Zdá se vám, že ať děláte, co děláte, stále vám v životě chybí peníze? Podle pověr vám je přinese březová kůra, šupina, správně vybrané pokojovky i barva peněženky. A když ne? Pak je tady stará dobrá a vhodně zvolená půjčka.

V tomto tématu jsou lidé často rozdělení na dva tábory. Jedni věří v to, že se dají peníze přivolat tím, že věří, že k němu přijdou a využívají k tomu různé –výše zmíněné – prostředky. Ti druhý jej považují za nesmysl a podle nich si je prostě musí vydělat, peníze ušetřit nebo získat jiným způsobem, ale samy rozhodně nepřijdou. Ať patříte do jednoho nebo do druhého tábora, není špatné o těchto věcech vědět a některou třeba i využít. Protože co kdyby náhodou?

1. Chcete hodně peněz? Kupte si červenou peněženku

Červená peněženka drží peníze. Čím je větší, tím lepší. Ovšem pozor na hromady účtenek a různých slevových kartiček, které tak ráda skrývá. Ty prý naopak peníze odrazují. Kdo červenou peněženku za žádnou cenu nechce, může to vyřešit jinak. Dejte si do ní například červenou stuhu anebo symbol štěstí a prosperity – čínské mince. Myslete také na to, že peníze se nebudou držet ve zničené staré peněžence. Dobrá příležitost a důvod, proč si pořídit novou.

2. Symboly a talismany, které přitahují peníze

Máte stále prázdné kapsy? Čas od času se tak cítí asi každý. Pokud věříte na různé pověsti, talismany a symboly, máte volnou ruku. Kapří šupinu v peněžence asi všichni známe. Tuhle vánoční tradici dodržuje zhruba třetina Čechů. O březové kůře už ale ví málokdo, a přitom má prý sílu přitáhnout vám do peněženky hodně peněz. Kousek kůry sloupněte ze stromu osobně, aby to mělo správný efekt. Mělo by to být rukou, která není vaše hlavní. Jste-li pravák, tak levou a naopak. Pak ji pečlivě uložte tam, kde máte běžně peníze.

Pozor. Březová kůra nemá zajistit, že vám peníze jen tak spadnou z nebe, ale má přispět k jejich rozmnožení. Takže se můžete těšit na zvýšení platu, případně zhodnocení nějaké investice.

Kdo nechce nosit u sebe kus stromu, má možnost zvolit něco trochu sofistikovanějšího. Údajně pomáhají polodrahokamy podle znamení vašeho zvěrokruhu. Nemusí být jen v peněžence, stačí v prstýnku, na náramku nebo v přívěsku.

3. Pokojové rostliny zdobí a přináší bohatství

Máte doma spoustu rostlin? A víte, že i mezi nimi je jedna – dle feng shui – která má moc přilákat peníze a hojnost do vašeho života? Je to tlustice (crassula). Její lístečky připomínají mince a rostou hodně, hodně pomalu. Výhodou je, že tato rostlinka vypadá krásně a není náročná na údržbu. Mimochodem, rostlinu není nutné kupovat. Naopak. Pro tok peněz je mnohem lepší si ji vypěstovat samostatně. Například utrhnout si lístek a nechat ho zakořenit. S každým lístečkem, který vyroste, k vám bude proudit hojnost.

4. Pavouci a ropuchy jsou také nositelé peněz

Vidíte pavouka a okamžitě berete do ruky koště nebo vysavač? Příště chvíli počkejte. Patří totiž k živočichům, kteří jsou nositeli bohatství a štěstí. Pokud je opravdu nemáte rádi, zkuste je přemístit někam, kde vám vadit nebudou. V asijských kulturách narazíte na další zvíře, u kterého byste neřekli, že může nosit peníze. Je to ropucha sedící na hromadě mincí a někdy ji má i v tlamě. Nebojte se. Nemusí být živá. Stačí soška, kterou si dáte do obývacího pokoje, případně do pracovny. Nepatří do ložnice, protože tam nespí jen lidé, ale i peníze.

5. Nic z výše zmíněného nepomohlo? Zkuste získat peníze trochu „přízemnější“ metodou

Možná nejste příliš nakloněni pověrám a možná ano, ale stejně u vás žádný talisman nefungoval. Peníze ne a ne přijít a vy je zrovna tolik potřebujete, ať už třeba na rekonstrukci nebo na nečekané výdaje. V tomto ohledu máte také víc možností.

První je jednoduchá a složitá zároveň. Musíte zvednout své příjmy. Jenže to většinou nejde hned. Rychlejší variantou je samozřejmě půjčka. Ta vám peníze přinese okamžitě, ale je důležité ji dobře a s rozumem vybrat. Půjčte si jen tolik, kolik skutečně potřebujete a kolik dokážete splatit. Porovnejte mezi s sebou několik nabídek. Zhodnoťte výši úroků, celkové náklady na půjčku, možnosti splácení, sankce a další podmínky. A nezapomeňte. Půjčku si nesjednávejte v noci. Hůře se splácí a nedělá dobré vztahy.

Přijít k penězům rychle a jednoduše zní pěkně, ale spoléhat se na to právě nelze. Raději s nimi zacházejte opatrně, promýšlejte výdaje a snažte se navýšit příjmy. Co vám zůstane, můžete odložit na horší časy, třeba na spořicí účet.