Máme tu další článek o filmech, tentokrát to budou české filmy. Pokud nevíte, co s volným večerem a rádi byste si nějaký film pustili, zkuste nějaký český. Uvidíte, že nebudete litovat. Tohle jsou filmy, které byste měli alespoň jednou vidět, protože za to opravdu stojí. Tak občas vyměňte české filmy za ty zahraniční a až bude dlouhá chvilka, pusťte si některý z našeho seznamu.

Přečtěte si také: 50 nejkrásnějších romantických filmů, které musíte vidět alespoň jednou za životNejlepší české filmy, které stojí za to zkouknout

české filmyFoto: pexels

1. Vratné lahve (76 % podle ČSFD)

Zdeněk Svěrák v hlavní roli je manžel a táta v pokročilém věku, který si najde brigádu ve výkupu lahví v jednom supermarketu.

2. S tebou mě baví svět (82 % podle ČSFD)

Rodinná komedie o tom, co se stane, když si tatínci vezmou na hory všechny svoje děti. Zvládnou to bez svých manželek v pohodě nebo to bude pohroma? Každopádně se zasmějete.

České filmy jsou oblíbené, ale říká se, že ty, které jsou natočené v posledních letech, za moc nestojí. To podle nás není pravda a měli byste tomu dát šanci.

3. Ženy v běhu (72 % podle ČSFD)

Tatínek od rodiny bohužel zemřel a nestihl si splnit sen, zabhnout maraton. Vdova s dcerami se rozhodly, že ho poběží s tatínkem na zádech, povede se to? Ženy v běhu patří mezi nové české filmy, které doporučujeme!

4. Na samotě u lesa (87 % podle ČSFD)

Rodina s dvěma dětma si chce koupit chalupu s tím, si prozatím pronajmou jeden pokoj. Děda Komárek je starší pán, který se ale k prodeji stále nemá. Je stále zdravý a vypadá to, že tu s nimi bude ještě hodně dlouho..

5. Pelíšky (91 % podle ČSFD)

Film, který snad musí vidět každý Čech! Neskutečně vtipný děj, který je zasazen do let 1967-1968.

6. V síti (89 % podle ČSFD)

Dokumentární nový film, který ukazuje dnešní dobu, která je plná nebezpečných lidí. Tento film by měl vidět každý, aby věděl, na co se má v dnešní době připravit a co se může stát.

Nejlepší české filmy, které stojí za to zkouknout

7. Vesničko má středisková (88 % podle ČSFD)

Kdo by neznal vtipného a trochu zaostalého Otíka, na kterého tak trochu není spoleh? Pokud neznáte, měli byste to napravit.

8. S čerty nejsou žerty (89 % podle ČSFD)

Pohádka a komediální film zároveň o pekle, čertech, kouzlech a zámku. Vyhraje poctivost nebo chamtivost?

9. Vrchní, prchni! (86 % podle ČSFD)

To je tak, když se falešný vrchní snaží vydělat peníze a chodí po všech podnicích. Podaří se ho nakonec chytit?

10. Světáci (87 % podle ČSFD)

Trochu starší film, u kterého se ale opravdu zasmějete. Tři pánové chtějí zažít opravdový noční život a tak se vydávají do nočního baru. Tam ale nepochodí, tak si nechají ušít obleky, nechají se vzdělat, aby se uměli chovat a vyrážejí znovu. Narazí na tři mladé dámy, které ale mají v plánu najít zbohatlíky, které chtějí oškubat. To jsou ale na špatném místě.

Přečtěte si také: Nejoblíbenější filmy pro děti: 30 nápadů, které zabaví děti v každém věku

11. Snowboarďáci (57 % podle ČSFD)

Kluci se rozhodli, že stráví Silvestra na horách, sbalí tam holky a bude to nejlepší Silvestr, který kdy zažili. Tak se to ale pomalu komplikuje.

12. Vrať se do hrobu (74 % podle ČSFD)

Je mu přes třicet a má dvě děti. Ale stal se součástí sociologického výzkumu a tak se vrací do čtvrtého ročníku na střední školu.

13. Milada (56 % podle ČSFD)

Film o Miladě Horákové, která byla popravena za své politické názory, které dávala najevo veřejně.

14. Dívka na koštěti (82 % podle ČSFD)

Film pro děti i dospělé. Saxana se dostala z kouzelnického světa do toho našeho, zamilovala se a nejspíš tu bude chtít zůstat.

https://www.youtube.com/watch?v=Ae4K9nb0a7kNejlepší české filmy, které stojí za to zkouknout

15. Kolja (86 % podle ČSFD)

Jak si porozumí starý mládenec a Kolja, což je kluk, který ještě nezačal chodit ani do školy?

