly od svého okolí, můžete zkusit fotografie prodávat fotobankám. Nebo pokud se vám povede přes sociální sítě (například instagram), kde ukazujete své fotografie, někoho zaujmout, můžete pracovat pro firmy, fotit jejich produkty a dostávat za to peníze.

Psaní článků

Představte si, že sedíte na pláži a pozorujete palmy a posloucháte šumění moře. V hlavě se vám právě vytvořil scénář ke skvělé povídce, ve které hlavní roli hlavě palma, která mluví? Pokud jste kreativní a umíte lákavě psát, můžete psát články, které také můžete prodávat. Nebo si domluvte spolupráci s konkrétním webem, kam budete pravidelně přispívat. Hlavně se nebojte, seberte odvahu a pošlete ukázky svých textů tam, kde by se vám líbilo psát. Za zkoušku nic nedáte!

jak vydělat peníze online
Foto: pixabay

Překládání

Jak vydělat peníze online? Překladem. Skvěle ovládáte některý cízí jazyk/y? Výborná příležitost k práci, můžete překládat – články, texty nebo dokonce knihy. Můžete také pomáhat s překladem bloggerovi/influencerovi. Nebojte se a zeptejte se. Víte jak se říká, líná huba, holé neštěstí.

Přečtěte si také: 21 nápadů, jak podnikat online a být pánem svého života a času

Točení videí

Ano, buď se z vás může stát youtuber a nebo můžete natáčet profesionální videa pro podniky, restaurace, kavárny nebo hotely.  Zkuste si to nejdříve pro sebe doma, video sestříhejte a doplňte o popisky. Když s ním budete spokojení, rozešlete ho do pár podniků a zeptejte se, zda by o takové promoční video neměli také zájem. Možná někdo odepíše a vy budete mít novou práci 🙂

Grafika

Jestli nejste zkušení grafici, nevadí. Grafika vás baví a umíte alespoň základy? Začněte jako junior grafik a pokuste se tvořit loga, plakáty, pozvánky, newslettery, abyste měli později co ukázat.

Tvoření webových stránek

Jsou lidé, kteří by rádi měli webové stránky a pochlubili se se svým produktem, ale neumějí je vytvořit. O to víc jsou ochotní za takovou službu zaplatit. Pokud je tohle váš obor, není nad čím přemýšlet.

Reklama na instagramu

Nějakým záhadným způsobem se stalo, že máte na instagramu dost sledujících, kterým se líbí váš profil, feed i fotografie? Oslovte firmy, jestli by s vámi nechtěli spolupracovat, v dnešní době je to velmi častá věc.

Jak vydělat peníze online?

jak vydělat peníze online
Foto: pexelsDoučování online

Umíte jazyk? Nebo jste snad skvělý fyzikář? Neváhejte nabídnout své znalosti a doučovat děti/dospělé online, například prostřednictvím Skype hovoru. Můžete si tak slušně vydělat a ještě v pohodlí domova. Navíc se budete sami neustále učit a vzdělávat.

Konzultant

Jste odborník v oboru? Finance, cestování, kariérové nebo sportovní poradenství? Nabídněte své služby online. Můžete konzultovat přes email, telefon, Skype, způsob je jen na vás.Spravování sociálních sítí

Na Facebooku a Instagramu jste jako ryba ve vodě? Baví vás tvořit instastories, psát popisky k fotkám a získávat followers? Věřte mi, snad každá firma, pokud chce být úspěšná, potřebuje pořádnou propagaci na sociálních sítích. Tohle můžete dělat vy! A dostanete za to zaplaceno.

Vlastní e-shop

Online se dá dělat i e-shop. Pokud máte produkt, který chcete prodávat, vytvořte si e-shop a vydělávejte prodejem. Víceméně je to práce z domova. Bude vás to ze začátku stát nějaké peníze, ale postupem času, pokud se vám bude dařit, se vám peníze vrátí.

Pronájem bytu

Rozhodli jste se, že budete žít nějakou dobu v zahraničí a doma máte prázdný byt? Pronajměte ho, zkuste třeba airbnb.Průvodce online

Znáte Barcelonu jako vlastní boty? Nebo není ulička v Paříži, ve které jste nebyli? Výborná příležitost k tomu, dělat online průvodce. Budete spolupracovat s cestovateli a turisty, kterým na míru napíšete plán se všemi důležitými informacemi. Pokud budete dobří, dostanete kladné reference a práce se jen pohrne.

Jak vydělat peníze online?

jak vydělat peníze online
Foto: pexels

Copywriter

Rádi byste byli zaměstnaní ve společnosti, ve které byste chtěli tvořit obsah a texty? Web, blog, portál, e-shop? Hodně z nich hledá zkušené i začínající textaře, napište jim!

Přečtěte si také: Jak vydělávat na Instagramu? 200 000 Kč za jednu fotku. Naučte se jak!

Prodej e-booku

Máte svůj e-book? Jak zhubnout, jak žít zero waste, jak cestovat low cost? Prodejte ho! Pokud bude vážně dobrý, lidi vás budou sdílet a prodej se zvedne. Pořádně ho zpropagujte, na to nezapomeňte.

Jak vydělat peníze online? Vyberte si, která práce by vás mohla bavit a kterému oboru alespoň trochu rozumíte nebo v něm něco umíte. Doporučujeme navštívit stránku navolnenoze.cz, kde se na vás může usmát štěstí a najdete zde vysněnou práci online. A pokud potřebujete načerpat další inspiraci, zkuste třeba výbornou knihu od zkušených cestovatelů Matouše Vinše a Petra Nováka, kteří cestují a pracují online po celém světě a sepsali své zkušenosti v knize Travel Jobs. (TIP: na jejich webu https://travelbible.cz/knihy/travel-jobs najdete ukázku knihy zdarma).

Šití produktů

Umíte šít? Jestli ano a baví vás to, tak je to skvělá příležitost toho využít! Můžete začít šít něco, o co lidé mají zájem a prodávat to. Co třeba čelenky pro maminky a jejich děti? To je teď trend! Nebo třeba módní čepice a nebo kuchyňské zástěry. Můžete zkusit vtipné motivy s vtipnými texty. Pokud budete mít úspěch, můžete si založit e-shop a tam výrobky prodávat.

Zúčastněte se online průzkumů

Tímto nevyděláte žádné závratné částky, ale dá se to počítat jako přivýdělek. Na internetu jsou nejrůznější průzkumy, v rámci nichž vyplňujete dotazníky, pokud se do průzkumu zapojíte. Jako odměnu pak dostáváte peníze, které se vám za určité období připíšou na účet.

Pokud máte blog, zapojte se do affiliate programů

Zaregistrujte se do affiliate sítí, abyste mohli využívat provize z prodejů. Pokud má váš blog velkou návštěvnost a hodně čtenářů čte vaše články, máte velkou pravděpodobnost, že si přes vás produkt zakoupí. Díky tomu pak máte vy peníze.

Získávejte peníze zpět z nákupů

Znáte Plnou peněženku? Stačí se zaregistrovat a přes tento portál nakupovat na e-shopech. Díky tomu pak získáváte určitá procenta z utracené částky zpět. A to se vyplatí!

Už jste si vybrali práci a rozhodli se, jak vydělat peníze online?

Přečtěte si také: Při práci z domova je důležité dodržovat pár pravidel, abyste zůstali zdraví a v kondici.