Komedie patří mezi milovníky filmů k nejoblíbenějším žánrům vůbec. Jsou veselé, zvednou náladu, pobaví a mnohdy u nich zapomenete na problémy a jen relaxujete. Pokud nevíte, co si pustit a chcete opravdu něco dobrého, co je prověřené, vyberte si film z našeho seznamu „nejlepší komedie“. Určitě nebudete litovat, protože jsme je všechny osobně viděli a můžeme je jen doporučit. K takové komedii si udělejte nějaké dobré občerstvení, pozvěte třeba přátele, rodinu, polovičku nebo si film pusťte sami a užijte si čas sami pro sebe. Přejeme příjemnou zábavu.

Nejlepší komedie všech dob! 50 filmů, které vás budou opravdu bavit

nejlepší komedieFoto: pixabay TIP: Hledáte nejlepší online televizi? Doporučujeme srovnání internetových televizí.

1. Nedotknutelní (91 % podle ČSFD)

Ochrnutý Philippe si hledá opatrovníka, vybere si ale úplně opačného člověka, než je on. Muže tmavé pleti, kterého právě pustili z vězení. Ač se to zdá nemožné, stane se z nich nerozlučná dvojka, která si nesmírně rozumí.

2. Pařba ve Vegas (81 % podle ČSFD)

Rozlučka ve Vegas se vymkne kontrole a po divoké noci si nikdo nic nepamatuje. A ženich je pryč! Podaří se ho najít, aby stihl svou svatbu?

3. Deník Bridget Jonesové (77 % podle ČSFD)

Bridget je silnější třicítka, která touží po tom, najít pravou lásku a shodit kila navíc. Do nového roku vstupuje s předsevzetími, které se ale nedaří plnit, naopak začíná být plný katastrof.

Nejlepší komedie

4. Láska nebeská (86 % podle ČSFD)

Film o lásce, který je plný příběhů lidí a rodin, které se vzájemně neznají, ale jejich příběhy se vzájemně propojují. Vše vyvrcholí na Štědrý den, který je plný lásky, objímání a odpouštění.

5. Fotr je lotr (69 % podle ČSFD)

Dokážete si představit, že se zamilujete do nádherné dívky, se kterou si rozumíte, ale její otec vás nenávidí? Tak to je případ Grega.

6. 50x a stále poprvé (73 % podle ČSFD)

Henry jde do kavárny a potká krásnou sympatickou Lucy, kterou osloví. Vzájemně si rozumí a tak si domluví rande na druhý den. Henry je velmi překvapený, když ji najde v kavárně a ona ho vůbec nepoznává a chce zavolat policii. Vysvětlením je to, že prodělala nehodu a tentýž den prožívá stále znovu a znovu.. ale Henry to nevzdá.

7. Pelíšky (91 % podle ČSFD)

Česká komedie, kterou ČT vysílá každý rok na Vánoce. Příběh o třech generacích žen a mužů, který se odehrává v Praze roku 1967 a 1968.

8. Ztratili jsme Stalina (72 % podle ČSFD)

Film pojednává o situaci, která nastane, když zemře Josef Stalin. Zmatek, spekulace a teorie.

9. Doba ledová (84 % podle ČSFD)

Animovaný film, který ale není jen pro děti. Vtipný příběh zvířat, která najdou malé lidské miminko a rozhodnou se, že ho vrátí rodičům. Musí se ale uživit a celá sutuace dokáže být velmi vtipná.

Nejlepší komedie

10. Madagaskar (76 % podle ČSFD)

Zvířata žijí v ZOO, kde nejsou moc šťastná a touží po útěku a životě tam, kde jim bude lépe. Opravdu se o to pokusí a povede se jim to. Dokážou si poradit?

11. Samotáři (84 % podle ČSFD)

7 mladých lidí se snaží o milostné krátkodobé i dlouhodové vztahy. Vždy jsou ale zavedeni pouze do samoty…

12. Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (84 % podle ČSFD)

Kapitán Jack Sparrow a jeho kamarád Will se vydávají na záchranu Elizabeth, která je unesena lstivým kapitánem Barbossou.

