Máte rádi romantické filmy? Chodíte na ně rádi do kina a děláte si doma filmové večery? Zamilované filmy jsou klasika, na kterou koukají rády nejen ženy, ale i páry. Co může být lepšího, než si udělat popcorn, otevřít si lahev vína, zachumlat se do peřin a se svým protějškem si pustit film plný lásky, dojetí a často také slz? Nebo klidně o samotě, pokud nemáte chuť na společnost, což se občas stává. 🙂

Chybí vám inspirace, jaký film si dnes pustit? Nebo máte pocit, že už jste všechny romantické filmy zkoukli? Nezoufejte, dali jsme pro vás dohromady nejlepší zamilované filmy, které musíte vidět!

Tady je náš seznam 50 nejlepších romantických filmů! Nezapomeňte si náš seznam uložit do záložek. Když budeme mít náladu na romantické filmy, stačí kliknout a máte z čeho vybírat! Nemáte nic naplánovaného na večer ve dvou nebo na Valentýna a nechce se vám vyrazit nikam ven? Ideální příležitost pro sledování filmů v posteli.

Nejlepší romantické filmy

romantické filmyFoto: pexels

50. Láska nebeská (86 % podle ČSFD)

Romantický film Láska nebeská (anglicky Love Actually) nabízí ty nejkrásnější příběhy lidí, kteří prožívají svoje Vánoce. Jedná se o několik příběhů plných lásky, které se mezi sebou prolínají a nakonec filmu se setkají a nakonec vše vyvrcholí na Štědrý večer.

Koupit film Láska nebeská.

 

49. Titanic (85 % podle ČSFD)

Romantický příběh o chudém Jackovi a bohaté Rose, kteří se potkali během první a poslední plavby Titanicu, zamilovali se do sebe a zjistili, že bez sebe nemohou být. Bohužel loď narazí do ledovce a začne se potápět. Přežijí Jack a Rose?

Koupit film Titanic.

48. Pretty woman (78 % podle ČSFD)

Filmová klasika o setkání prostitutky a bohatého businessmana v Hollywoodu. Z krásné dívky se stane elegantní dáma a vznikne láskyplné pouto, které nikdo nerozdělí.

Porovnejte ceny filmu Pretty woman v českých eshopech

47. Zápisník jedné lásky (83 % podle ČSFD)

Ve filmu Zápisník jedné lásky předčítá starý muž ze svého vybledlého zápisníku pacientce v sanatoriu příběh o jediné ženě svého života. Žena má duševní onemocnění, a tak si nic nepamatuje. Vždy na konci dne se dozví, že to ona je jeho láska a že muž jí čte příběh o nich dvou.

Koupit film Zápisník jedné lásky.

46. Forest Gump (95 % podle ČSFD)

Životní příběh prostého mladého muže Forresta, který miluje svou Jenny. Je hodný, trochu opožděný a jiný něž ostatní. Právě to mu ale dává jeho jedinečnost.

Porovnejte ceny filmu Forest Gump v českých eshopech

45. Zpívání v dešti (86 % podle ČSFD)

Muzikál a romantická komedie v jednom z prostředí Hollywoodu. Tehdejší hvězdy se ocitají v prostředí vzniku zvukového záznamu a snaží se o nejlepší výkon. Shodou okolností vynaleznou i dabing, který se dnes běžně používá.

Porovnejte ceny filmu Zpívání v dešti v českých eshopech

44. Život je krásný (88 % podle ČSFD)

Italský číšník Guido přijíždí v roce 1939 z venkova do velkého města a na první pohled se zamiluje do půvabné učitelky Dory. Zamilují se do sebe, vezmou se, Dory jim porodí syna, ale po několika letech jsou Guido i jejich syn odvezeny do koncentračního tábora. Guido předstírá, že je to všechno jen hra k synovým narozeninám, aby ho ubránil obavám a strachu.

Porovnejte ceny filmu Život je krásný v českých eshopech

Nejlepší romantické filmy

43. Hvězdy nám nepřály (77 % podle ČSFD)

Příběh o mladé dívce, která bojuje s vážnou nemocí a do toho se zamiluje, sice šťastně, ale hvězdy jim v jejich lásce nepřejí. Zamiluje se do chlapce, který trpí stejnou nemocí a ač to vypadá, že je již zdravý, opak je pravdou. Vydrží jejich láska a uzdraví se nebo nikoli?

