Asi vás jako děti štvalo, když vás rodiče posílali brzy do postele, nadávali vám, že necháváte všude nepořádek a zakazovali vám mluvit sprostě. Přepošlete jim tento článek. Tyto vlastnosti totiž možná značí jen to, že jste inteligentní lidé.

Talentovaní a inteligentní lidé obvykle chodí pozdě spát.

 

Rádi chodíte pozdě spát? Může to být známkou zvýšené inteligence.  Už několik let mezi vědci panuje díky různým průzkumům názor, že inteligentní lidé zůstávají vzhůru déle. Charles Dawin, Winston Churchill, Elvis Presley, ti všichni měli ve zvyku ponocovat. Takže pokud chodíte pozdě spát, nezoufejte. Jdete ve stopách obdivuhodných osob před vámi.

Inteligentní lidé mluví občas sprostě.

Odjakživa posloucháme, že lidé, kteří mluví sprostě, mají omezenou slovní zásobu. Když se nad tím ale logicky zamyslíte, tak je přece zřejmé, že lidé, kteří hanlivá slova nepoužívají, vědomě omezují svou slovní zásobu právě o tato sprostá slova.

Američtí vědci se rozhodli toto tvrzení ověřit a provedli zajímavý test. Požádali respondenty, aby si vybavili co nejvíce sprostých slov. Výsledek byl poměrně překvapivý. Ti, kteří si jich vybavili nejvíce, patřili mezi lidi s nejvyšším IQ v rámci celé skupiny. I jejich rétorické schopnosti byly vyšší než u osob s menší sprostou slovní zásobou.


Nepořádek na stole a inteligence jdou ruku v ruce.

 

Na univerzitě v Minnesotě byl proveden zajímavý experiment – souvisí spolu nepořádek na stole a zvýšená inteligence? Výsledek je opět poměrně překvapivý. Nepořádek na stole nemusí nutně znamenat jen to, že je člověk nepořádník. Lidé se zaneřáděnou pracovní plochou se totiž zvládnou mnohem lépe soustředit na to, co je opravdu důležité. Zamyslete se, když nemáme co na práci, často se věnujeme naprosto nepodstatným úkolům, abychom zaměstnali mysl.


Jak jste na tom? Chodíte spát pozdě a mluvíte sprostě jako správní inteligentní lidé? 🙂

Zanechte nám vzkaz v komentářích.