Přijdou Vám někdy ženy jako z jiné planety a nerozumíte jim? Kolují o nich různé věci a vy si teď můžete přečíst zajímavá a překvapující fakta o ženách. Většinu z nich pravděpodobně neznáte. Pojďme se na ně podívat a do komentářů nám napište, co vás překvapilo a co jste nevěděli.



Fakta o ženách

13. Ženy vidí víc barev

fakta o ženách
Foto:pixabay

Už jste se někdy dostali do situace, kdy se se vojí přítelkyní bavíte o barvě jějích šatů? Vy říkáte, že jsou bílé, zatímco ona je považuje za krémové? Je to tím, že ženy vidí v průměru o 20 % více rozdílů v barvách a dokonce i v tvarech.



12. Ženské tělo jé méně odolné vůči alkoholu

fakta o ženách
Foto: pixabay

Věřte nebo ne, alkohol je nebezpečnější pro ženy, protože jsou náchylnější k onemocnění jater jako je například zánět jater a je u nich pravděpodobnější úmrtí způsobené cirhózou jater. Také jsou náchylnější k poškození mozku alkoholem a následné ztrátě duševních funkcí.

11. Zralá žena je atraktivní žena

Mnohé studie naznačují, že ženy vypadají se zvyšujícím se věkem lépe. Mají hezčí hlas a také příjemnější pižmo. Jestli je to pravda, to musíte posoudit vy, muži.

10. Žena sní za svůj život průměrně 10 rtěnek

fakta o ženách
Foto: pixabay

Některé ženy nedají bez rtěnky ránu a dokonce s ní i jedí obědy, večeře.. V důsledku toho rtěnku v podstatě jedí. Průměrně sní žena 10 rtěnek, což je ale vážně průměr, u někoho to může znamenat 1 rtěnku u někoho žádnou nebo některá žena jich sní 20. 🙂



9. Ženy nerady riskují

fakta o ženách
Foto: pixabay

Ženy celkově méně riskují než muži. Údajně za to může přední cingulární kůra, což je část mozku, která váží možnosti při rozhodování. Tuto kůru mají totiž ženy větší.

8. Jejich muži kvůli nim tloustnou

fakta o ženách
Foto: pixabay

Spousta mužů v dlouhodobých vztazích přibývá na váze a může za to jejich žena. Partnerky se snaží je rozmazlovat a tak se starají o neustálý příjem dobrého jídla a péče. Existují také situace, kdy ženy nevědomě krmí svého manžela proto, aby nebyl atraktivní pro jiné.

7. Upřednostňují styl před pohodlím

fakta o ženách
Foto: pixabay

Většina žen si raději vybere sebeprezentaci před pohodlím. Bude se tlačit v těsných botách, které ale vypadají skvěle. Vezme si kalhoty a je jí jedno že má holé kotníky, je jí zima, ale hlavně že to vypadá dobře.

6. Mají vyvinutější čich

fakta o ženách
Foto: pixabay

K tomu není co dávat, patří mezi ty překvapivější fakta o ženách. Zkrátka silněji cítí veškerou vůni, ale bohužel pro ně i pach.

5. Mozkové buňky jsou v ženském mozku více nahustěné

fakta o ženách
Foto: pixabay

V průměru je ženský mozek o 9 % měnší než mužský. Buňky jsou v něm tedy více u sebe. Nemá to ale žádný vliv na kognitivní funkce.



4. Jsou vynalézavé

fakta o ženách
Foto: pixabay

Mary Anderson vynalezla stěrač předního skla v roce 1903. Kromě toho ženy patentovaly: jednorázové plenky, papírové tašky, myčku nádobí a další.

3. Podpatky nosí kvůli mužům

fakta o ženách
Foto: pixabay

V 17. století se začaly nosit podpatky z cíle napodobit muže, kteří nosili podpatky jako znamení jejich statusu.

2. Umí číst obličeje

fakta o ženách
Foto: pixabay

Ženy zkrátka umí lépe číst obličeje. Pozorováním mimiky, gest nebo například hlasového tónu, což z nich dělá vynikající konverzační a sociální vůdce.



1. Žijí déle

fakta o ženách
Foto: pixabay

Víte, že se ženy průměrně v České republice dožívají 80 let? To je docela slušné.

Tohle jsou fakta o ženách, samozřejmě jich je víc a některá i nepravdivá. Znáte nějaká další?

Podívejte se, jak fotografka vyfotila ženy ze 60 zemí světa a změnila tak pohled na krásu!

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.