Po mnoho staletí si lidé mysleli, že zlato patří mezi nejdražší materiály světa. To ale ještě nevěděli o těchto vzácných materiálech. Podívejte se na 10 nejdražších materiálů světa.#10 Heroin – 3 000Kč/g

Známý opiát, který dokáže změnit tvé vnímání a vzniká na něm silná závislost. Jeho vysoká cena je způsobená hlavně tím, že je těžké ho sehnat.

#9 Kokain – 5 500 Kč/g

Droga, která je spojená hlavně s boháči, ale neudělá ti nic dobrého. Tento bílý krystalický prášek je smrtelně nebezpečnou omamnou látkou. Jeho vysoká cena je odůvodňována jeho „čistotou“ a přirozeností.

nejdražší materiály světaFoto: pixabay

#8 LSD – 70 000 Kč/g

Psychoaktivní omamná látka, která zapříčiňuje velmi drahou smrt. Výrobní proces tohoto polosyntetického léčiva je poměrně složitý, což vysvětluje pořizovací náklady.

#7 Plutonium – 95 000 Kč/g

Těžký, ale křehký radioaktivní kov stříbrně bílé barvy. Často se využívá při výrobě jaderných zbraní a paliva pro kosmické lodě.

#6 Painit – 212 000Kč/g

Tento kámen je tak vzácný, že ho spoustu z nás ani nezná. Jedná se o minerál oranžovo nebo červenohnědé barvy, který byl objeven teprve před 65 lety. Na světě je pouze několik stovek kousků.

nejdražší materiály světaFoto: pixabay

#5 Taafeit – 470 000 Kč/g nebo 95 000 Kč za karát

Drahokam z fialové, růžové, červené nebo bílé barvy. Je milionkrát vzácnější než diamanty, takže je legendární. Nicméně, navzdory své jedinečnosti, není to příliš populární, pokud jde o šperky – a to je pravděpodobně důvod, proč je relativně levný.

#4 Tritium – 700 000 Kč/g

Tento plyn se používá na výrobu osvětlení. Výroba jedné libry (0,454kg) stojí asi 353 milionů korun.
#3 Diamant – 1 293 000 Kč/g

Jeden z nejznámějších drahokamů, kterým nepohrdne žádná dáma, viďte?

nejdražší materiály světaFoto: pixabay

#2 Kalifornium – 587 – 635 milionů Kč/g

Nejdražší chemický prvek vůbec. Byl synteticky vyroben pouze jednou od svého objevení v roce 1950.

#1 Antihmota – 1 470 bilionů Kč/g

Nejdražší látka na Zemi. Výroba jednoho miligramu pozitronů stojí asi 588 milionů korun. Teoreticky budeme moci v budoucnosti používat antihmotu jako palivo pro kosmické lodě. Velkou nevýhodou ale je, že na výrobu jednoho gramu bude muset celé lidstvo pracovat asi rok bez odpočinku.

BONUS – Zlato

Jeden z nejznámějších drahých kovů, bez kterého žádná žena nemůže být. Bohužel momentálně je na krásném 15. místě!

nejdražší materiály světaFoto: pixabay

Tohle jsou nejdražší materiály světa!