Porovnejte ceny filmu Hvězdy nám nepřály v českých eshopech

42. Prázdniny v Římě (88 % podle ČSFD)

Audrey Hepburn, která hraje hlavní roli, se vzdá svých panovnických povinností a vydá se poznávat Řím – jako obyčejná dívka, protože chce poznat normální život a najít pravou lásku.

41. Americká krása (87 % podle ČSFD)

Vše, co na první pohled vypadá dokonale, tak ve skutečnosti nemusí být. Burnhamovi jsou šťastná rodina, ale pouze navenek. Uvnitř se děje něco zcela jiného.

Porovnejte ceny filmu Americká krása v českých eshopech

Nejlepší romantické filmy

40. Romeo a Julie (70 % podle ČSFD)

Klasický romantický příběh, který je tak tradiční, že ho musí každý znát. Rodiny Monteků a Kapuletů se nenávidějí, ale co se stane, když dva členové obou rodin se do sebe zamilují a nechtějí bez sebe dál žít?

Koupit film Romeo Julie.

39. Střihoruký Edward (85 % podle ČSFD)

Jedna z nejlepších rolí Johnyho Deppa, dojemné, romantické drama. Edward je kluk je bez rukou, místo nich má nůžky, což jde skvěle využít, on je ale zaostalý a někdy se svými končetinami neumí zacházet.

Koupit film Střihoruký Edward.

Nejlepší romantické filmy

38. Probudím se včera (66 % podle ČSFD)

Česká komedie, kde se s hlavním hrdinou podíváme do jeho minulosti. V současnosti mu je asi 40 let, on se ale vrátí do svých mladých let na střední školu, ale se zkušenostmi s budoucna, vrátí se mu tedy jen vzhled. Co se mu podaří napravit a změnit? Získá dívku svých snů, o kterou přišel?

37. Pravidla moštárny (85 % podle ČSFD)

Irvingovo romantic drama o lásce na jablečné farmě. Homer vyrůstal v sirotčinci a dostal se do rukou doktora, který ho naučil být nejen doktorem, ale i člověkem se srdcem na správném místě. Homer opuští ordinac a vydává se na jeblečnou farmu, kde zažívá velkou lásku.

Koupit film Než jsem tě poznala.

36. Čokoláda (80 % podle ČSFD)

Film o čokoládě? Ano! Doporučuji si k filmu udělat pořádnou zásobu čokolády, protože na ni budete mít jistě chuť. Maminka s dcerou se ve svém životě neustále stěhují a tentokrát přijdou do městečka, kde to nebudou mít vůbec jednoduché. Podaří se jim spřátelit s místními a rozjet čokoládovnu?

Porovnejte ceny filmu Čokoláda v českých eshopech

Nejlepší romantické filmy

35. Podivuhodný případ Benjamina Buttona (84 % podle ČSFD)

Dokážete si představit, že se narodíte jako starý člověk a postupem času mládnete? Neuvěřitelné, ale v tomto filmu to možné je. Benjamin si najde lásku a ta se musí smířit s tím, že ačkoliv ona bude starší, z něj jednou bude malé miminko.

Porovnejte ceny filmu Podivuhodný případ Benjamina Buttona v českých eshopech

34. Hrabě Monte Cristo (61 % podle ČSFD)

Roku 1838 se v Paříži odehrává příběh mladého kapitána, který je neprávem uvězněn a 13 let držel ve vězení. Se svým spoluvězněm naplánují útěk, stane se tajemným a bohatým hrabětem Monte Cristem a pomstí se všem, kteří ho zradili.

Porovnejte ceny filmu Hrabě Monte Cristo v českých eshopech

Nejlepší romantické filmy

33. Lásky jedné plavovlásky (83 % podle ČSFD)

Romantický příběh o mladé nezkušené Andule, která touží po lásce. Bydlí na internátě a najít tady opravdovou lásku je těžké. Nakonec se to nezkušené dívce povede, ale když se přijede do Prahy a potká jeho rodiče, zdá se, že všechno není tak, jak se zdá.