13. Já, mé druhé já a Irena (64 % podle ČSFD)

Charlie je dobrý chlap, policista, který miluje své tři děti nadevše, ale rázem se dokáže změnit, když se ozve jeho druhá osobnost ve chvíli, kdy přeruší léčbu. Trpí totiž rozdvojenou osobností. Je najednou agresivní, chce se prát a vůbec se nepodobá Charliemu.

14. Božský Bruce (67 % podle ČSFD)

Bruce má k životu negativní přístup a na všechno si stále stěžuje. Jednou dostane zvláštní příležitost, objeví se Bůh a dá mu svoje božské schopnosti, se kterými se musí naučit zacházet.

15. Podraz (91 % podle ČSFD)

Komedie o dostihovém podvodu, o dvou rozkošných podvodníčních, kteří chtějí zlikvidovat gangstera Lonnegana.

Nejlepší komedie

16. Prázdniny (74 % podle ČSFD)

Jedna žena chce utéct co nejdál od právě ztroskotaného vztahu, druhá zase od snoubence, který si ale vzal jinou. Vymění si domovy a chtějí tam strávit vánoční prázdniny. Nic ale nebude tak, jak si myslí.

17. Mamma mia (63 % podle ČSFD)

Donna má dceru Sophii, se kterou žije na krásném řeckém ostrůvku a vedou spolu hotel. Sophie se bude vdávat a chce na svatbu pozvat svého otce, kterého nezná. Najde matčin deník a protože neví, který z milenců to může být, pozve všechny tři!

18. Ace Ventura: Zvířecí detektiv (73 % podle ČSFD)

Specialista na pátrání po ztracených zvířatech – to je Ace Ventura. Tentokrát se vydává hledat ztraceného delfína.

19. Klik – život na dálkové ovládání (68 % podle ČSFD)

Když workoholik Michael dostane nabídku na to, že může jedním dálkovým ovládáním ovládat celý svůj život, jde do toho po hlavě. Ale nevymkne se mu to kontrole?

20. Divoké historky (82 % podle ČSFD)

Šest historek – šest křivd a nespravedlností, které lze překonat jen překročením zákona.

Nejlepší komedie

21. Krotitelé duchů (83 % podle ČSFD)

V New Yorku se objevují duchové a strašidla, které dokáží ostranit jen tři parapsychologové, kteří vytvoří tým a vydávají se na lov.

22. Policejní akademie (80 % podle ČSFD)

Policejní akademie je otevřena snad každému, kdo touží být přijat. Bez ohledu na věk, výšku nebo třeba pohlaví. Vznikne spoustu nových policistů nebo tomu půjde ještě zabránit?

23. Někdo to rád horké (88 % podle ČSFD)

Hrdinové Joe a Jerry se převlékají za ženy a připletou se k dívčímu orchestru. Joe se zamiluje do zpěvačky Pusinky a oba páni začínají být středem pozornosti mužů.

24. Blbý a blbější (72 % podle ČSFD)

Sva spolubydlící jsou tak trochu hlupáci, v peněženkách nemají nic, protože právě přišli o práci. V hlavách také nic nemají a proto mají problémy se zloději, když se vydávají přes celou Ameriku s kufříkem plným peněz, aby ho vrátili původní majitelce.

25. Big Lebowski (83 % podle ČSFD)

Jeff je líný chlap, který miluje bowling, drink Bílý medvěd a svůj koberec. Jednou je ale díky náhodě a stejnému jméno zaměněn za boháče, kterého začnou vydírat.

26. Mr. Bean (91 % podle ČSFD)

Mr. Bean je samotář středního věku, který nemá rád lidi, žije sám a dokáže žít jen se sebou a se svým medvídkem. Kam se vydá, tam se něco stane. Má neustále smůlu a ze všeho zvládne udělat katastrofu.

