Máte rádi krev, strašidla, duchy a dělá vám dobře, když se bojíte? Tak to asi milujete horory, máme pravdu? Pokud jste opravdovými milovníky, asi znáte většinu hororů nazpaměť, ale možná, že vám některé nejlepší horory unikly. Pokud zrovna máte na nějaký horo chuť a nevíte, který si vybrat, ukážeme vám seznam 50 nejlepších hororů!

Přečtěte si také: 50 nejkrásnějších romantických filmů, které musíte vidět alespoň jednou za životNejlepší horory všech dob, které musíte aspoň jednou vidět

hororyFoto: pixabay

1. SAW: Hra o přežití (83 % podle ČSFD)

Pokud v životě podvádíte, lžete, děláte protizákonné věci nebo se chováte nelidsky, musíte si život zasloužit, alespoň to si myslí „skládačkový vrah“, který vám dá na výběr. Buď se zachráníte, ale musíte něco obětovat nebo umřete.

2. Pád do tmy (72 % podle ČSFD)

Šestičlenná parta kamarádek se vydává do hor prozkoumat jeskyně. Bohužel se jim ale zaterasí vchod vlivem sesuvu kamenů. Naneštěstí zde žijí stvůry, které se přizpůsobily tmě a jediný úkol je sehnat potravu, což znamená i člověk. Vyváznou holky živé?

3. Kruh (80 % podle ČSFD)

Existuje páska, kterou pokud zhlédnete, zazvoní vám telefon s oznámením, že za 7 dní zemřete. A ono se to opravdu plní!

4. Díra (73 % podle ČSFD)

Někdo si díru vybral místo vězení, někdo dobrovolně. Vrchní patra mají jídla dostatek, spodní nemají žádné, záleží na jakém patře se probudíte. V díře se ocitne člověk, který chce, aby se jídlo dostalo na všechny..

5. Mlčení jehňátek (90 % podle ČSFD)

Clarice Starlingová je mladá vyšetřovatelka, která se snaží přijít na kloub případu vraha Buffalo Billa. Má jí s tím pomoci výborný psycholog Lecter, který sedí ve vězení za kanibalismus.

Horory jsou super pro někoho kdo se rád bojí.. tohle jsou za nás nejlepší horory.

6. Psycho (88 % podle ČSFD)

Psycho se odehrává v motelu, který ale není žádným klidným prázdninovým místem, naopak! Motel okusí i Marion, která zmizí.. Sestra Marion se ji spolu s detektivem vydává hledat.

7. Čelisti (84 % podle ČSFD)

Známý horor, který se odehrává na moři za přítomnosti šílených hladových žraloků. Smrt je rychlá a jediné co zbyde je velká kaluž krve.. kdo de odváží podívat?

8. Ptáci (79 % podle ČSFD)

Hlavní postavou hororu z roku 1963 jsou ptáci, šílení ptáci, kteří napadají lidi.

9. Jáma a kyvadlo (75 % podle ČSFD)

Jaké to je, když jste přivázáni k židli a nad vámi se rozhoupe ostré kyvadlo, které se pomalu přibližuje víc a víc k vám?

10. Nezvratný osud (75 % podle ČSFD)

Co když se stane to, že máte vidinu, kdy vaši známí jeden po duhém postupně umírají a ve realitě se to opravdu začne dít? Tomu se říká nezvratný osud.

Přečtěte si také: Nejlepší české komedie: 20 filmů, u kterých se zasmějete

Nejlepší horory všech dob, které musíte aspoň jednou vidět

11. Zmeškaný hovor (47 % podle ČSFD)

Náhodné skupině lidí přijde smrtící sms, která líčí jejich poslední okamžiky v životě. Následuje zmeškaný hovor a poté smrt a ono se to opravdu děje!

12. 3:15 zemřeš (59 % podle ČSFD)

Dům, do kterého se stěhuje nová rodina, nemá šťastnou minulost. Bývalá rodina zde byla vyvražděna svým příbuzným. Prý zde stále straší a dějí se tu divné věci.

13. Úsvit mrtvých (78 % podle ČSFD)

Máte rádi zombíky? Tak tohle je něco pro vás! Úplná zombie apokalypsa, kdy se všichni snaží najít každý kus živého masa a sníst ho.

14. V moci ďábla (75 % podle ČSFD)

Říká se, že tohle je jeden z nejlepších filmů o vymítání ďábla! Devatenáctiletá dívka je posedlá ďáblem a její posednutí končí smrtí.