Porovnejte ceny filmu Lásky jedné plavovlásky v českých eshopech

32. Snídaně u Tiffanyho (82 % podle ČSFD)

Audrey Hepburnová dostala za tuto roli dokonce dva Oscary. Je to film o mladé a krásné dívce, která se živí tím, že dělá společnost bohatým mužům. Díky nim může nosit drahé kousky a žít si jako královna. Ani k jednomu ale nic nedokáže cítit. To se změní až ve chvíli, kdy se seznámí se spisovatelem Paulem.

Porovnejte ceny filmu Snídaně u Tiffanyho v českých eshopech

31. Pomáda (82 % podle ČSFD)

Komedie plná známých písní a tance. Danny a Sandy v létě zažijí krásnou letní lásku. Po létě vše skončí, oni se ale náhodou potkají ve stejné škole, kde je Sandy nová. Danny je ale součástí party kluků, před kterými si hraje na někoho jiného než kým byl v létě se Sandy, která je z toho rozpačitá. Dají se dohromady nebo obě klučičí a holčičí party zůstanou odděleny?

Porovnejte ceny filmu Pomáda v českých eshopech

Nejlepší romantické filmy

30. Hříšný tanec (76 % podle ČSFD)

Klasický příběh, který dojme snad každého! Bohatá rodinka si vyjede na dovolenou a mladičká Baby, kterou hlídá tatínek, si vyrazí na party. Vyučují se tam tance, to ona moc neumí, talent ale má. Shodou náhod se musí naučit tance za jednu lektorku, která má zdravotní problémy. Zamiluje se do svého tanečního partnera, kterého ale rodina dívky nemá moc ráda. Smilují se a dovolí jim tanec i lásku? Nebo po létě vše skončí?

Porovnejte ceny filmu Hříšný tanec v českých eshopech

29. 50x a stále poprvé (73 % podle ČSFD)

Dokážete si představit, že každý den prožíváte pořád dokola? Možná, že se každý den zamilujete, do toho stejného člověka. Lucy měla nehodu, má ztrátu paměti a tak si každé ráno myslí, že je tentýž den. Jak se s tím popere Henry, který ji nadevše miluje?

Porovnejte ceny filmu 50x a stále poprvé v českých eshopech

28. Zkrocená hora (79 % podle ČSFD)

Film o citech, přátelství, lásce a důvěře – o tom nejdůležitějším. Příběh je o dvou mužích, kteří se do sebe zamilují a zjišťují, že jejich láska trvá i po několika letech odloučení.

Porovnejte ceny filmu Zkrocená hora v českých eshopech

Nejlepší romantické filmy

27. Když Harry potkal Sally (81 % podle ČSFD)

Harry a Sally se nemají úplně v lásce, ale když se po letech setkají, stanou se z nich milenci. Jak je možné, že se z nenávisti stane láska?

Porovnejte ceny filmu Když Harry potkal Sally v českých eshopech

26. Kamarád taky rád (72 % podle ČSFD)

Jaké to je, když stojíte o vztah bez lásky, který je za to plný intimností? Myslíte, že to bude fungovat? Podívejte se na příběh dvou mladých pohledných lidí, kteří do vztahu jdou bez emocí, ale možná, že to dlouhodobě takto nelze udržet.

Porovnejte ceny filmu Kamarád taky rád v českých eshopech

Tyto romantické filmy musíte vidět

25. Svatební cesta do Jiljí (84 % podle ČSFD)

Dva lidé, ještě předtím, než se vezmou, by spolu měli cestovat, aby poznali, zda to spolu vydrží. Jak tohle dopadne? Ideální romantická komedie pro všechny, kteří se chtějí vzít a podívat se, jak by to po svatbě mohlo vypadat.

Porovnejte ceny filmu Svatební cesta do Jiljí v českých eshopech

24. Než jsem tě poznala (80 % podle ČSFD)

Velmi dojemný a romantický příběh o dívce, která se stará o muže, který je po vážné nehodě upoutaný na vozík. Zamilují se do sebe, ale jak to skončí, to vám prozrazovat nebudeme. Možná jen to, že vznikne láska jako hrom, kterou možná jeden z nich nebude umět zvládat.

