Aktivní příjem mají všichni pracující lidé, kteří každý měsíc dostávají pravidelnou výplatu za práci, kterou v daném měsíci vykonali. A co je tedy pasivní příjem? Pasivní příjem je také pravidelný příjem peněz, ale s tím rozdílem, že je člověk dostává i bez vykonání většího úsilí nebo bez jeho přítomnosti. Můžete tedy mít jak aktivní tak pasivní příjem. Ten pasivní se hodí vždy, zejména pak ve chvílích, kdy je z vás digitální nomád, pracujete z ciziny, ale peníze se vydělávají doma a jsou vám posílány. Často na začátku vynaložíte nějaké úsilí, ale peníze dostáváte dlouhou dobu i ve chvíli, kdy neděláte nic. Dobrým příkladem může být například kniha, kterou napíšete, vydáte a několik let dostáváte peníze od lidí, kteří si jí koupí. Jaký pasivní příjem si můžete vybudovat? To si můžete přečíst níže.Jak si vybudovat pasivní příjem?

pasivní příjem
Foto: pixabay

Co všechno si můžete představit pod pojmem pasivní příjem? Vyberte si a začněte na tom pracovat co nejdříve!

Pronájem bytu

Máte byt, dům, jakýkoliv prostor, který vám patří, ale nijak ho nevyužíváte? Začněte ho pronajímat! Sice vás to bude stát nějaké papírování, ale za ten stálý pasivní příjem to opravdu stojí!

Videa na Youtube

Pokud jste dobří v natáčení, začněte! Cestování, jídlo, móda, lifestyle a další. S videem budete mít samozřejmě počáteční práci, ale později může vydělávat nemalé částky. Také si do něj můžete nasadit reklamy a příjem se hned zvýší.Kniha nebo e-book

O knize je psáno výše, ale pokud na to nemáte kapacitu, zkuste e-book. Jestli rozumíte třeba fitness, sepište svoje rady, přidejte dobrou grafiku a pak e-book jen zpropagujte například na sociálních sítích. Pokud se e-book chytí a bude oblíbený, můžete takto pasivně vydělávat hodně dlouho.

Prodej vlastních produktů

Máte nápad na originální produkt? Něco, co na trhu chybí nebo po čem je velká poptávka? Zkuste to! Produkty můžete prodávat online a dnes už k tomu nepotřebujete ani e-shop, stačí vám sociální sítě. Na začátku sice budete muset něco investovat, ale pokud bude mít produkt úspěch, vrátí se vám to!Online kurzy

Jste dobří v jazycích nebo zkrátka rozumíte nějakému oboru více, než ostatní? Udělejte placený online kurz, který si lidé budou platit. Takto zkrátka prodáte své zkušenosti a vědomosti.

Affiliate marketing

Tento způsob pasivního příjmu je vhodný pro lidi, kteří vlastní webové stránky, stačí blog. Na ten umístíte reklamy, ze kterých dostáváte peníze, protože firmám a společnostem propagujete jejich produkty nebo služby.

Vyzkoušejte některou z možností, jak si zajistit pasivní příjem. Opravdu ho velmi doporučujeme a vyplatí se!

Chcete pracovat na dálku? Podívejte se, co všechno můžete dělat!