Dnešní doba je plná blogerů, influencerů a dalších lidí, kteří online vydělávají, často přes sociální síť Instagram. Je to také vaše nejoblíbenější síť, trávíte na ní spoustu času a byli byste rádi, kdyby vám váš profil začal vydělávat? Pokud budete dobří a originální, můžete začít. Jak vydělávat na Instagramu? Návod najdete níže, kde jsou popsané všechny kroky, které byste měli udělat. Vydělávání peněz na sociálních sítích není jednoduché, nemyslete si, že to půjde hned. Chce to trpělivost a postupné zlepšování. Práce na sociálních sítích je hodně žádaná a především firmy jsou schopny zaplatit za propagaci svého produktu opravdu hodně. Pokud vás to láká, pojďte se podívat, jak vydělávat na Instagramu.

Tento návod je obecný a je vhodný pro všechny, kteří si nevědí rady. Každý profil je ale individuální a bude na něj fungovat něco trošku jiného.

Přečtěte si také: 30 nápadů jak začít podnikat bez peněz ještě dnes



Jak vydělávat na Instagramu?

jak vydělávat na Instagramu
Foto: pixabay

Jak se vlastně dá vydělávat na Instagramu? Můžete spolupracovat s firmami, které osloví vás nebo můžete vy je. Buď se dohodnete na takzvaném barteru, kdy vy děláte produktu reklamu a za odměnu produkty dostanete od firmy zadarmo nebo dostáváte zaplaceno za fotky, na kterých daný produkt je. Můžete také obdržet provizi z prodaného zboží.

Důležité je nejdříve nasbírat určitý počet sledujících, uvádí se minimálně 5000, ale pokud budou vaši sledující aktivní a budou se o vaše fotky a příspěvky zajímat, můžete mít i méně.

1. Vytvořte si jméno a vyplňte bio

Abyste firmy zaujali, měli byste mít dobré jméno. Buď si zvolte přezdívku, která o vás a všem profilu něco vypovídá a pokud žádnou nemáte, zvolte jednoduše svoje jméno. Zapomeňte na přídavek official, to spíš odradí než přiláká.

Bio je velmi důležitá část vašeho profilu, kterou případní sledující vidí hned, jak otevřou váš profil. Bio by mělo být stručné a zároveň výstižné. Děláte něco zajímavého, věnujete se jen cestování nebo fotíte pouze krajinu? Napište to tam! Všechno, co chcete, aby o vás lidé veděli, napište do bia. Pokud máte blog nebo web, nezapomeňte ho tam uvést. Až budete mít nový článek nebo video, vložíte tam odkaz, aby k němu měli lidé rychlý přístup.

2. Dejte si práci s fotkami i popisky

Instagram je sociální síť, kde hlavní roli hrají fotografie. Jak vydělávat na Instagramu? Kvalitními fotkami. Vaše fotografie by měly být kvalitní, sladěné a měly by vypovídat něco o vás. Foťte klidně mobilem, úspěch je většinou v úpravě fotky.

Doporučujeme si vybrat maximálně 4 témata, která na fotkách budete mít. Mezi ně může patřit například cestování, jídlo, móda, kosmetika, lifestyle, sport, vaření nebo vámi vybrané téma. Pamatujte si, že největší úspěch mají fotky, na kterých jsou lidé, takže se občas postavte i před foťák.

Co se týče feedu, někdo preferuje sladěný feed do barev a stejných nebo podobných filtrů, někomu se líbí roztříštěnost a barevnost, to je na vás.

Fotografie je hodně důležitá a pokud zaujme, hned za ní se nachází popisek. Pište bez chyby a originálně – napište třeba příběh, který se k dané fotce váže, vyzvěte sledující, aby na vaší fotku reagovali a třeba někoho označili v komentářích. Používejte smajlíky a vybízejte ke komentování. Popisky pište v takovém jazyce, na jehož trh cílíte.

jak vydělávat na Instagramu
Foto: pexels



3. Buďte aktivní

Abyste dostali svůj profil do povědomí, zajímejte se o ostatní profily, nejlépe o ty, které fotí a postují podobné fotografie, jako vy. Sledujte, komentujte, lajkujte a zúčastňujte se diskuzí. Můžete zaujmout někoho dalšího, kdo vás následně bude sledovat. Zejména také odpovídejte na komentáře pod svými fotkami, neignorujte.

4. Nekupujte si followers and likes

Vím, že je to lákavé a že existuje tolik aplikací, které vám s čísly mohou pomoct. Jedná se ale pouze o falešné profily, které nemají žádnou přidanou hodnotu a nebudete mít z takového sledujícího žádnou radost. Firmy to vidí a nebudou mít zájem s vámi spolupracovat a lidí vás nebudou chtít sledovat. Raději buďte trpěliví a sledující nasbírejte poctivě, tím, že budete pro někoho zajímaví a jeho zájem bude opravdový.

5. Vytvořte si vlastní komunitu

Lidé vám na příspěvky reagují, komentují a zajímají se o vás? Využijte toho! Vytvořte si třeba vlastní hashtag a vybízejte sledující, aby ho používali.

Používejte instastories! Ukazujte vašim sledujícím, co děláte, kde jste, co jíte nebo cokoliv, co uznáte za vhodné. Dávejte jim užitečné tipy, ptejte se na otázky, dávejte ankety a zkuste třeba livestream.

jak vydělávat na Instagramu
Foto: pexels



6. Vydělávejte!

Teď, když máte určitý počet sledujících a svou komunitu, můžete začít oslovovat firmy, pokud to neudělají oni. Jestli máte v oblibě nějakou firmu a její produkty, zkuste jí napsat a navrhnout, zda s vámi nechce spolupracovat.

Můžete také prodávat fotografie, pokud si myslíte, že jste v tom dobří a jsou opravdu kvalitní.

Jak vydělávat na Instagramu? Následujte výše uvedené kroky a už budete vědět jak na to. Napište nám, jestli jste naše triky využili.

Přečtěte si další tipy, jak vydělávat peníze na Instagramu.