Existují dvě skupiny lidí – buď české komedie milujete nebo nesnášíte. A jestli jako my patříte do té první skupiny a rádi byste se na nějakou podívali, představíme vám nejlepší české komedie, které by vám neměli uniknout. Schválně, jestli už jste všechny viděli nebo vám ještě nějaké chybí. Do komentářů nám napište, kterou máte nejraději a stále se k ní vracíte.

50 nejlepších českých i zahraničních komedií, které byste měli vidět, najdete tady.Nejlepší české komedie: 20 filmů, u kterých se zasmějete

české komedieFoto: pixabay

1. Vesničko má středisková (88 % podle ČSFD)

Hlavní postavou veselé komedie je Otík – závozník a řidič Pávek. Otík je mentálně zaostalý a i když to nemyslí zle, dělá jeden malér za druhým. Pávek ho má rád, chová se k němu jako k vlastnímu, ale jednou už mu dojde trpělivost a chce ho poslat za Turkem. Má ho ale moc rád a zbavit se ho doopravdy nechce.

2. Na samotě u lesa (87 % podle ČSFD)

Olda a Věra Lavičkovi mají dvě děti a rádi by koupili chalupu, kde by mohli trávit volné chvíle a prázdniny. Vyhlídnou si chalupu dědy Komárka, který slíbí, že jim jí prodá a zatím jim pronajme jednu místnost. Děda je velmi čilý a k prodeji se moc nemá. Věra začíná být opravdu naštvaná, protože se stále nic neděje a děda tu bude ještě asi hodně dlouho..

3. Slunce seno (69 % podle ČSFD)

Podívejte se na příhody rodin z vesnice Hoštice, kteří se všichni znají a dostávají se do vtipných situací. Klasická komedie s vesnickými vtipy a buranským chováním.

4. Marečku, podejte mi pero (89 % podle ČSFD)

Pan Kroupa je mistr v továrně na zemědělské stroje a aby mohl povýšit, musí si dodělat školu. Je to stejná škola, kterou dělá i jeho syn, ale bohužel syn má mnohem lepší prospěch. Podaří se mu prospěch vylepšit?

Nejlepší české komedie

5. Pelíšky (91 % podle ČSFD)

Pelíšky jsou klasická komedie, kterou miluje snad každý. Pravý český humor, stará Praha a 3 generace mužů a žen.
6. Jedna ruka netleská (69 % podle ČSFD)

Standa je smolař, kterého právě pustili z vězení. Se smůlou se neumí vypořádat a koho potká, na toho smůlu přenese. Jako na Ondřeje a Zdeňka.

7. Musíme si pomáhat (85 % podle ČSFD)

Snímek pojednává o úředníkovi Josefovi Čížkovi, který u sebe doma schová židovského uprchlíka za doby protektorátu. Do toho se o jeho ženu začíná zajímat kolaborant Prohaska.

8. Česká soda (86 % podle ČSFD)

Česká soda je komedie, která si dělá legraci snad ze všeho, co by dnes v televizích neprošlo.

Nejlepší české komedie

9. Vratné lahve (76 % podle ČSFD)

Hlavní postavou je učitel v důchodu, který má manželku a který je stále aktivní a snaží se být pořád mladým. Nejdříve dělá pošťáka a potom zkusí brigádu vy výkupu lahví.

10. Bobule (65 % podle ČSFD)

Film vás přesune na moravské vinice, kde jsou hlavními postavami kamarádi Jirka a Honza. Dělají podvody a u toho se jim daří získávat přízně žen. Jednou ale Honza zjistí, že jeho děda je nemocný, a tak mu chce splnit jeho životní sen.

11. Román pro ženy (59 % podle ČSFD)

Laura je dcera Jany a u kadeřnice povídá o svém životě, o tom, co se jí děje a hlavně o svých neúspěšých vztazích. Pak ale potká Pažouta, se kterým je jím skvěle, ale zjistí, že to je Janin bývalý milenec.

12. Kobry a užovky (77 % podle ČSFD)

Kobra a Užovka jsou bratři, přičemž Kobra je velmi nezodpovědný chlap, který fetuje a žije s věčně opilou matkou. Užovka je jeho bratr, kterému táhne na 40 a není se svým životem spokojen, proto s tím chce něco udělat. V tom se ale objeví Kobra…
13. Občanský průkaz (79 % podle ČSFD)

Partička kluků a kamarádů v patnácti letech dostane občanský průkaz. Film sleduje jejich osudy, rodiny, přání, první lásky a to, jak se snaží uniknout vojně.

Nejlepší české komedie

14. Králíček Jojo (79 % podle ČSFD)

Hlavním hrdinou je malý blonďatý kluk, který se ocitá v nacistickém táboře. Chce být správným nacistou, ale když se dozví, že jeho maminka ukrývá ve svém podkroví židovskou dívku, už to pro něj není tak jednoduché.

15. Ženy v pokušení (70 % podle ČSFD)

Příběh tří generací žen – nejmladší zažívá velkou lásku, její matka právě ztratila manžela a ráda by si našla chlapa a babička, ta o sebe stále pečuje a u mužů má úspěch. Co když se ale matka zamiluje do mladého přítele své dcery?

16. Anděl Páně 2 (77 % podle ČSFD)

Setkáváme se s vtipnou dvojicí čerta a anděla, kteří se nemají rádi, ale současně mají a jsou dohromady opravdu humorným duem. Povede se jim utrhnout jablko ze stromu poznání a jejich úkol zní jasně – najít ho a přinést zpátky. Na Zemi se jim to ale začíná komplikovat.
17. Kolja (86 % podle ČSFD)

Hlavními hrdiny je Kolja, malý kluk předškolního věku a František, který je už starý a sám. Ti dva si vůbec nerozumí, ale musí, aby spolu dokázali projít dlouhou a složitou cestou.

Nejlepší české komedie

18. Ženy v běhu (72 % podle ČSFD)

Věra a manžel Oldřich prožili krásný život a když Olda umřel, jeho manželka a 3 dcery se rozhodnou, že by mu chtěli splnit sen, který se mu už nepovedl splnit osobně – zaběhnout maraton, který si rozdělí na 4 části a každá zaběhne svojí část s tatínkem a manželem na zádech v batohu. A tak začnou trénovat.

19. Obecná škola (89 % podle ČSFD)

Film z devadesátých let o jedné třídě, která je zvyklá na svojí učitelku, ale vůbec nemá autoritu a chlapecká část se zajímá pouze o barvu jejího spodního prádla. Ona to nevydrží a není divu, že se zblázní. Učitelku nahradí velmi přísný učitel Igor Hnízdo, který se nebojí použít rákosku a velmi přísné tresty.
20. Vrchní, prchni! (86 % podle ČSFD)

Dalibor Vrána ja casanova, který se líbí ženám. Bohužel má tak velké alimenty, které musí platit a nic moc mu nezbyde, proto si vymyslí zvláštní způsob výdělku. V restauracích si ho často pletou s vrchním číšníkem, proto začne vybírat peníze v pražských i mimopražských restauracích. Dlouho se mu daří maskovat, kde si vydělává, protože tvrdí, že peníze má z hry na housle, kterou provozuje po nocích. Lhát se ale nedá věčně.

Tyhle české komedie jsou podle nás úplně nejlepší. Zařadili byste tam nějaké další?

Přečtěte si také: 50 nejlepších romantických filmů, které musíte vidět.