Všude okolo nás je spousta věcí, u kterých ani neznáme účel, ke kterému byly vytvořeny. Rozhodli jsme Vám některé z těchto záhad odkrýt. Podělte se s přáteli.

10 věcí, jejichž účel byste neuhodli #1 Poutko visící na zádech košile

Jsou tu 3 možná vysvětlení – první a tedy nejvíce pravděpodobné je to to, že se opravdu jednalo o poutko na zavěšení. Druhé vysvětlení je, že poutko pochází z éry oddělitelných límečků a kapesníků a bylo vymyšleno, aby usnadňovalo připevňování kravaty. Třetí důvod je nejromantičtější! Když student na americké univerzitě začal chodit s dívkou, měl si poutko dát pryč, aby ukázal, že je zadán. Dívka pak začala nosit šálu se znakem jeho univerzity.

 

 #2 Váleček na tvém nabíjecím kabelu od notebooku

Určitě jste si všimli téhle malé věci, když jste si nabíjeli počítač. Toto velice důležité zařízení se jmenuje „Feritový korálek“ a má za úkol potlačovat vysokofrekvenční šum v elektrických obvodech. Design tohoto korálku je velice jednoduchý: uvnitř najdeme vložku vyrobenou z feritu a kabel je okolo ní obtočený.Okénka v letadle jsou ze dvou dílů plexiskla. Protože je ale v letadle jiný tlak vzduchu než venku, mohla by se vnitřní tabulka rozletět. Tahle malá dírka potom zajistí, že jsou tlaky mezi kabinou a vzduchem mezi tabulkami vyrovnané.

#4 Modrý konec gumy

Když se kohokoli zeptáte, na co je onen modrý konec gumy, pravděpodobně dostanete odpověď, že je na odstraňování kaněk. Ale to vůbec není pravda. Původně byla tato část vymyšlena na sundavání znamének z tlustého papíru. Růžová část po sobě obvykle zanechá stopy a je vidět, co bylo na papíře napsáno, kdežto modrá část Vás zbaví naprosto všeho. Producenti pryže poté uznali, že lidé nechápou původní záměr a začli tedy tvrdit, že guma opravdu slouží na mazání kaňek. Občas můžete gumu koupit i s malým znaménkem pera.#5 Horizontální dírky na Vašich košilích

Tady je další záhada týkající se Vašich košilí – proč jsou vrchní a spodní dírka na košili orientované horizontálně, když zbytek je orientovaný vertikálně. Toto bylo vymyšleno původně kvůli tomu, že u těchto dírtek hrozí největší riziko rozepnutí, což právě při otočené orientaci nehrozí.

#6 Speciální očka na Vašich teniskách

Taky jste si někdy všimli těch speciálních dírek na Vašich běžeckých botách? Tak to byste měli, protože slouží k pevné fixaci vaší nohy během sportu a mají předcházet zraněním kotníku. Podívejte se, jak je správně používat ve videu.A možná jste si taky všimli, že na botách značky Converse najdete 2 dírky na boku. Tyto dírky mají nejen eliminovat teplo, ale také zajišťují správnou ventilaci boty.

#7 Otvor v naběračce na špagety

Tento otvor byl vymyšlen tak, abyste si za jeho pomoci odměřili ideální porci špaget. Pravdou je, že samozřejmě někteří lidé jich sní více než jiní, ale toto je odměrka na průměrnou ideální porci.

#8 Malá kapsička a cvočky na vašich džínách

Nejčastější odpovědí na otázku o této kapsičce je, že slouží na uložení antikoncepce! Samozřejmě, tahle malá kapsička by mohla být k něčemu podobnému přeurčená, stejně jako k přenášení mincí třeba. Její původní záměr byl však jiný. Poprvé se objevila dávno v roce 1873 a to na džínách značky Levi’s a sloužila k ukládání kapesních hodinek. Dodnes se pro ní mezi výrobci džín používá označení „hodinková kapsička“.#9 Otvor ve víčku od kuličkového pera

Všeobecně rozšířený názor je, že otvor slouží k poudění vzduchu do plic, pokud se dostane do něčího hrdla. To není zcela pravda. Pokud se cokoli dostane do průdušnice, způsobí to reakci sliznice. Otvor pak slouží jako prevenci proti absorbci víčka do sliznice.

#10 Kousek látky, který dostáváte s knoflíky s nových oblečením

Tyto kousky látky nejsou k tomu, aby sloužily jako záplaty na vašem oblečení. Slouží k testování, jak bude vaše oblečení reagovat s konkrétním druhem pracího prášku nebo jiných chamikálií.

Tak a teď už Váš život nikdy nebude stejný!Poznali jste účel těchto věcí?