Poutavé životopisné drama o životě Freddieho Mercuryho a vzniku slavné kapely Queen – Bohemian Rhapsody, film, který překonává rekordy a má neuvěřitelně pozitivní ohlas, minimálně v Evropě a v České republice obzvlášť. Diváci si film zamilovali a odpovídá tomu i jejich hodnocení. Ti, co už film viděli, vědí, že je to jeden z nejlepších filmů poslední doby a opravdu stojí za to ho vidět. A možná, že ty, kteří se rozhodují, zda na něj jít, přesvědčíme ke zhlédnutí. Možná vás přiměje i to, že tento film dojímá i muže.

Bohemian Rhapsody je oslavou kapely Queen, jejich rychlém vzestupu, slávě a konečně o Freddiem Mercurym a jeho zajímavém, úspěšném a zároveň smutném životě. Vše je doplněno o všemi známé písně a film končí strhujícím koncertem Live Aid v roce 1985, kde kapela předvedla neuvěřitelnou a nezapomenutelnou show.

Pokud milujete hudbu Queenů, rozhodně se vám film bude líbit, i když ne vždy píseň a její text odpovídá ději, což by se mohlo zdát nevhodné.

Na filmu s tvůrci spolupracovali Brian May a Roger Taylor, žijící členové kapely Queen a o natočení filmu usilovali celých 8 let.

Někteří film hodnotí jako průměrný, ale nikdo nepochybuje o vynikajícím hereckém výkonu Rami Maleka, který naprosto věrohodně napodobil mimiku i pohyby Freddieho. Klobouk dolů hlavně před zmíněným koncertem Live Aid ve Wembley, jeho imitace je takřka dokonalá. Nevěříte? Běžte se přesvědčit sami!Třetí nejlepší film na ČSFD

O tom, že se českým divákům film Bohemian Rhapsody líbí, svědčí i hodnocení na ČSFD. Film se s hodnocením 93 % umístil na třetím místě mezi všemi filmy. Před ním se nachází už jen kultovní filmy Vykoupení z věznice Shawshank a Forrest Gump.

Život Freddieho Mercuryho

Narodil se na Zanzibaru a jeho pravé jméno bylo Farrokh Bulsara. Byl velmi nadaný a to jak sportovně, tak hudebně. Přezdívku Freddie dostal ve škole, kde se účastnil nejrůznějších vystoupení. Freddie Mercury vystudoval Ealing College of Art, obor grafika. Co se týče hudební kariéry, již v utlém věku založil kapelu The Hectics, po absolvování školy působil v kapele Ibex a také zpíval v kapele Sourk Milk Sea. Založil také vlastní skupinu Wreckage, ale pro neúspěch brzy zanikla.

V roce 1970 založil kapelu Queen, společně s Bryanem Mayem a Rogerem Taylorem. Později přibrali ještě jednoho člena, baskytaristu Johna Deacona. 19. února 1971 v Londýně se uskutečnil první koncert a byla odstartována úspěšná éra. První album vyšlo v roce 1973 a jmenovalo se „Queen“. Celkem vydali 15 alb a 10 živých desek. V roce 1985 se v Londýně uskutečnil koncert Live Aid, který sledovalo 1,2 miliardy diváků u televizních obrazovek a vystoupilo na něm spoustu hostů a známých tváří.

24.11. 1991 Freddie Mercury umírá ve svých 45 letech na zápal plic, který byl příčinou smrtelného onemocnění AIDS, které přiznal den před svou smrtí.

Kapela Queen se nerozpadla ani po jeho smrti ani po odchodu Johna Deacona v roce 1997.
Kdo je Rami Malek?

Rami Malek je 37letý Američan s egyptským původem, který se narodil v Los Angeles. Zahrál si ve filmech Rodinná válka, Noc v muzeu, Noc v muzeu 2, Larry Crowne nebo Pacifik. Jeho největší role je právě tato ve filmu Bohemian Rhapsody, kde naprosto přesvědčivě napodobil Freddieho. Rami chtěl, aby jeho pohyby byly opravdu dokonalé, tak se na živé vystoupení kapely Queen a zpěváka díval snad tisíckrát. Ta podoba je neuvěřitelná a my si myslíme, že se mu to opravdu povedlo.

 

Vystoupení skupiny Queen ve Wembley (1985)
Kdo zpívá ve filmu Freddieho Mercuryho?

Napodobit zpěv Freddieho Mercuryho je téměř nemožné. Zatímco Freddie Mercury měl obrovské rozpětí hlasu v rozmezí pěti až osmi hertzů, většina zpěváků dosahuje rozmezí čtyř až sedmi hertzů. Naštěstí existuje jeden muž, který dokáže hlas Freddieho skvěle napodobit. Je jím kanadský zpěvák Marc Martel, který nazpíval vokály k filmu Bohemian Rhapsody.

Největší hity kapely Queen

Ač se to zdá zvláštní, u filmu Bohemian Rhapsody si diváci utírají slzy, až tak je dojemný. Doporučujeme si na film dojít do kina, kde zažijete tu správnou atmosféru. Co na tento film říkáte vy, líbí se vám?

Seznam 50 romantických filmů – ty musíte vidět!