Porovnejte ceny filmu Než jsem tě poznala v českých eshopech

23. Rebelové (69 % podle ČSFD)

Muzikál, plný známých skladeb, který se odehrává v 60. letech. Partička holek, které zrovna maturují se seznámí s chlapci, kteří utekli z vojny a to holky nevědí. Navzájem se do sebe zamilují a v tom nejlepším budou muset opět utéct.

Porovnejte ceny filmu Rebelové v českých eshopech

Nejlepší romantické filmy

22. Bídníci (73 % podle ČSFD)

Film o bývalém galejníkovi, který není svatý, změní si identitu, ale je tu někdo, komu nedá spát. Jde o inspektora, který tvrdí, že kdo byl zlodějem, zlodějem zůstane a jen tak ho v klidu nenechá.

Porovnejte ceny filmu Bídníci v českých eshopech

21. Statečné srdce (88 % podle ČSFD)

Toto válečné historické drama se odehrává ve 13. století a je o odvaze a boji. William se postaví do čela proti anglickému králi poté, co je jeho milá opravena.

https://filmy.heureka.cz/statecne-srdce-bd_9/

20. Tři oříšky pro Popelku (86 % podle ČSFD)

V hlavních rolích výborná Libuše Šafránková a Pavel Trávníček, všichni tento krásný příběh známe a připomínáme si ho každé Vánoce. Krásná Popelka žije v domácnosti se svojí nevlastní sestrou a s macechou, kterým slouží. Tatínek jí přiveze jako dárek z města 3 oříšky, které jsou kouzelné. Kdo nakonec dostane prince – Popelka nebo její nevlastní sestra?

Porovnejte ceny filmu Tři oříšky pro Popelku v českých eshopech

Nejlepší romantické filmy

19. Moulin Rouge (84 % podle ČSFD)

Romantický muzikál o lásce a o nové hře v Moulin Rouge a okouzlující dívce. Zamiluje se do toho, do koho má?

Koupit film Moulin Rouge.

18. Východ slunce (85 % podle ČSFD)

Východ slunce je jedním z prvních filmů, který získal Oscara. Na venkov přijíždí neznámá žena, která se zaplete se ženatým mužem, které ho se ale za žádnou cenu nechce vzdát.

Nejlepší romantické filmy

17. Romance pro křídlovku (79 % podle ČSFD)

České romantické drama, které začíná setkáním dvou mužů, které spojuje dřívější láska k jedné dívce. Vojta a Terina se zamilují a chtějí utéct. Vojta ale nepřichází na domluvené místo srazu, protože mu zrovna zemřel milovaný dědeček..

16. Milionář z chatrče (83 % podle ČSFD)

Jak se z chudáka může stát opravdový boháč? Obyčejný kluk ze slumu zná všechny odpovědí na otázky, které ho posouvají k výhře. Jakto? To poví policistům při vyšetřování.

Koupit film Milionář z chatrče.

Nejlepší romantické filmy

15. Seznamte se, Joe Black (78 % podle ČSFD)

Co když vás pronásleduje smrt, je všude s vámi a přišla si pro vás? Smrt přijde v podobě muže, který s vámi bydlí v domě a ještě k tomu se zamiluje do vaší dcery. Tohle přesně se ve filmu stane.

14. Duch (81 % podle ČSFD)

Sam a Molly se milují, jeho ale zastřelí neznámý člověk. Nechce na světě Molly nechat samotnou, tak ji doprovází jako duch. Jaké je to žít s duchem?

Porovnejte ceny filmu Duch v českých eshopech

Nejlepší romantické filmy

13. Dánská dívka (74 % podle ČSFD)

Kodaňské romantické drama o životní lásce, kdy si pánská polovička uvědomí, že by se cítila lépe v ženském těle. A transformace probíhá při plné podpoře jeho ženy, která právě přichází o životní lásku.

Koupit film Dánská dívka.

12. Marley a já (76 % podle ČSFD)

Máte rádi filmy se zvířaty? Tady je hlavním hrdinou pes. Jak už to tak bývá, filmy se zvířaty bývají smutné, i tady si připravte kapesníčky.

Koupit film Marley a já.

