Každá země má jiné zvyky a každé dítě dostává ve škole něco jiného k obědu. Některé školy nabízejí k obědu dobré jídlo a občerstvení a některé školy mají pro své žáky a studenty připravené hotová jídla. Nejoblíbenější jsou brambory, rýže a zeleninový salát. Co se týká svačinek, často děti dostávají mléko a ovocné šťávy se objevují jen zřídka. Zajímá vás co mají děti k obědu ve škole v různých zemích? Podívejte se s námi a sami zhodnoťte, který oběd je pro děti asi nejlepší.Co mívají děti k obědu ve školách v různých zemích světa?

k obědu
Foto: pexels

Japonsko

Japonské obědy jsou velmi podobné jihokorejským. Horká polévka, rýže, drůběž nebo ryby, salát a mléko. Studenti si nesmí nosit vlastní jídlo dokud nezačnou chodit na střední školu. Ve školách nejsou žádné automaty a studenti musí jíst v jídelnách.Velká Británie

Příspěvek sdílený Suzy (@suzaie78),

Opečené brambory, mrkev, rýže, salát, ovoce a belgická wafle s čokoládou. Mnoho škol je velmi omezeno rozpočtem a proto je studentům nabízeno rychlé občerstvení, které je levné a moc jim chutná. Moc zdravé toto asi nebude, že 🙂

USA

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Gossip Cafe (@itsgossipcafe),

Tohle je typický americký oběd. Broskve, kukuřice, kuřecí maso, pizza a salát. Jídlo je v amerických školých velmi odlišné. Většinou je to rychlé občerstvení, které mají děti skutečně rádi: nugety, hranolky, hamburgery. To také není dobrý příklad.Turecko

Tohle je oběd, který je připravený doma pro studenty. žitný chléb, vlašské ořechy, hrozny, jablko, granátové jablko a kefír. Toto je oběd, jak má být a navíc pomáhá zvýšit inteligenci, tedy alespoň se to tvrdí.

Thajsko

Příspěvek sdílený Jas© (@jchana27),

Zde můžete vidět typický thajský oběd: vepřové maso v sladkokyselé omáčce s rýží a pudinkem zabaleným v banánových listech.

Francie

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Priscilla Brice (@priscilla.brice),

 

Díváte se na oběd, který je podávaný ve škole na západě Francie. Ryby, špenát, brambory, sýr a chléb. Toto je považováno za hlavní jídlo dne, které se studenti dopřávají během hodinové přestávky na oběd. Někteří žáci nejedí ve škole s ostatními, ale mohou chodit na oběd domů.

Co byste si dali k obědu vy? Za nás to vyhrává Turecko!

Tohle jsou božské snídaně, které dává na instagram 16letý vegan.

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.