Co dělat, když se nudím? Kladete si často tuhle otázku? Každý máme někdy ty dny, kdy nemáme co dělat. Nudíme se a nevyužíváme volný čas tak, jak bychom chtěli. V létě tohle moc řešit nemusíme, protože trávíme hodně času venku a nudit se většinou moc nestíháme. Ale co potom podzim a zima, kdy je venku sychravo, nálada na bodu mrazu a vy jen ležíte na posteli, máte čas pro sebe a říkáte si neustále, co dělat, když se nudím? Většinu z nás napadne se v tuto chvíli podívat na internet a nechat si poradit. Podívejte se na 10 tipů, jak se zabavit, když se nudíte.

Většinu tipů můžete dělat spolu s dětmi, tak je také zapojte do vaší činnosti. Nejlíp strávený čas je právě s těmi, které máme rádi. To znamená děti, přátelé, rodina, drahé polovičky atd. Vyrazte na výlet!, do přírody, dělejte nějaký sport, čtěte si, odpočívejte, věnujte se dětem, rodině, domácích mazlíčkům nebo něco uvařte.
Co dělat, když se nudím? Poradíme vám! 10 tipů, které vám přijdou vhod

co dělat, když se nudímFoto: pexels

1. Vzdělávejte se

Pokud tápete, co byste mohli dělat a jak byste se mohli zabavit, dělejte něco, co vás baví a zároveň vzdělá. Čtěte knížky! Ty nemusí být odborné, i obyčejný příběh nebo román vám hodně dá – minimálně slovní zásobu.

Zkuste se zlepšovat v jazyce nebo se začít učit nějaký úplně nový. Pište si slovíčka, tvořte věty, koukejte se na videa v tom konkrétním jazyce. Zkuste duolingo!

Baví vás historie nebo si chcete rozšířit přehled? Čtěte články a zjišťujte nejrůznější informace.

Zkrátka učte se cokoliv nového, to se vám vždycky bude hodit a budete rozvíjet svou osobnost a získávat nové schopnosti. Zúčastněte se třeba různých online kurzů (Udemy, Skillshare) nebo klasických kurzů s osobní účastí (Naučmese). Víte, že se můžete účastnit i kurzu na slavných univerzitách a to online? Podívejte se sem a vyberte si ten pravý kurzu pro vás.

Chcete být kuchařem, hercem, malířem nebo třeba architektem? Učte se od profesionálů a zkoušejte napodobit jejich práci, inspirujte se tím, co dělají.

2. Cvičte

Jestli je vaše nuda spojená i se špatnou náladou, cvičení a pohyb vám jistě pomůže! Pokud neradi cvičíte, zkuste tancovat nebo se jděte ven projít nebo proběhnout. Vezměte sebou i domácího mazlíčka a prospějete i jemu. Vy vyplavíte endorfiny a nálada se rozhodně zlepší. Po každém cvičení bývá hlad, proto se hned poté zabavíte přípravou jídla.

Jděte cvičit, i když se vám extrémně nechce, ten pocit potom je k nezaplacení a vy nakonec budete rádi, že jste pro sebe něco udělali a zajisté budete mít lepší náladu! I procházka se počítá, krásně si vyčistíte hlavu. Pokud si i tak myslíte, že to nezvládnete nebo se nechcete hýbat, zkuste třeba alespoň meditovat.

Nebaví vás cvičit doma ani venku? Jděte do fitka, to vás přinutí cvičit poctivě nebo jděte na lekci, třeba jógy.

Pusťte se do cvičení s Pamelou Reif a jejími kurzy na Youtube nebo zkuste zdravé cvičení celého těla!

co dělat, když se nudímFoto: pixabay

Přečtěte si také: Zhubněte břicho díky těmto cvikům!

Co dělat, když se nudím? Poradíme vám!

3. Uklízejte

Místo rychlého úklidu se pusťte do velké čistky. Ukliďte třeba celou kuchyň nebo koupelnu. To vás zabaví na hodně dlouhou dobu a ještě ze sebe budete mít radost. Zároveň budete po úklidu unavení a večer rychle usnete.

Víte, že i u uklízením spálíte hodně kalorií? A navíc, práce šlechtí. Až uklidíte, vězte, že ze sebe budete mít dobrý pocit a také hlavně z toho, že kolem sebe budete mít čisto. Bude se vám pak i lépe spát.

4. Buďte s přáteli

Zavolejte kamarádům nebo rodině, pokud se nedokážete zabavit sami. Můžete někoho navštívit nebo třeba zajít na kávu a dortík, jít do kina, na výstavu nebo na procházku. Zkuste třeba napsat někomu, s kým jste se dlouho neviděli. Spojte návštěvu i s dobrým jídlem a zajděte si společně na oběd nebo večeři do restaurace. Můžete se také rozhodnout pozvat někoho na návštěvu a připravit něco dobrého k jídlu a pití, zároveň uklidit a tím se zabavíte hned! Odměnou pak bude připravené jídlo a příjemně strávený čas s lidmi, které máte rádi.

