Už jste byli na Colours of Ostrava? Jestli ne, tento rok byste to měli napravit! Proč? Protože festival Colours of Ostrava 2020 patří k nejvíc očekávaným hudebním událostem tohoto roku a narozdíl od jiných festivalů si tu každý najde to své. Letos se koná v termínu 15.-18. 7. 2020.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Colours of Ostrava official 🎸 (@colours_cz),
Můj zážitek z Colours of Ostrava 2019

Hubební festivaly jsem nikdy moc nemusela. Davy lidí, nic moc jídlo, nekončící fronty, hrůza jménem toitoiky, bandy opilců, široko daleko nic než jen pole a lány. A pak jsem se jednou nechala přemluvit na Colours of Ostrava 2019. Nebylo to o moc lepší. Jakmile jsme v lednu sehnali lístky, začal náš víceboj o ubytování v Ostravě. Booking a Airbnb už v lednu hlásily 98% obsazenost, a protože jedinou volnou kapacitu měly v Ostravě už jen pochybné ubytovny, zarezervovali jsme si nebližší hotel… v Havířově.

Vlak z Prahy byl narvaný až k prasknutí a ve vedlejším kupé se přibližně od Kolína rozjela slušná festivalová pitka. Byla jsem si naprosto jistá, že ty tři dny na festivalu nepřežiju. Moje zoufalství se stupňovalo s každým ujetým kilometrem směrem od Prahy a vyvrcholilo u vstupní festivalové brány. Po hodinovém čekání v třicetistupňovém parnu u vstupní festivalové brány jsem bez váhání zamířila k nejbližšímu stánku s pivem. A v tom mi došlo, že tenhle festival nebude až taková pruda.

Proč pojedu letos znovu na Colours of Ostrava 2020:

1. Super jídlo

Představa toho, že budu tři dny vkuse konzumovat klobásy na sto způsobů a langoše za pajdu, mi nedělala dobře. Festivalová strava není nic pro mě. Jenže na Colours jsem měla spíš opačný problém. V areálu Vítkovických železáren jsem totiž zakrátko objevila spoustu food stánků se vším možným, od skvělých burgerů a hot dogů až po vege jídla. Obžerství může začít!

2. Chill na dece

Třicetistupňové vedro mojí fobii z davů upocených lidí moc nepřidalo. O to víc mě překvapilo, že jsme kousek od hlavní stage našli úplně v klidu super místo pro zaparkování naší deky. Zatímco v pozadí hráli Alt-J a Imagine Dragons, my jsme si užívali chill na dece.

3. Boží kapela na každém rohu

Na Colours of Ostrava se toho děje tolik, že si každý najde to své. Vedle rocku, popu a dance music si tu můžete užít třeba folk, punk nebo indie rock. A když se náhodou stane, že vám jedna kapela nesedne, stačí popojít o pár set metrů dál a jste v úplně jiném světě. Z punkového kotle se tak můžete během pár minut přemístit k vyzenovanému akustickému vystoupení.
4. Strhující Vítkovický areál

Máloco mě za poslední rok utkvělo v hlavě tolik jako návštěva Vítkovického areálu. Nikdy jsem si nemyslela, že mě průmyslová architektura bude tolik fascinovat. Když vás omrzí koncerty, můžete se vydat na prohlídku vysoké pece a dolu Hlubina. Stojí to za to!

Příspěvek sdílený Libor K (@jaxxcat),

5. Nemusela jsem na toitoiku

Nic mě na festivalech neděsí tolik jako návštěva toitoiky. Naštěstí jsem na Colours našla normální záchody, kam jsem si v případě nouze nebála odskočit.

6. Super pití

Zapomeňte na festivalovou desítku! Na Colours se drinkům meze nekladou. Pivo teče samozřejmě proudem, ale u stánků najdete cokoliv, na co zrovna dostanete chuť, od božích ciderů až po něco tvrdšího.
7. Ostrava mě baví

Oblíbenost města se u mě poslední dobou odvíjí hlavně od toho, kolik božích kaváren a podniků v něm najdu. V Ostravě jsme jich za tři dny stihli objevit spousty. Každý den míchaná vajička v jiné kavárně, co víc si přát!

8. Kavárna na Bolt Tower

Na ten výhled jen tak nezapomenu. Začalo to tím, že jsme skrz průmyslový areál došli až k vysoké peci, kde jsme vyfasovali helmu a vyjeli výtahem nahoru až do prvního podlaží. Postupně jsme se vyšplhali až na vrchol vysoké pece, kde se nachází Bolt Tower s panoramatickou kavárnou. Západ slunce, espresso a dozvuky festivalové hudby, co víc si přát?

Příspěvek sdílel uživatel @grettusa,

9. Léto ve vlasech

Květinové čelenky ve vlasech, tetování z heny a všudepřítomné náramky a boho oblečení mi malinko připomínaly Coachella festival v Kalifornii. Místo kolotoče v pozadí tu jen byly těžební věže.

10. Playlist forever

Na Colours of Ostrava byla spousta kapel, o kterých jsem předtím neslyšela. Nejvíc mě na festivalu bavila žánrová rozmanitost. Na Spotify najdete vždycky playlist z aktuálního ročníku, takže si můžete interprety dopředu naposlouchat.
Program Colours of Ostrava 2020

Na jaké kapely a interprety se na letošním Colours of Ostrava můžete těšit? Ze zahraničních hostů na festivalu vystoupí třeba The Killers, Martin Garrix nebo Twenty One Pilots. Festival se koná od 15.-18. 7. 2020 v areálu Dolní Vítkovice. Vstupenky koupíte na oficiálních stránkách Colours of Ostrava.

Podívejte se, jaké kapely a divadla se objevily v roce 2019.

České a slovenské kapely na Colours of Ostrava 2019:

Divadla na Colours of Ostrava 2019:

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Colours of Ostrava official 🎸 (@colours_cz),


Vstupenky na Colours of Ostrava 2020

Vstupenky na letošní Colours of Ostrava koupíte online na stránkách festivalu. Čtyřdenní vstupenka vyjde na 2 990 Kč, čtyřdenní VIP vstupenka 5990 Kč a dětská čtyřdenní vstupenka vyjde na 1000 Kč. Slevu na vstupenky mají držitelé ISIC, ITIC nebo IYTC karty. Můžete si samozřejmě koupit i jednodenní vstupenku.
Podíváte se letos na Colours of Ostrava 2020?

Přečtěte si také související článek: Vědci zjistili, že poslouchání této písně snižuje stres až o 65 procent.