Nejlepší komedie

27. Monty Pythonův smysl života (83 % podle ČSFD)

Vtipný film o smuslu života, který je původně tvořen pro ryby, ale pokrývá celou lidskou zkušenost. https://www.youtube.com/watch?v=scD4_ZVDD-8

28. Fantastický pan Lišák (80 % podle ČSFD)

V jedné rodince žije pan a paní Foxovi, jejich syn a synovec. Pan Fox iniciuje největší kuřecí loupež po tom, co si vzpomene na svá mladá loupežnická léta.

29. A dost! (65 % podle ČSFD)

Albert a Eva – bývalí manželé, kteří se znovu potkávají a stále si rozumí. Podaří se jim to dát zase dohromady?

30. Zbouchnutá (64 % podle ČSFD)

Dva naprosto odlišní lidé s potkají v baru, skončí spolu v posteli a úplnou náhodou vznikne nový život. Ona je těhotná, ale s někým, s kým nechtěla mít už nic společného. Jak to nakonec skončí?

31. Santa je úchyl (66 % podle ČSFD)

Willie a Marcus na Vánoce chtějí obléct převlek Santy a vykrást snad všechny obchody v nákupních centrech. Potkají ale osmiletého chlapce, který se jim pokouší vysvětlit smysl Vánoce.. a vše je jinak. Pokud se vám film líbil, neváhejte si pustit i druhý díl – Santa je pořád úchyl. https://www.youtube.com/watch?v=DiaIayX08Zo

32. Humr (67 % podle ČSFD)

Romantická komedie, kde jsou nezadaní lidé zatýkáni a zavřeni do Hotelu s tím, že si musí najít do 45 dní partnera. Pokud se jim to nepovede, jsou přeměněni na zvíře dle vlastního výběru a propuštěni do Lesa. Jednomu muži se ale povede utéct do Lesa a tam se zamiluje, to je ale proti zákonům.

Nejlepší komedie

33. Millerovi na tripu (76 % podle ČSFD)

Millerovi jsou falešná rodinka, jejíž iniciátorem je David, dealer zakázaných látek. Selhal a musí si získat důvěru zpět, stane se proto pašerákem drog. Vezme sebou 3 své sousedy a po cestě se jim stávají velmi vtipné věci.

34. Fakjů pane učiteli (74 % podle ČSFD)

Německá komedie, kde je hlavní postavou „falešný“ učitel, který pro nelegální činy nejde daleko. Zjistí, že pod jednou školou je ukryt poklad, který z něj udělá boháče. Stane se tedy učitelem na škole, kde dostane na starost třídu puberťáků, kteří jsou naprosto nezvladatelní. Učitele bez diplomu začnou mít ale opravdu rádi, protože jen on to s nimi umí. Co se stane, až se přijde na to, že doopravdy není učitelem?

35. The Trip (63 % podle ČSFD)

Steve má vyrazit na cestu po vyhlášených restauracích, ale těsně před tím dostává od své přítelkyně kopačky.

36. Borat (72 % podle ČSFD)

Borat je nejlepším kazašským reportérem, který je vyslán do USA, aby tady natočil reportáž a aby tu našel ženu. Na cestě díky svým schopnostem úspěšně imituje a zesměšňuje slavné osobnosti.

37. Politické kruhy (71 % podle ČSFD)

Každý má na válku jiný názor, někdo by do ní šel, někdo je zastáncem míru. Pokud se spojí správní lidé, dokážou i zastavit celou válku.

38. Adamova jablka (83 % podle ČSFD)

Adam je neonacista, který přijíždí na faru, aby si odpykal svůj trest. Dostává od faráře Ivana pro něj snad nesplnitelný úkol, upéct jablečný koláč, na který musí jablka sám natrhat. Jenže strom je napaden hejnem havranů.

