Tato novinka se objevila v malém rybářském městečku Ísafjörður na Islandu. Jde o 3D přechody pro chodce. Došlo tím k dalšímu vývoji v oblasti bezpečnosti silničního provozu.
Přechod je namalován tak, aby vypadal jako 3D. Inovativní design dává cestujícím pocit chůze ve vzduchu, ale také a to hlavně, získává pozornost řidičů, kteří jistě uberou plyn, jakmile uvidí zdánlivě plovoucí zebra pruhy. První takový projekt již vznikl v indickém městě Dillí.

3D přechody pro chodce na Islandu
3D přechody pro chodce

3D přechody pro chodce
3D přechody pro chodce

3D přechody pro chodce
3D přechody pro chodce
Zdroj fotek: Gústi Productions

Chtěli byste takový přechod i u nás? Podle nás je to super, protože to může zabránit nehodám 🙂 Napište nám svůj názor do komentáře.

Přečtěte si také článek o tom, jak získat takovou práci, kde budete celý den mazlit kočky. 🙂

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.