V dnešní době je základ umět alespoň 1-2 jazyky, ale angličtina je samozřejmostí, bez které se neobejdeme, ať už při cestování, v práci nebo při běžném životě. Pokud anglicky neumíte vůbec, jste věčný samouk nebo chcete být lepší, začněte se anglicky učit intenzivně sami. Pokud budete motivováni a budete se snažit, za pár měsíců uděláte obrovský pokrok a protože žijeme v moderní době, způsobů, jak se naučit anglicky, je nepřeberné množství.

Jestli nevíte, jak začít a co dělat, poradíme vám! Nejlepší je zkombinovat co nejvíce způsobů a angličtinou se co nejvíce obklopit. Uvidíte, jak na sebe budete pyšní, až uvidíte to zlepšení.

Nezapomeňte, že nikdy není pozdě na to, začít se učit nějaký jazyk, tak se nevymlouvejte a jdeme na to. Jazyky jsou v dnešní době velmi důležité a vždycky je co zlepšovat.Jak se naučit anglicky během pár měsíců

jak se naučit anglicky
Foto: pixabay

Ať už máte nebo nemáte peníze, je tu spoustu možností, jak se naučit anglicky nebo se zlepšit!

Duolingo

Začněte stáhnutím skvělé aplikace Duolingo, která je zadarmo a která vás postupně učí základům angličtiny. Aplikaci budete mít v mobilu neustále u sebe a budete se moct učit ve volných chvílích nebo například v dopravních prostředcích při cestě do práce/školy/domů atd.

Budete procvičovat slovíčka, ale i gramatiku nebo poslech.

Intenzivní individuální kurz pro začátečníky

Pokud si myslíte, že se nedokážete přinutit, motivovat a něco naučit sami, využijte placených služeb – přihlaste se například na kurz pro začátečníky, kde vás budou učit profesionálové a pokud nebudete něčemu rozumět, hned vám to vysvětlí, místo toho, abyste si to museli hledat sami.

Na těchto kurzech se hodně mluví a učíte se věci, které v reálném životě opravdu potřebujete, zapomeňte tedy na učebnice a těžkou gramatiku!

Vyzkoušejte kurzy na www.lite.cz a udělejte první krok k tomu, abyste uměli anglicky. Nebojte se, s vámi tam budou další lidé, kteří jsou na stejné úrovni jako vy.

Jazykový pobyt v zahraničí

Tento způsob učení se anglického jazyka vyžaduje flexibilitu, ale je snad nejefektivnější. Vyjeďte se učit angličtinu přímo do některé z anglicky mluvících zemí. Budete obklopeni angličtinou, jak jen to jde a hodně se naučíte, díky tomu, že vás to donutí mluvit. Zařiďte si jazykový pobyt přes jazykovepobyty.cz nebo intact.cz.

Tandem

Znáte tandem.net? Ať už se chcete naučit jakýkoliv jazyk, najděte si parťáka, který daný jazyk skvěle ovládá a vy se od něj přiučíte. Upozorní vás na chyby a rovnou opraví. A možná, že to bude začátek nového přátelství.

jak se naučit anglicky
Foto: pexels

Cestovat a mluvit s lidmi

Jak se naučit anglicky? Mluvením! Nejlepší cesta, jak se přirozeně naučit anglicky, je při cestování, kdy řešíte problémy a musíte se domluvit s lidmi, kteří neovládají vaší řeč. V restauraci, na letišti, v hotelu nebo třeba v obchodě. Tohle vás naučí nejvíce, tak se nebojte a cestujte! Naučíte se spoustu nových slov a když nebudete vědět, rukama a nohama se vždy domluvíte.Číst – knížky pro začátečníky

Začněte číst knihy v angličtině. Nebojte se, že tomu nebudete rozumět, vyberte si knihu podle vaší úrovně! Kupte si knihu na penguin-readers.cz a nebo si ji pujčte v knihovně. Nejnižší úroveň znamená, že v knize najdete jen 200 nových základních slov, které se neustále opakují a proto se je naučíte a pochopíte je v kontextu věty. Vezměte si ke čtení slovník a čtěte, čtěte.. pokud chcete, aby bylo čtení ještě efektivnější, pusťte si tu samou knihu do uší, jako audioknihu.

Filmy a serialy

Nebaví vás číst, ale rádi se díváte na filmy nebo serialy? Stáhněte si oblíbený film v angličtině a koukejte se na něj s titulkama. Zkuste nejdřív české a potom anglické, pouštějte si to pořád dokola a spoustu se toho přiučíte. Angličtinu budete poslouchat i číst a protože do učení zapojíte dva smysly, bude to efektivnější. Stáhněte si filmy zdarma s anglickými titulky na losmovies.sh.

jak se naučit anglicky
Foto: pexelsChatování a skypování

Najděte si kamaráda/parťáka, se kterým si budete dopisovat nebo skypovat a budete se zlepšovat díky klasickému hovoru.

YouTube videa

Na YouTube existuje spoustu vzdělávacích videí, která vás naučí lepší angličtině, podívejte se například na poučná videa Bronislava Sobotky.Práce v zahraničí

Pokud opravdu toužíte po tom, abyste perfektně ovládali anglický jazyk, zkuste žít v cizí zemi, můžete tam pracovat nebo pokud jste ještě student, zkuste work&travel, budete pracovat a dokonce i cestovat. Bude to pro vás obrovská zkušenost a podíváte se na druhý konec světa, můžete najít i nové přátele.

Nechte se zaměstnat v anglicky mluvící firmě

Ano, opravdu nejlepší je, se obklopit angličtinou co nejvíce to jde. A nejlépe tou formální, to znamená v práci. Bude to pro vás ze začátku nejspíše trochu stres, ale naučíte se velmi rychle, protože zkrátka budete muset.

Najděte si anglicky mluvící přátele

Jestli vám nezáleží na gramatice, ale chcete prostě hlavně hodně mluvit, sežeňte si kamarády, kteří mluví anglicky a bavte se o klasických běžných tématech. Zvyknete si na jazyk a bude vás to bavit.

Jak se naučit anglicky? Zkuste naše rady a třeba se konečně zlepšíte.

Přečtěte si: Tajemství štastného života v jednom slově.