Něco uvařte: Jednoduchá a rychlá večeře: 12 receptů pro každý den

5. Plňte diář a plánujte

Otevřete diář, zkoukněte volné dny a něco si na ně naplánujte. Koncert, výlet, festival, výstava, nákupy nebo si naplánujte dovolenou. Mrkněte na letenky a různé zájezdy. Třeba ulovíte něco za dobrou cenu a hned můžete plánovat!

Naplánujte si třeba celý týden, co kdy budete dělat a jak si to zorganizujete. Uvidíte, že pokud budete mít takto srovnaný čas, bude se vám lépe pracovat, budete vědět, že stihnete vše, co potřebujete a budete tak spokojení.

Co dělat, když se nudím?

6. Vařte

Vaření a pečení je většinou na dlouho, tak pokud vás to baví, zkuste nové recepty nebo oprašte ty staré, které jste dlouho nedělali. Vyndejte všechny kuchařky, vyberte recepty, případně skočte dokoupit potřebné potraviny a pusťte se do tvoření. Povedené výtvory dejte někomu uchutnat a nechte se taky pochválit! Můžete si třeba navařit obědy na celý týden, abyste s tím neměli pak moc práce a mohli se soustředit na to, na co potřebujete.

Pokud máte málo inspirace, podívejte se na naší rubriku recepty, kde najdete od všeho trochu – slané, sladké, snídaně, obědy, večeře, dezerty nebo třeba koktejly.

co dělat, když se nudímFoto: pixabay

Zkuste něco s avokádem, uvařte pravou Pho Bo nebo si upečte husu!7. Dělejte to, co už dlouho odkládáte

Už půl roku plánujete, že roztřídíte šatník? Nebo že se přihlásíte na hodiny klavíru, na který tak dlouho chcete umět hrát? Udělejte to teď, když máte konečně čas a nevíte, co s ním! Možná můžete zkusit i věci, které nikdy neděláte, protože si myslíte, že je neumíte nebo že vám nejdou. Vy ale můžete zjistit, že je to právě naopak. Zkuste třeba zpívat, vařit, kreslit nebo zkusit nějakou grafiku na PC. Třeba přijdete na novou vášeň, o které jste ani netušili.

8. Jeďte někam

Sbalte si svačinu do batohu a vydejte se na výlet. Třeba vlakem a sami! Možná, že se vám nechce, ale měli byste trávit čas také jen sami se sebou. Jeďte se podívat třeba na nějaký hrad nebo hezkou památku, to vás zabaví na celý den.

Pokud nevíte, kam byste vyrazili a potřebujete radu, inspiraci, podívejte se do naší rubriky cestování, kde najdete spoustu tipů k cestování a krásných míst po celém světě, které se vyplatí navštívit.

airbnb slevaCo dělat, když se nudím? Poradíme vám!

9. Věnujte péči někomu druhému

Když se nudíte, nevíte, co byste dělali pro sebe, postarejte se o druhé. Kupte někomu dárek, vykoupejte pejska a dejte speciální péči. Uvařte dobrou večeři nebo přineste mámě kytku. Myslete na druhé a udělejte něco pro ně, třeba něco nakreslete nebo vyrobte. Radost určitě uděláte! 🙂

10. Poslouchejte hudbu a sledujte filmy

Hudba je lék a u jejího poslouchání nemusíte dělat nic. Jen si lehněte a poslouchejte slova a melodii. Možná vás to tak chytne, že se zvednete a budete tancovat. Udělejte si takový soukromý koncert, to někdy dělá každý, ne? 🙂 Nejlepší playlisty hledejte na Spotify. Podívejte se, jak mít Spotify zdarma.

No a filmy, to už je klasika. Pusťte si, na co máte chuť – komedie, horory, pohádky nebo snad nějaký seriál? Sledujte na Netflixu, Hbo GO nebo na Apple TV.

Nevíte, co si pustit? Inspirujte se v našich článcích – tady najdete romantické filmy, hororykomedie, české komedie, filmy pro děti a tady pohádky a seriály.

Pořád nevíte? A co být kreativní a něco si vyrobit? Třeba nástěnku přání nebo nějaký dárek pro blízké. 🙂

Zabavili jste se? Doplňte do komentářů další odpovědi na otázku „co dělat, když se nudím?“ a třeba se váš tip objeví v dalším článku!

Přečtěte si také: Co dělat, když se nudíte a nemáte peníze?