Chtěli byste se naučit anglicky, ale nevíte jak? Těch způsobů je hned několik a zvládnete to úplně sami. Samozřejmě záleží na tom, na jaké úrovni teď jste, pokud jste úplný začátečník nebo jestli máte alespoň základy. Dáme vám tipy na to, jak se naučit anglicky snadno a rychle a klidně úplně sami, to už záleží na vás. Nepotřebujete k tomu ani žádné peníze, protože je vše dostupné. Ale to jen v případě, že si nenecháte nikým pomoct a budete tzv. samouk. Počítejte s tím, že to půjde pomaleji, ale půjde. Potřebujete jen trpělivost a snahu. Uvidíte, že se vám to v budoucnu vrátí.

Jak se naučit anglicky snadno a rychle? Zkuste tyhle způsoby

jak se naučit anglickyFoto: pexels

Zadarmo

Najděte si anglicky mluvícího kamaráda

Tohle je to nejlepší, co můžete udělat. A pokud si někoho takového budete hledat, ideálně ať je to rodilý mluvčí, nedělá chyby a vy se od něj naučíte tolik, jako z žádné učebnice. Bavte se normálně jako s kamarádem, ale anglicky. Můžete se bavit osobně, ale je tu i ta možnost, že si můžete volat po Skypu, pokud třeba bydlí na druhé straně zeměkoule. A pokud se stydíte, můžete si aspoň jen dopisovat.

Koukejte na filmy v angličtině

Tohle bude ze začátku těžké, ale pokud si k tomu dáte anglické titulky (nejprve můžete české, ale nebudete angličtinu tak vnímat), naučíte se hodně. Když něčemu nebudete rozumět, film si stopněte a hned si slovo najděte. Takto můžete koukat i na rozhovory nebo pokud jsou pro vás filmy moc těžké, zkuste pohádky pro děti.

Vše si překládejte a zapisujte

Vždy, když narazíte na něco v angličtině, čemu nerozumíte, hned si to přeložte a zapište třeba do zápisníku. Ten pak noste sebou a daná slovíčka či věty si pročítejte (využijte třeba cestu autobusem do práce).

Koukejte na videa vysvětlující gramatiku

Existuje spoustu odborníků, kteří mají na internetu videa, ve kterých vysvětlují anglické jevy, gramatiku nebo zajímavé věci, které se vám budou hodit a jsou zadarmo. Zkuste třeba Broňu a jeho videa:

Cestujte

Při cestování budete muset pravděpodobně řešit různé problémy a situace. Angličtina je nejrozšířenější jazyk, a tak se s ním domluvíte skoro všude (na letišti určitě). Mluvte a nebojte se dělat chyby, jedině tak se naučíte opravdu dobře mluvit.

Povídejte si sami pro sebe anglicky

Tohle trochu zavání nějakou psychickou poruchou, ale pokud jste sami v místnosti, zkuste si nahlas říkat, co všechno máte dnes ještě v plánu nebo co musíte udělat. I takto se hodně naučíte. Jen dbejte na to, aby vás u toho nikdo neviděl nebo si bude myslet, že trpíte samomluvou. 🙂

Čtěte v angličtině

Zvolte si něco podle vaší úrovně a pokuste se číst. Ze začátku to asi nebude úplně jednoduché, ale časem to půjde. Můžete pak zvyšovat obtížnost.

Za peníze

Pokud si myslíte, že to sami nezvládnete a máte na to peníze, rozhodně je do učení se jazyků investujte, to se vám totiž vrátí.

Najděte si online doučovatele

Nemusí to být jen online, ale třeba i osobně, záleží, co vám vyhovuje. Budete si jistí, že vás daná osoba naučí správně mluvit nebo třeba i psát a že pravděpodobně nebude dělat chyby. Navíc vás bude motivovat a nutit k tomu dělat úkoly, procvičovat si a neskočit jen tak, však si ho přece jen zaplatíte, bude vám tedy líto peníze vyhodit jen tak z okna.

Kupte si učebnici

V knihkupectví nebo na internetu najdete učebnice pro samouky nebo ty, které běžně doplní kurzy. Zakoupit si můžete také pracovní sešity, ve kterých si vše procvičíte. jak se naučit anglickyFoto: Heureka Koupit učebnici angličtiny.

Zaplaťte si kurz

Tohle je asi nejdražší varianta, která je ale velmi účinná a navíc se při kurzu seznámíte s dalšími lidmi a získáte kontakty a třeba i nové přátele. Zkuste se přihlásit třeba sem.

Stále se ptáte, jak se naučit anglicky? Zkuste všechny tyhle tipy, buďte trpěliví a uvidíte, že se výsledky dostaví!