16. Hoří, má panenko (85 % podle ČSFD)

Prostředí filmu je hasičský ples v jedné vesnici. Úroveň plesu klesá a i výhry z tomboly ze ztrácejí. Jak tohle dopadne..

17. Noc na Karlštejně (76 % podle ČSFD)

Karel IV. zakázal všechny ženy na hradě. Znenadání se tam ale dvě ženy objevily, které se vydávají za muže. Přijde na to král?

https://www.youtube.com/watch?v=33DK6vjAIKE

18. Rozmarné léto (78 % podle ČSFD)

Antonín Důra prožívá poklidné léto se svými dvěma kamarády. Do toho ale přijede kouzelník Arnoštek s jeho asistentkou Annou. A rázem léto není až tak poklidné.

19. Sněženky a machři (80 % podle ČSFD)

Klasický lyžák, který zažil skoro každý. Ve třídě se nachází trojice kluků, kteří by rádi propašovali alkohol a sbalili dceru učitele.

20. Krakonoš a lyžníci (75 % podle ČSFD)

Film o Krakonošovi a novém vynálezu, který si ne každý může dovolit – lyže!

Přečtěte si také: Nejlepší české komedie: 20 filmů, u kterých se zasmějete

21. Saturnin (82 % podle ČSFD)

Saturnin je tak trochu jiný sluha, konzervativní a přímý, díky kterému zažije jeho zaměstnavatel situace, které se nedějí každý den. A bez Saturnina je nelze zvládnout.

22. Anděl Páně (76 % podle ČSFD)

Seznamte se s čertem a trochu hloupoučkým andělem. Spolu se dostávají do vtipných situací, ze kterých se horko těžko dostávají.

23. Requiem pro panenku (78 % podle ČSFD)

Marika je čtrnáctiletá dívka, která se omylem dostane do ústavu pro postižené. Praktiky, které zde vychovatelky používají, jsou velmi nelidské a tak se to dívka rozhodne vyřešit jinak.

24. Anthropoid (78 % podle ČSFD)

Pokud vás zajímá, za jakých okolností se stal atentát na Reinharda Heydricha a jak to vše dopadlo, doporučujeme zhlédnout tento film.

Nejlepší české filmy, které stojí za to zkouknout

25. Sestřičky (70 % podle ČSFD)

První role herečky Aleny Mihulové jsou právě sestřičky. Mladá slečna si na internát přivedla chlapce a čeká ji trest. Tím ji provází zkušená sestra.

26. Rebelové (69 % podle ČSFD)

Chytlavý muzikál o přátelství i prvních láskách.

27. Teorie Tygra (75 % podle ČSFD)

Honza už toho má plné zuby, lépe řečeno manželky, která ho žene do pekel. Rozhodne se to vyřešit po svém.

28. Bílá nemoc (84 % podle ČSFD)

Film natočený podle knižní předlohy Karla Čapka. Bílá nemoc se rychle šíří a lék zná jen lékař, který léčí chudý. Nechce ho prozradit, pokud mezi sebou budou lidé dál bojovat.

Přečtěte si také: Nejlepší komedie všech dob! 50 filmů, které vás budou opravdu bavit

29. Nabarvené ptáče (69 % podle ČSFD)

Malý chlapec se ocitá úplně sám uprostřed války. Čelí všem nástrahám a nebezpečím úplně sám a je jen na něm, jestli vydrží. Velmi silný film.

30. Babička (76 % podle ČSFD)

Na Starém Bělidle žije babička. Moudrá a velice hodná žena, která se stará o svá vnoučata, společně navštěvují Hraběnku a pak se objevuje Viktorka, která se nakonec zblázní.31. Smrt stopařek (64 % podle ČSFD)

Ne nadarmo se říká, abyste nestopovali a k nikomu cizímu do auta nenastupovali. Dvě mladé dívky neposlechly, nebály se a špatně to skončilo.

32. Občanský průkaz (79 % podle ČSFD)

Film o partě 4 kluků, kteří prožívají dospívání za těžké doby udávání. Jak to ovlivní životy jich i jejich rodičů?

33. Příběh kmotra (74 % podle ČSFD)

Pravdivý příběh o Mrázkovi, který podváděl a kradl a chodil i přes mrtvoly. Podařilo se mu tak vydělat spoustu peněz, ale konec nebyl až tak šťastný. Připomeňte si ten příběh, doopravdy se stal.

Tyto české filmy patří k nejlepším, už jste je všechny viděli?

Přečtěte si také: 50 nejlepších hororů všech dob, které musíte aspoň jednou vidět