39. Černá kočka, bílý kocour (84 % podle ČSFD)

Film o dvou stařících, kteří byli nerozlučnými přáteli a teď je čtvrt století neviděli. Mají se ale opět potkat a tak se na setkání oba těší. Syn jednoho z nich potřebuje peníze a tak si vymyslí, že je jeho syn po smrti a tak peníze dostane. Vrátit už je ale nemůže..

40. S čerty nejsou žerty (89 % podle ČSFD)

Pohádka pro děti i dospělé, která je plná skvělých vtipů a humorných scének.

Nejlepší komedie

41. Četník ze Saint Tropez (86 % podle ČSFD)

Známý četník přichází z neznámé vesnice přímo na francouzskou Riviéru, aby tu vše napravil a zjednal pořádek. Je u toho opravdu vtipný, má totiž ve všem chaos.

42. Forrest Gump (94 % podle ČSFD)

Forrest je zasotalý, ale velmi hodný chlapec, později muž, který se zamiluje do Jenny a je známý tím, že umí velmi dobře běhat. Vždycky mu říkali: „když se dostaneš do problémů, utíkej“. No a tak utíká.

43. Shrek (87 % podle ČSFD)

Zelený zlobr, ze kterého mají všichni strach, se zkamarádí s trochu hloupým, ale vtipným oslem, který jakmile ho potká, už ho nechce opustit. Společně zachraňují princeznu Fionu od draka. Povede se to dříve jemu nebo princi?

44. Zelená kniha (87 % podle ČSFD)

Don, kultivovaný a vychovaný génius a klavírista si najme Tonyho jako řidiče a bodyguarda. Oba jsou úplně jiní a musí si k sobě najít cestu. Podívejte se, jak se jim to povede.

Nejlepší komedie

45. Sám doma (86 % podle ČSFD)

Oblíbená vánoční komedie, kdy rodina cestuje do Paříže, ale když jsou na letišti, uvědomí si, že doma něco nechali – jejich syna Kevina. On si musí poradit se dvěma zloději, kteří chtějí vykrást jejich dům.

46. Toy story: příběh hraček (85 % podle ČSFD)

Ač se to nezdá, i dospěláci se budou smát. Všichni si myslí, že hraček nejsou živé. Ale jakmile lidská noha opustí byt, hračky ožijí a žijí si vlastním životem.

47. Hotel Modrá hvězda (84 % podle ČSFD)

Film pro milovníky starých snímků. Komedie z roku 1941 pojednává o Zuzance o jejím zrovna zděděném hotelu Modrá hvězda. Jenže oni jsou dva, jeden luxusní a jeden úplně obyčejný.

48. Slavnosti Sněženek (86 % podle ČSFD)

Dva myslivecké spolky mají mezi sebou spor nad zastřeleným kancem. Film je propleten vtipnými a zároveň i smutnými situacemi.

49. Vlk z Wall Street (83 % podle ČSFD)

Dokázal vydělat miliony, pohyboval se mezi nahými dívkami, užíval si intimní chvíle zavalený penězmi a pokud mu došly, jeho sekterářka mu je soukromým tryskáčem poslala. Ale co když mu to někdo závidí a chce se mu za to pomstít? https://www.youtube.com/watch?v=MQPOaytxQx4

50. Pomáda (82 % podle ČSFD)

Po prázdninách se studenti střední školy vrací zpátky do školy a Danny, student posledního ročníku se chlubí kamarádům, jakou v létě zažil lásku. V tom se mezi studentkami objeví nová dívka – Sandy, ta z léta. Mysleli si, že už se nikdy neuvidí, ale vše je jinak. Vyjde jim to nebo se bude Danny za jejich lásku stydět?

Tohle jsou nejlepší komedie, u kterých nikdy neuděláte chybu, pokud si je pustíte. Těšte se na vtipy, smích a zábavu.

Přečtěte si také: 50 nejlepších romantických filmů, které musíte vidět aspoň jednou za život, najdete tady.