Určitě jste si při přečtení názvu článku někoho vybavili, že? Nebo jste to možná vy, kdo chodí pozdě? Pro všechny opozdilce máme dobrou zprávu. To, že chodíte vždy/někdy pozdě, pravděpodobně značí, že máte i jiné s opozdilectvím související vlastnosti.

 

Chození pozdě úzce souvisí s optimismem

…a taky se zkresleným vnímáním reality. A protože jsou lidé, co chodí pozdě, optimističtí, považují za možné stihnout běhání, vaření večeře a vyzvednutí dětí ve škole, to vše během jedné hodiny. To, že je to nereálné, je už příliš nezajímá. Vzpomínají totiž na jeden úžasný den před deseti lety, kdy se jim všechno během jedné hodiny podařilo stihnout. 1000 dalších případů, kdy se tak nestalo, prostě vytěsnili.


Pozitivita znamená větší úspěch

Časopis Metropolitan Life provedl průzkum mezi obchodníky firem. Ti, kteří v testu optimismu a pozitivity skončili mezi horními 10 %, prodali o 88 % víc produktů než jejich kolegové ze spodních 10 %. Je to logické. Jejich výkon je lepší, protože jejich pozitivní nátura působí na lidi lépe. Kromě pozitivity se opozdilci řadí také do kategorie entuziastů – na jedné straně jsou roztříštění mezi tisíc aktivit a neorganizovaní, na druhé ale také spontánní, hraví a veselí.

chodi-pozde-3Foto: pexels

Jejich čas opravdu utíká jinak

Na Univerzitě v San Diegu provedli výzkum vnímání času. Rozdělili lidi do dvou skupin A (soutěživí, netrpěliví) a B (klidní a kreativní), přičemž lidé, kteří chodí pozdě, spadají do kategorie B. Po jedné minutě požádali dotazované, aby zodpověděli, kolik času uplynulo. Skupina A v průměru skončila na 58 vteřinách, B na 77 vteřinách. Opozdilci opravdu vnímají čas delší, než doopravdy je! Mimochodem jiný průzkum prokázal, že lidé, kteří se věnují zároveň více než jednomu úkolu (multitasking), také chodí pozdě.

Nebudou naštvaní, když přijdete pozdě

Pokud se vám někdy opravdu podaří přijít později než váš kamarád opozdilec, nebojte se. Nebude naštvaný, protože počítá s tím, že ani vy nebudete naštvaní, když on přijde pozdě jindy 🙂


Moc to neumí s penězi

Lidé, kteří chodí pozdě, i když nechtějí, často žijí v přítomnosti a mají problémy šetřit na budoucnost. Prostě nedokáží včas přivolat své sebeovládání, takže mají problém jak s šetřením, tak s odmítáním nezdravého jídla a jiných neřestí.

 

Podle kardiologů opozdilcům hrozí menší riziko srdečního onemocnění

Vzpomínáte na soutěživou a netrpělivou skupinu A? Těmhle lidem podle vědců z Mezinárodního magazínu klinické a zdravotní psychologie hrozí koronární choroby. Viníkem je samozřejmě stres. Takže těm, kteří chodí pozdě, se pravděpodobně nemoci plynoucí ze stresu vyhnou obloukem.


A co vy, chodíte pozdě?

A máte tyto vlastnosti? Dejte nám vědět v komentářích.