Zůstat každý den doma a pracovat v pyžamu, to je sen kdekoho. Není to ale tak nereálné, existuje spoustu způsobů, jak vydělat na internetu a vůbec nikam nemuset chodit. Možná, že o tom také přemýšlíte nebo nemáte jinou možnost, než být doma. Jestli nevíte, co byste mohli dělat, dáme vám tipy na to, jak vydělat na internetu a nechodit do práce. Věříme, že si alespoň jednu z činností vyberete a začnete si tak postupně vydělávat.

Přečtěte si také: 21 nápadů, jak podnikat online a být pánem svého života a času20 tipů jak vydělat na internetu a nemuset chodit do práce

jak vydělat na internetuFoto: pixabay

1. Vydělávejte na Instagramu

Instagram je aktuálně jedna z nejoblíbenějších sociálních sítích, na které se dají vydělat peníze. Pokud si vybudujete silný profil s vlastní komunitou a fanoušky, můžete využívat spoluprací, za které můžete dostat produkty nebo dokonce peníze. Pokud vás zajímá více, přečtěte si náš článek Jak vydělávat na Instagramu? 200 000 Kč za jednu fotku. Naučte se jak!

2. Vybudujte si vlastní blog nebo magazín

Postavit blog nějakou chvíli trvá, než si najdete stálé čtenáře a zajistíte si takovou návštěvnost, aby vám mohl vydělávat. Pokud se vám to ale povede, můžete si nechat platit za inzerci, reklamu, PR články nebo bannery.

3. Zkuste affiliate marketing

Tento bod souvisí s bodem 2. Pokud už máte blog nebo magazín se slušnou návštěvností, můžete zkusit vydělávat pomocí affiliate marketingu. Znamená to, že do svých článků budete umisťovat odkazy na produkty a pokud si některý čtenář produkt přes váš odkaz koupí, získáte za něj provizi z koupě. Zaregistrujte se do affiliate sítí jako je Alza, Affilbox, eHub, Heureka apod.

4. Vytvořte si vlastní eshop

Máte co prodávat? Vyrábíte krásné šperky, šijete čelenky nebo pečete výborné dorty? Založte si e-shop a svoje produkty tam prodávejte. Můžete produkty prodávat i na sociálních sítích, pokud máte silný profil nebo to zkuste přes vyhledávače (Seznam, Google, Heureka, Favi, Glami apod) a nebo vsaďte na prodej přes Mall.cz.

5. Dělejte online kurzy

Ovládáte skvěle jazyky nebo jste výborní v tom, že dokážete sestavit jídelníčky a poradit při hubnutí? Začněte dělat online kurzy třeba na Seduo, Vimvic, Naučme se, nebo potom v angličtině na Udemy nebo Skillshare.

jak vydělat na internetuFoto: pixabay

6. Staňte se copywriterem a pište články

Jestli si rozumíte s písmenky, slohy ve škole vám šly na jedničku a dokážete sepsat i odborný článek na různá témata, proč to nezkusíte jako copywriter? Možná se ptáte, jak přijít k takové práci. Podívejte se na Facebookovou skupinu #Holkyzmarketingu (pozor, jen pro holky) nebo na webovou stránku Navolnenoze.cz a zkuste štěstí tam.7. Překládejte

Tohle je tip pro ty, kteří jsou mistři v jazycích, stačí jeden, pokud není klasický jako je angličtina. Hledejte na eko-překlady.cz nebo preklady-spevacek.info.

20 tipů jak vydělat na internetu a nemuset chodit do práce

8. Spravujte sociální sítě

Rozumíte příspěvkům, marketingu a víte, jak přilákat lidi? Tak to firmy hledají právě vás! Můžete spravovat Instagramové, Facebookové stránky nebo třeba i LinkedIn. Práci tohoto typu hledejte na #Holkyzmarketingu nebo Navolnenoze.cz.

9. Staňte se grafikem

Narazit na dobrého grafika dneska dá práci. Jestli rozumíte obrázkům, textům a máte cit pro estetiku, vyzkoušejte práci grafika. Ozvětě se agenturám a rovnou jim pošlete nějakou vaší práci a nebojte, nemusí to být hned profesionální.

10. Nabízejte své fotografické služby přes svůj Instagram nebo Shutterstock

Pokud máte na vaše fotky dobré ohlasy, je škoda, aby zůstaly jen tak v šuplíku nebo na paměťové kartě foťáku. Zkuste ty nejlepší fotky prodat a pokud budou mít úspěch, můžete se živit jako fotograf a mít své klienty. Můžete fotit rodinné fotky, děti, svatby, akce nebo třeba umělecké portréty.

11. Doučujte online

Nemusíte studovat pedagogickou fakultu, abyste mohli doučovat. Jestli jste dobří v předmětech, ve kterých děti nebo i dospělí často plavají, můžete jim zkusit pomoct a to online formou.

12. Vytvářejte webové stránky

Udělat webovky dneska není nic těžkého pokud ji chcete mít podle šablony. Pokud ne, dá to zabrat. Jestli jste programově nadaní, zkuste nabídnout své služby a vytvářet stránky.

jak vydělat na internetuFoto: pixabay

13. Staňte se konzultantem

Rozumíte nějakému specifickému oboru víc než ostatní? Využijte to a staňte se poradcem. Pokud je to oblíbený obor, můžete být hodně úspěšní. Mezi takové patří hubnutí, zdraví atd.

20 tipů jak vydělat na internetu a nemuset chodit do práce

14. Udělejte si vlastní Youtube kanál

I Youtube je práce a pokud máte spoustu témat, která by ostatní zajímala a máte kreativní nápady, o čem točit, hurá do toho.

15. Prodávejte vlastní výrobky přes Etsy, Fler nebo Facebook Marketplace

Děláte něco vlastního, co by mohlo mít úspěch u ostatních, ale zároveň nemáte dostatek financí na to, abyste si založili vlastní e-shop? Zkuste tyto portály a třeba se zadaří.

16. Prodávejte vlastní knihy nebo ebook

Jestli jste napsali nebo se chystáte napsat knihu nebo ebook, musíte ho umět prodat. Zjistěte si něco o dobrém marketingu a prodávejte přes Instagram nebo Kindle shop.

jak vydělat na internetuFoto: pixabay

17. Pronajímejte svou nemovitost přes Airbnb nebo Booking

Máte k dispozici dům, byt, chatu nebo pokoj, který nevyužíváte? To je docela škoda, co ho někomu začít pronajímat?

18. Dělejte online marketing

Zajímá vás online marketing? Začněte se v něm vzdělávat a nabídněte své služby. Můžete spravovat sociální sítě, dělat kampaně, reklamy a projekty.20 tipů jak vydělat na internetu a nemuset chodit do práce

19. Vyplňujte dotazníky

Tímto se asi neuživíte, ale rozhodně si můžete hezky přivydělat. Můžete se stát součástí průzkumů a vyplňovat tak dotazníky ohledně hudby, potravin, auta atd, záleží na vás, jaká témata si vyberete. Zkuste to tady.

20. Online koučink

Dokázali jste si v životě poradit v situaci, ve které druzí plavou a neumí si pomoci? Co takhle využít vaší zkušenosti a začít radit ostatním přes koučování? Je to forma podnikání, která se také dá dělat online.

Tohle jsou tipy na to, jak vydělat na internetu a nemuset chodit nikam do práce. Určitě si vyberete alespoň jednu činnost, která vám je blízká a kterou byste mohli dělat, co říkáte?

Přečtěte si také: 18 způsobů jak vydělat peníze online a pracovat na dálku