16. Mlha (74 % podle ČSFD)

Tohle je horor o přírodní katastrofě, konkrétně o vichřici, která ničí vše, na co přijde. Zachrání se David a jeho malý syn?

17. REC (76 % podle ČSFD)

Znenadání se tu objevil virus, který nikdo nezná a nikdo neví, kde se vzal a jak se ho zbavit. Objevil se v jednom panelovém domě, ze kterého se stalo karanténní místo a přeživší se snaží se každou cenu přežít a nákaze se vyhnout.

18. Nákaza (67 % podle ČSFD)

Objevuje se neznámý virus, který když chytíte, zemřete. Je potřeba zastavit jeho rychlé šíření! Ale jak?

Patříte do té skupiny, která má ráda horory nebo té, která je nesnáší?

19. Paranormal activity (54 % podle ČSFD)

Představte si, že po svém celém domě rozmístíte kamery s nočním vidění a potom si pustíte záznam. Na záznamech vidíte aktivitu duchů..

Nejlepší horory všech dob, které musíte aspoň jednou vidět

20. Oni (60 % podle ČSFD)

Zamilovaný pár se nachází uprostřed lesa v chatě. Jsou zde sami ale musí čelit třem bláznům, psychopatům, kteří se snaží dostat dovniř.

21. Ďábel (65 % podle ČSFD)

Ve výtahu se zasekne pětice lidí. Neznají se, každý má svůj život, svoje problémy i minulost. Jeden z nich ale něco skrývá.

22. V zajetí démonů (82 % podle ČSFD)

Jestli máte rádi duchařinu, tak to je něco pro vás. Duch v domě, který nikomu nedá spát.

23. Annabelle (52 % podle ČSFD)

Annabelle je panenka, která je posedlá něčím hodně zlým. Tahle panenka vám nedá spát.

24. Chata v horách (66 % podle ČSFD)

Parta kamarádů musí bojovat proti zrůdám, které je chtějí chytit a zabít. Povede se jim to a kdo monstra vypouští?

25. Neutečeš (59 % podle ČSFD)

Existují démoni, kteří se z člověka na člověka přenášejí jenom jednou cestou a to pohlavním stykem. Pokud ho chytíte, jste prokletí. Tohle je spíše oodechovka, pokud dáváte přednost tvrdým hororům.

26. Uteč (76 % podle ČSFD)

Horor, ve které se mísí protirasismus, hypnóza i podivnosti černochů. Možná bude lepší raději utéct.

27. Halloween (63 % podle ČSFD)

Když bylo Michaelovi 11, vyvraždil svoji rodinu. Potom byl zavřený v psychiatrické léčebně a pro propuštění chce dodělat to, u čeho skončil a nedokončil.

28. Srbský film (50 % podle ČSFD)

Srbský film je označován jako nejodpornější film všech dob. Není pro slabé žaludky, v žádném případě pro děti a obsahem jsou ty nejhorší věci.. troufnete si?

Pozor, pokud si myslíte, že zvládnete vše, tenhle film utkví v paměti i silným dospělým osobnostem. Opatrně.

Nejlepší horory všech dob, které musíte aspoň jednou vidět

Přečtěte si také: Nejlepší komedie všech dob! 50 filmů, které vás budou opravdu bavit

30. Vetřelec (90 % podle ČSFD)

Posádka letí na měsíc a jednomu z pasažérů se na obličej přisaje neznámý tvor, který nejde sundat. Následuje líhnutí mimozemšťana z hrudi pasažéra, který se ale ztratí. Kde je a co všechno způsobí?

31. Osvícení (88 % podle ČSFD)

Spisovatel Jack hledá klidné místo pro napsaání své knihy. Najde odlehlý hotel, kterému hodlá dělat správce. Dozvídá se, že bývalý správce zešílel ze samoty a začal vraždit. Jackovi se po chvíli začíná zdát, že také přichází o zdravé myšlení.

32. Spalovač mrtvol (89 % podle ČSFD)

Hlavní postavou je pan Karel, který pracuje v krematoriu a dobře se stará o svou rodinu. Začne ale spolupracovat s nacistickými okupanty, kteří chtějí, aby se zbavil všeho nebezpečného a Karel s tím nemá žádný problém.

33. Věc (85 % podle ČSFD)

Jako věc je ve filmu označován mimozemský vir, který se objevil a ukrývá se ve schránkách lidí a zvířat a pomalu dochází k jeho zdokonalování. Jak se věci zbavit?

34. Ospalá díra (83 % podle ČSFD)

Mladý konstábl vyšetřuje případ vražd, kdy jsou nalezena těla bez hlavy. Je poslán do odlehlého městečka a snaží se případ hrůzný případ vyřešit.

