Po letní dovolené jste zjistili, že na tom s angličtinou nejste moc dobře a sotva se domluvíte? Tak to by vás možná zajímalo, jak se naučit anglicky opravdu pořádně a tak, aby to bylo efektivní. Tipů, jak se naučit anglicky, existuje celá řada, ale tyhle tři opravdu fungují. U učení jazyků je třeba trpělivost, tou se proto obrňte. Někomu to jde pomaleji, někomu rychleji, ale intenzivně na tom pracujte a chvalte se i za malé pokroky. Tyhle 3 tipy zaručeně pomáhají a konečně budete cítit, že se viditelně zlepšujete.

Přečtěte si také:21 nápadů, jak podnikat online a být pánem svého života a času

3 neotřelé tipy, jak se naučit anglicky opravdu pořádně

jak se naučit anglickyFoto: pixabay

Přečtěte si také:20 tipů jak vydělat na internetu a nemuset chodit do práce

1. Komunikujte v angličtině co nejvíce

Najděte kolem sebe lidi, kteří jsou v angličtině dobří a požádejte je, jestli by s vámi v tomto jazyce nekomunikovali. Nebojte se dělat chyby, nechat si poradit, ale je potřeba si na jazyk zvyknout a ne se jen slepě učit poučky z učebnice. Vybírejte si i filmy v angličtině a knihy také, samozřejmě podle vaší úrovně.

2. Cestujte

Když cestujete, nezbyde vám nic jiného než mluvit anglickým (nebo jiným) jazykem a na ten mateřský musíte na chvíli zapomenout, pokud teda samozřejmě necestujete po Česku. Musíte vyřešit problémy, které během cestování nastanou a to vám pomůže nejvíc.

3. Kurz

Stále vám nic nepomohlo? Zaplaťte si intenzivní kurz, do kterého dáte všechno, pokud jste do něj investovali vaše peníze. Potkáte se s lidmi, kteří jsou na tom podobně jako vy a věnovat se vám bude lektor, který po vás chce úkoly, pomocí kterých se posunete vpřed.

Tyhle tipy, jak se naučit anglicky, opravdu pomáhají a pokud do toho dáte všechno, opravdu se vám to povede. Pokud se vám osvědčily jiné tipy, dejte nám to vědět.

Přečtěte si také:Víte, která jsou nejpoužívanější anglická slovíčka? Tahle!