Určitě to taky znáte. Do léta daleko, tma ve 4 odpoledne a vám se chce pochopitelně pořád spát a nemáte chuť nic dělat. Nebojte se, jsme na tom všichni stejně. S produktivitou teď bojujeme všichni. Pokud zrovna nepatříte mezi lidi, kteří můžou na zimu vyrazit pracovat na pláž do Thajska, nezoufejte. I v kanceláři se dá s únavou bojovat. Nevíte, jak být produktivní v krátkých zimních dnech? Přinášíme vám 5 skvělých tipů, které určitě zaberou.

1. Hýbejte se

Zdroj: Unsplash

Jasně, funguje i káva. Ale jen na chvilku. A předpokládám, že pokud tohle čtete, už jste asi metodu konstantního dopování se kofeinem zkoušeli.

Místo procházky pro kafe se prostě projděte po kanceláři nebo se protáhněte. Ideálně běžte co nejdál od vašeho pracovního stolu. Budete se tak míň cítit, jakože jste v kanceláři zavření nedobrovolně 🙂

A ano, pohyb probouzí. Zkuste to!


2. Poslouchejte muziku.

Zdroj: Unsplash

Pokud posloucháte zvuky toho, jak si ostatní lidi v kanceláři balí svoje věci před odchodem z práce, nebo jen meditujete při nekonečném zvuku ticha, asi už vám z toho tak trošku „hrabe“. A tma za oknem určitě nepomáhá!

Jak být produktivní při poslechu hudby? Najděte si na Spotify playlist, který vám pomůže se koncentrovat. V kategorii „Deep focus“ jich najdete opravdu hodně!

3. Zkuste aplikace.

Zdroj: Unsplash

Občas k získání motivace potřebujeme pomoc zvenčí. Důležité je vědět, kde ji najít! Zkuste aplikace pro zvýšení produktivity a lepší koncentraci.

Např. aplikace RescueTime sleduje, co na počítači děláte a zasílá vám o tom důkladné reporty. Až se budete červenat nad časem stráveným v práci na Facebooku, příště si možná sjíždění vaší „zdi“ rozmyslíte. A pokud vám pořád sebekontrola nejde, s touhle appkou si můžete možnost navštívit stránky zablokovat.


4. Hlavně si to udělat hezké.

Zdroj: Unsplash

Pokud už všechno selhalo a vy už opravdu netušíte, jak s únavou ve tmě bojovat, zkuste tento fakt přijmout a využít ve svůj prospěch. Pokud musíte opravdu pracovat dlouho do večera, vytáhněte si velký svetr nebo deku, udělejte si čaj a zkrátka si dopřejte pohodlí.

Kdo říká, že práce ve tmě musí být nepříjemná?

5. Nejjednodušší úkoly udělejte až na konec.

Zdroj: Unsplash

Pokud máte možnost uspořádat si pracovní povinnost podle sebe, zkuste si je seřadit tak, že všechny úkoly nenáročné na přemyšlení přesunete až na konec dne. Pak už jen můžete vyplňovat slepě tabulky, plánovat meetingy a odpovídat na emaily, které nevyžadují hlavu. Přemýšlejte za světla!

A navíc, pokud se rozhodnete zamířit domů o něco dřív, aspoň máte jistotu, že jste všechno důležité splnili.


Pořád si nejste jistí, jak být produktivní v dlouhých zimních večerech? Zkuste tyhle tipy a uvidíte, třeba se vaše produktivita zlepší.

Máte ještě nějakou radu, která vám pomáhá být v zimě produktivní?

Podělte se o ni s námi v komentářích!

Tyto vychytávky vám pomohou s produktivitou.