35. Constantine (81 % podle ČSFD)

Constantine vidí andělé a démony, tuto schopnost jen tak někdo nemá. Dá se dohromady s policistkou, se kterou se naží vyšetřit sebevrařdu jejího dvojčete. Spolu se dostanou do světa démonů a andělů a je těžké se z něj dostat zpět.

36. Panna a netvor (78 % podle ČSFD)

Něco mezi pohádkou a hororem. Princ je zaklet do netvora, kterého nakonec vysvobodí čistá láska.

37. Mrtvá nevěsta Tima Burtona (84 % podle ČSFD)

Tohle je spíše horor pro děti. Viktor je mladý muž, který je stažen do podsvětí a oženěn s mrtvou nevěstou. Venku na něj ale čeká jeho opravdová láska a on chce udělat všechno proto, aby se k ní dostal.

38. Já, legenda (78 % podle ČSFD)

Neville je snad jediný člověk, který přežil a který je imunní proti viru, který se najednou objevil. Už tři roky žije sám na světě a každý rok posílá zprávu a hledá další přeživší. Oni jsou, jen čekají, až on udělá chybu.

39. Drákula (79 % podle ČSFD)

Drákula je muž, který přišel o svou lásku a umí se převtělovat v mlhu, vlka a další a tak hledá další kandidáty na upíra.

40. Moucha (78 % podle ČSFD)

Seth je cílevědomý mladý věděc, který své pokusy zkouší na sobě. Jednou se do teleportu dostane kromě něho i moucha. DNA se smíchají a tak začíná jeho proměna v mouchu. Snaží se najít protilék, ale stihne to?

41. Čekej do tmy (85 % podle ČSFD)

Susy nevidí, je nevidomá. Snaží se s handicapem vypořádat, ale do toho se musí snažit o to, aby přežila. Dostane se totiž do kontaktu s vrahem.

Přečtěte si také: Nejkrásnější pohádky pro děti: 30 nejoblíbenějších českých i zahraničních pohádek

Nejlepší horory všech dob, které musíte aspoň jednou vidět

42. Rozpolcený (77 % podle ČSFD)

Rozpolcenou odobnost má Kevin. Má v sobě celkem 23 osob a další se má probudit. Je to blázen, ve kterém se snaží vyznat jeho psycholožka a pak studentky, které vězní.

43. Ať vejde ten pravý (76 % podle ČSFD)

Eli je upírka, která se seznámí s Oskarem. Moc si rozumí, jsou to oba samotáři a najdou k sobě cestu.

44. Krvavá nevěsta (66 % podle ČSFD)

Grace je zamilovaná nevěsta, která se těší na život vdané paní. Musí ale absolvovat rodinnou hru, aby se do rodiny dostala. Hra na schovávanou spočívá v tom, že ji celou noc nikdo z rodiny nesmí vidět ani najít. Rodina má ale zbraně a vydává se na lov. Křehká nevěsta se ale jen tak nedá.

45. Vřískot (74 % podle ČSFD)

Film o vraždícím maniakovi, který vraždí na základě hry. V minulosti už jeden takový maniak zabíjel, ten je ale ve vězení. Jak je to možné? Je tedy nevinný?

46. Červený drak (75 % podle ČSFD)

Červený drak vraždí a vyšetřovatel má ještě tři týdny do úplňku, do další vraždy. Kdo je červený drak? A nepomáhá mu náhodou někdo, o kom pátrá?

47. Silent hill (67 % podle ČSFD)

Silent Hill je na první pohled mrtvé městečko, které ale jen tak vypadá. Zabloudí tam Rose, která zde ztratí svou nemocnou dceru.

48. Slunovrat (67 % podle ČSFD)

Slunovrat = světlo. Slunovrat patří mezi horory, které dokazují, že i za světla se mohou dít hrůzostrašné věci.

49. Monstrum (72 % podle ČSFD)

Rozlučka je znenadání ukončena výpadkem proudu a zvláštním zvukem, který se rozléhá snad všude. Nastává panika! Před čím ale utíkají?

50. Sinister (74 % podle ČSFD)

Ellison je autor detektivek a když na půdě najde stopy po záhadných případech, začne pátrat po vrahovi. Dostane tím ale do nebezpečí celou svoji rodinu.

Co vy a horory? Milujete je nebo naopak nesnášíte?

Přečtěte si také: 30 nejlepších seriálů všech dob, u kterých se nebudete nudit