11. Sophiina volba (78 % podle ČSFD)

Jak byste si vybrali vy? Vybírat mezi dětmi je totiž těžké a ve válce zvlášť. Žena si musí vybrat, které dítě pošle na smrt a které si nechá. Je zde kladen velký důraz na psychologickou stránku.

Porovnejte ceny filmu Sophiina volba v českých eshopech

10. Rande naslepo (75 % podle ČSFD)

Komediální drama z roku 2017. Salyia touží po práci v luxusním hotelu, ale čím je starší, tím více přichází o zrak – skoro nic nevidí. Díky náhodám a různým blamážím i tak získá práci v hotelu, i když o jeho handicapu skoro nikdo neví. Zamiluje se do krásné dívky, ale pořád je tu ten problém – skoro nevidí. Přijde o všechno nebo vše dobře dopadne?

Koupit film Sophiina volba.

9. S láskou, Rosie (77 % podle ČSFD)

Znají se od malička a probírají spolu snad všechno, zamilují se do sebe nebo ne? Rozumí si, všechno o sobě vědí, ale pak se od sebe odstěhují. Život je přivede zpátky k sobě a to se pak uvidí, jestli jsou si souzeni.

Porovnejte ceny filmu S láskou, Rosie v českých eshopech

Nejlepší romantické filmy

8. Notting Hill (74 % podle ČSFD)

Notting Hill je britská romantická komedie, která se odehrává v londýnské čtvrti Notting Hill, s Julií Robertsovou a Hughem Grantem v hlavní roli. Ona je slavná herečka, on má malý krámek. Náhodou se setkají a vznikne láska. Dokážou projít těžkou zkouškou?

7. Velký Gatsby (73 % podle ČSFD)

Film plný skvělé hudby s Leonardem Di Capriem v hlavní roli. Celý život čekal na svou lásku a konečně se dočkal, ale vyjde to? Nemá až moc tajemství?

Porovnejte ceny filmu Velký Gatsby v českých eshopech

Nejlepší romantické filmy

6. La La Land (74 % podle ČSFD)

Tento romantický film vyhrál cenu Oscar za nejlepší film roku a kromě skvělých písní a choreografie přináší i velký milostný příběh ze zlatých dob Hollywoodu a zklamání z až příliš vysokých ambicí.

Porovnejte ceny filmu La La Land v českých eshopech

5. Terapie láskou (73 % podle ČSFD)

Film Terapie láskou z roku 2012 dostal až 8 nominací na Oscara. Pat se vrací z psychiatrické léčebny domů a začíná nový život. Kdo mu pomůže s terapií?

Porovnejte ceny filmu Terapie láskou v českých eshopech

4. Armageddon (74 % podle ČSFD)

Za 18 dní má být konec světa, protože se má Země srazit s asteoridem. Dokáže tým zachránit svět nebo hrozí vážný konec?

Porovnejte ceny filmu Armageddon v českých eshopech

Nejlepší romantické filmy

3. P.S. Miluji Tě (78 % podle ČSFD)

Vdova Holly se učí po smrti manžela znovu žít a začít od začátku – objeví totiž 10 dopisů od zesnulého manžela, které jí mají pomoct v začátcích. Pomohou?

2. Pearl Harbor (69 % podle ČSFD)

Romantické drama, které je plné lásky, válčení, přátelství, intimna a zklamání. Pilot se zamiluje do krásné zdravotní sestry. Stráví spolu noc a on odchází bojovat do války. Ona dostává zprávu o tom, že zahynul a tak si začne románek s jeho přítelem. Po několika týdnech se ale objeví, živý a zdravý…

Porovnejte ceny filmu Pearl Harbor v českých eshopech

1. Osobní strážce (75 % podle ČSFD)

Když hvězdě začnou chodit zvláštní dopisy od fanoušků, cítí se nejistě a potřebuje osobního strážce, do kterého se zamiluje, aniž by to oba čekali.

Porovnejte ceny filmu Osobní strážce v českých eshopech

Seznam výše je pouze inspirací na zamilované filmy, podrobnější popis děje a hodnocení najdete na csfd.cz

Pokud na Valentýna nemáte chuť na zamilované filmy, vydejte se na výlet. Inspiraci na to, kam na Valentýna, najdete tady.

Toto jsou nejlepší romantické filmy – je mezi nimi váš oblíbený? Napište nám do komentáře.