Odpolední šlofík je pro vás už běžnou rutinou a bez něj se cítíte unavení a bez energie? Není divu! Pokud si takový šlofík dopřáváte, děláte jedině dobře, budete po něm totiž mnohem produktivnější a v práci budete sršit energií a nápady.Dopřejte si pravidelný krátký šlofík!

šlofík
Foto: pixabay

Je úplně normální, že je člověk při práci po určité době unavený. Obvykle kolem 14:00 se dostaví únava a chuť si zdřímnout. Tuto potřebu byste neměli potlačovat a pokud si to můžete dovolit, krátký odpočinek si dopřejte.

Je dokázáno, že člověk má nejvíce energie mezi 7 a 8 hodinou ranní, mezi 11 a 12 hodinu dopolední a mezi 6 a 7 hodinou podvečerní. V této denní době byste se měli na práci soustředit nejvíce a pociťovat i nejvíce energie a motivace. Samozřejmě že každý člověk to má jinak, má jiný spánkový režim, každému se nejlépe cvičí jindy, ale to už jste si nastavili vy. Pokud jste během dne unavení (a že jste, to je totiž každý, pokud pracujete), dopřejte si 20minutový šlofík. Nemluvíme o třech hodinách spánku, díky kterému pak nebudete moci spát v noci. Jen krátkých 20-30 minut, aby tělo zesílilo a dostavila se nová energie.

V druhé polovině dne se většina lidí cítí unaveně a řeší to cukrem, kofeinem a jinými látkami. Ano, ty na krátkou chvíli pomohou, ale opravdu jen dočasně a tělo si doopravdy neodpočine. Potřebuje si oddechnout a načerpat novou energii a neměli bychom takzvaně „oblbovat“. Pravidelný odpolední odpočinek by měl doplňovat běžný noční spánek, který by neměl být kratší než 6 hodin.

Pokud budete v noci spát 3 hodiny, je jasné, že budete přes den tak unavení, že vám 20 minut nebude stačit a nakonec budete spát 2 hodiny. V tu chvíli se může stát, že si budete obracet spánkový režim, což nikdy není dobře.

Proto pokud například pracujete přes noc, svému zdraví moc nepřidáváte. Necháváte ho vzhůru, když chce klid a odpočinek. Měli byste si najít spánkovou rovnováhu a tu dodržovat.

Zdřímnutí, tzv. „šlofík“, je přirozené!

Někdy mezi jednou a třetí hodinou odpolední cítíme, že ztrácíme energii. Snažíme se jí doplnit další kávou, sladkou tyčinkou nebo energetickým nápojem. To vám ale nepomůže, budete mít jen takový pocit, ale tělu naopak velmi škodíte. Tělo potřebuje opravdu odpočívat, načerpat energii a díky tomu budete i více motivovaní a budete mít chuť do práce, která vám půjde lépe od ruky.

šlofík
Foto: pexelsProč zařadit krátký odpočinek do denního režimu?

Nikdy nikdo ndokáže změnit skutečnost, že energie stoupá, klesá a nedá se změnit rytmus těla. Můžete ale věnovat pozornost tomu, co vám tělo říká a co potřebuje. Pokud se cítíte vyčerpaně, bez energie a jste nervózní, potřebujete dobýt baterky.

Pokud to neuděláte, všechny úkoly vám budou trvat mnohem déle, práci si znechutíte a nebude se vám dobře pracovat. Také budete na ostatní nepříjemní, což ovlivní vaše vztahy s nimi a také se budete hůře rozhodovat.

My doporučujeme vypít sklenici čisté vody a na 20 minut zavřít oči, vážně, 20 minut stačí! Rozhodně se vám to vrátí v tom, že budete opět v plné síle a práce půjde od ruky.

Uvědomujeme si, že každý nemá zrovna ve 2 hodiny čas si zdřímnout, nevadí! Dopřejte si v noci pořádný, kvalitní a vydatný spánek a šlofík si dejte například až ve 4 nebo v 5. Lepší si ho posunout, než nemít žádný!

Jak na to?

Pracujete z domova? Tak to je pro vás ta nejlepší volba, lehněte do postele, nastavte budíka a dobrou noc! 🙂

Jestliže máte tu možnost zdřímnout si v kanceláři, dejte si oběd a poté si připravte měkký polštářek na který si položíte hlavu. Ze začátku budete mít možná problém usnout a než se to povede, zazvoní budík. Vyzkoušejte sluchátka a do těch si pusťte relaxační hudbu, jednak vás uklidní a druhak vám pomůže s usnutím. Po pár dnech usnete do pár minut, vážně.

šlofík
Foto: pexelsVyzkoušeli jsme to!

A výsledek? Jsme nadšení! Vždy jsme si dopřávali kvalitní spánek v noci, ale přes den nás to nenapadlo, i když nás po práci na počítači bolely oči a cítili jsme se unaveně. Zkusili jsme si odpoledne dopřát zmiňovaných 20 minut a rozhodně DOPORUČUJEME vyzkoušet! Jsme mnohem produktivnější a uděláme mnohem více práce, máme totiž více energie a také nápady.

Dáváte si přes den šlofíka? Dejte nám vědět do komentářů!

Máte problem se spánkem? Vyzkoušejte Dreamly!

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.