Lze opravdu tajemství šťastného života vyjádřit jedním slovem? Známý autor knih o seberozvoji, Tony Robbins, ve své nové knize Unshakeable tvrdí, že ano. Podle něj je toto jediné slovo „pokrok„.

Umění naplnění je Robbinsova největší posedlost. Dokonce tvrdí, že úspěch bez naplnění je naprostým selháním. Abychom ovládli umění naplnění, prvním zásadním krokem podle Robbinse je růst. Robbins není sám, který tvrdí, že pokrok a růst jsou základním článkem naplnění.

Tony Hsieh ve své knize Štěstí doručeno také věnuje velkou část právě tématu vývoje. Dosáhli jste někdy určitého cíle, pro který jste tvrdě pracovali, jen abyste vzápětí pocítili pocit prázdnoty? Stává se tak proto, že tajemství šťastného života netkví ve splnění kýženého cíle, naopak leží v neustálém rozvoji sebe sama v oblastech, které jsou pro nás důležité.
Peníze vám štěstí nepřinesou

Robbins ve své knize Unshakeable určuje hlavní principy toho, jak odejít do důchodu bohatý. Tady ale nekončí. Vlastnit víc peněz nikomu štěstí nepřinese. A neexistuje snad nic horšího než nešťastný boháč, že?

tajemství šťastného života
Foto: pexels

„Peníze nemění lidský charakter“, tvrdí Robbins. „Jen násobí vlastnosti, kterými už daný člověk oplývá. Pokud máte hodně peněz a jste lakomí, jen máte víc prostředků pro svou lakomost 🙂 Pokud máte hodně peněz a jste štědří, pochopitelně budete dávat víc.“
Pokrok ve všech oblastech vašeho života

I podnikatelé mají sklon vidět poněkud krátkozrace. Když začínáme nový byznys, obvykle mu věnujeme naprosto vše co, co můžeme. Když tedy Tony Robbins hovoří o pokroku, nemá na mysli jen pokrok v oblasti podnikání a finanční stability. Pokrok v našem životě znamená tvořit si svůj vlastní život namísto jen řídit okolnosti a situace kolem nás.

Opravdové štěstí znamená pokrok ve všech oblastech vašeho života – od vašeho zdraví po vaši rodinu, od vašich vztahů k vašim přínosům. Když se zamyslíte nad vaším životem jako nad celkem, čím větší pokrok nyní děláte směrem k tomu, abyste byli ženou či mužem, kterými se chcete jednou stát, tím šťastnější a naplněnější budete.
„Stvořil jsem muže, kterého před sebou vidíte“, často říká Tony Robbins na svých seminářích. „Tohle se jen tak nestalo. Stvořil jsem totiž člověka, kterým jsem chtěl být.“

A pokud nejste šťastní se směrem, kterým se váš život doposud ubíral, nezapomeňte, že právě vy máte sílu změnit kým jste a kým být chcete. Ve všech oblastech vašeho života.

Souhlasíte s tím, že tajemství šťastného života se skrývá v neustálém pokroku?

Dejte nám vědět v komentářích.

A pokud stále potřebujete ke štěstí trochu nakopnout, podívejte se na 30 užitečných tipů, jak být šťastný a produktivní.