My, ženy (i muži, samozřejmě), bychom měly dodržovat základní pravidla etikety a nepovažovat je za zastaralé. Naopak, podle vašeho chování se pozná, zda jste dáma, která se umí chovat nebo ne. My vám ukážeme, co dělat, abyste byla pravá dáma a čemu se vyhnout. Uvidíte, že pokud budete následovat tyto zásady, dokážete udělat dobrý dojem a budete mnohem úspěšnější. Některé věci totiž mohou váš úspěch ovlivnit negativně, tak se ujistěte, že je neděláte!

Opravdová dáma se chová následovně
dáma
Foto: pixabay

Opravdová dáma nenosí fake značkové oblečení

To nejhorší, co můžete udělat, pokud nemáte peníze na dražší značky nebo chcete ušetřit je, že si koupíte fake věc. Například kabelku. Nejen, že ztěžujete práci designérům, kteří o ni přicházejí. Navíc například u fake kabelek je vždy poznat, že není pravá a můžete si tím zadělat na pořádný trapas. Pokud nemáte dostatek peněz, je mnohem lepší koupit si neznačkovou kabelku nebo jiné oblečení, boty atd. a na značkové zboží si postupem času vydělat.Dáma se nehrbí!

Ať už stojíte nebo sedíte, nezapomeňte myslet na svá záda. Vždy je mějte rovná a hlavu zvedlou. Pokud často sedíte u počítače, pořiďte si kvalitní křeslo, ve kterém se nebudete hrbit a podporovat nezdravé sezení. S tím souvisí i umírněná řeč těla. Myslete na způsob, jakým projevujete vaše gesta. Nemáchejte rukama, nedělejte prudké pohyby, buďte elegantní.

Pravá dáma se o sebe stará

A to i přesto, že je hodně zaneprázdněná a má mnoho práce. Na sebe si najde čas vždy, na vlasy, makeup, nehty, ale stará se o sebe i vnitřně. Stravuje se zdravě, cvičí a pije dostatek čisté vody.

Nenosí přehnaný makeup

Zaměřuje se a snaží se o přirozenost, nepřehání to s kosmetickými přípravky a ví, jaký makeup se hodí pro jakou příležitost. Na večerní akci dokáže přitvrdit, ale stále si drží svou přirozenost.

dáma
Foto: pexelsZvládá stres

Zvládá svoji nervozitu a nemá špatné zlozvyky – kouření, kousání nehtů, hraní si s vlasy. Správná dáma si dokáže najít na vše čas a umí si ho zorganizovat.

Umí stolovat

Nikdy by ji nenapadlo olizovat nůž, srkat nebo vylizovat talíř. Pokud jí zbývá jen trochu polévky, nabere si ji na lžíci, v žádném případě ji nepije rovnou z talíře. Pokud má horký čaj nebo kávu, předtím, než se napije, si z šálku vyndá lžičku.

Dokáže se ovládat

Pokud jí něco rozesměje, nesměje se a neřve na celé kolo a umí se chovat klidně. Má také vybraný slovník a nepoužívá sprostá slova, umí se vyjádřit a má dostatečnou slovní zásobu, protože hodně čte.

Nechodí pozdě

Umí si zorganizovat čas tak, aby nikam nepřišla pozdě, vždy alespoň o 5 minut dřív. Pozor! Pokud se jedná o první rande, přichází o pět minut později. 😀

dáma
Foto: pexelsUmí se adekvátně obléknout

Ví, že se pod šaty nosí silonky, nenosí příliš krátké sukně ani hluboký výstřih. Umí sladit barvy i vzory.

Těmto věcem byste se měly vyhnout, pokud chcete působit jako opavdová dáma!

Zkuste naše rady a stane se z vás vynikající řečník, který umí zaujmout publikum!

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.