Každý máme někdy ty dny, kdy nemáme co dělat. Nudíme se a nevyužíváme volný čas tak, jak bychom chtěli. V létě tohle moc řešit nemusíme, protože trávíme hodně času venku a nudit se není možnost. Ale co potom podzim a zima, kdy je venku sychravo, nálada na bodu mrazu a vy jen ležíte na posteli, máte čas pro sebe a říkáte si tu otázku „co dělat, když se nudím“? Většinu z nás napadne se v tuto chvíli podívat na internet a nechat si poradit. Tipy na to, jak se zabavit, najdete právě teď a tady.Co dělat, když se nudím? Poradíme vám!

co dělat, když se nudím
Foto: pexels

1. Vzdělávejte se

Pokud tápete, co byste mohli dělat a jak byste se mohli zabavit, dělejte něco, co vás baví a zároveň vzdělá. Čtěte knížky! Ty nemusí být odborné, i obyčejný příběh nebo román vám hodně dá – minimálně slovní zásobu.

Zkuste se zlepšovat v jazyce nebo se začít učit nějaký úplně nový. Pište si slovíčka, tvořte věty, koukejte se na videa v tom konkrétním jazyce. Zkuste duolingo!

Baví vás historie nebo si chcete rozšířit přehled? Čtěte články a zjišťujte nejrůznější informace.

2. Cvičte

Jestli je vaše nuda spojená i se špatnou náladou, cvičení a pohyb vám jistě pomůže! Pokud neradi cvičíte, zkuste tancovat nebo se jděte ven projít nebo proběhnout. Vezměte sebou i domácího mazlíčka a prospějete i jemu. Vy vyplavíte endorfiny a nálada se rozhodně zlepší. Po každém cvičení bývá hlad, proto se hned poté zabavíte přípravou jídla.

Nebaví vás cvičit doma ani venku? Jděte do fitka, to vás přinutí cvičit poctivě nebo jděte na lekci, třeba jógy.

Zhubněte břicho díky těmto cvikům!

3. Uklízejte

Místo rychlého úklidu se pusťte do velké čistky. Ukliďte třeba celou kuchyň nebo koupelnu. To vás zabaví na hodně dlouhou dobu a ještě ze sebe budete mít radost. Zároveň budete po úklidu unavení a večer rychle usnete.

4. Buďte s přáteli

Zavolejte kamarádům nebo rodině, pokud se nedokážete zabavit sami. Můžete někoho navštívit nebo třeba zajít na kávu a dortík, jít do kina, na výstavu nebo na procházku. Zkuste třeba napsat někomu, s kým jste se dlouho neviděli.

5. Plňte diář a plánujte

Otevřete diář, zkoukněte volné dny a něco si na ně naplánujte. Koncert, výlet, festival, výstava, nákupy nebo si naplánujte dovolenou. Mrkněte na letenky a různé zájezdy. Třeba ulovíte něco za dobrou cenu a hned můžete plánovat!

Co dělat, když se nudím?

6. Vařte

Vaření a pečení je většinou na dlouho, tak pokud vás to baví, zkuste nové recepty nebo oprašte ty staré, které jste dlouho nedělali. Vyndejte všechny kuchařky, vyberte recepty, případně skočte dokoupit potřebné potraviny a pusťte se do tvoření. Povedené výtvory dejte někomu uchutnat a nechte se taky pochválit!

Zkuste něco s avokádem, uvařte pravou Pho Bo nebo si upečte husu!7. Dělejte to, co už dlouho odkládáte

Už půl roku plánujete, že roztřídíte šatník? Nebo že se přihlásíte na hodiny klavíru, na který tak dlouho chcete umět hrát? Udělejte to teď, když máte konečně čas a nevíte, co s ním!

8. Jeďte někam

Sbalte si svačinu do batohu a vydejte se na výlet. Třeba vlakem a sami! Možná, že se vám nechce, ale měli byste trávit čas také jen sami se sebou. Jeďte se podívat třeba na nějaký hrad nebo hezkou památku, to vás zabaví na celý den.9. Věnujte péči někomu druhému

Když se nudíte, nevíte, co byste dělali pro sebe, postarejte se o druhé. Kupte někomu dárek, vykoupejte pejska a dejte speciální péči. Uvařte dobrou večeři nebo přineste mámě kytku. Myslete na druhé a udělejte něco pro ně, třeba něco nakreslete nebo vyrobte. Radost určitě uděláte! 🙂

10. Poslouchejte

Hudba je lék a u jejího poslouchání nemusíte dělat nic. Jen si lehněte a poslouchejte slova a melodii. Možná vás to tak chytne, že se zvednete a budete tancovat. Udělejte si takový soukromý koncert, to někdy dělá každý, ne? 🙂

Zabavili jste se? Doplňte do komentářů další odpovědi na otázku „co dělat, když se nudím?“ a třeba se váš tip objeví v dalším článku!

Co dělat, když se nudíte a nemáte peníze?

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.