Napadlo vás někdy pít okurkovou vodu? Možná, že ne a byla to chyba. Prozradíme vám, jaké má benefity a proč je pro nás tak dobrá. Za prvé, chutná velice dobře a v létě dokáže neuvěřitelně osvěžit. Pokud nemáte rádi čistou vodu, přidejte okurku a máte hned vodu ochucenou. Okurková voda je zkrátka zdravý nápoj, který obsahuje spoustu minerálů a vitamínů, které jsou pro naše tělo prospěšné. Okurka sama o sobě je superpotravinou, která k našemu štěstí není drahá a tak si ji můžeme dopřávat klidně denně. Na konci článku si nenechte ujít recept a vyzkoušejte tuhle mňamku.Proč je okurková voda tak svělá?

okurková voda
Foto: pixabay

Pojďme se společně podívat na benefity, které sebou okurková voda nese. Možná by vás to nenapadlo, ale je to vážně úžasně zdravý nápoj.

1. Osvěžuje dech

Pokud patříte mezi ty, které trápí špatný dech a rádi byste vyzkoušeli něco přírodního, okurková voda vám v tom pomůže. To, po čem dech nevoní, jsou bakterie. A ty okurka dokáže ničit. Do vody hoďte na kolečka nakrájenou okurku, trochu rozmačkejte a pro ještě lepší účinek přidejte mátu. Výborně to funguje, je to zdravé a hlavě – přírodní a levné.

2. Okurková voda pomáhá v udržování správné váhy

Okurka je nízkokalorická zelenina, která je plná vlákniny a vody. Pokud jí budete jíst, jednodušše potlačíte hlad a udržíte si tak svou váhu. Samozřejmě to neznamená, že budete jíst jen okurku a nic jiného, ale měla by to být spolu s další zeleninou podstatná část vašeho jídelníčku. Hoďte ji proto do vody a budete dodržovat jak pitný režim, tak si občas něco zobnete (kousky okurky).

3. Pomáhá chránit mozek

Okurky obsahují protizánětlivý flavonol, který se nazývá fisetin. Ten udržuje náš mozek zdravý a správně fungující. Studie dokazují, že pomáhá pacientům s Alzheimerovou chorobou.

okurková voda
Foto: pixabay

4. Pijte pro velké množství cenných látek

Ani byste neřekli, kolik vitamínů a minerálů v sobě okurka ukrývá. Je to například vitamín A, B-6, C, hořčík nebo vápník. Také obsahuje stejně jako každá zelená zelenina kyselinu listovou. Tak okurku nakrájejte, hoďte do vody a pijte, pijete zdraví! Mňam.

5. Pomáhá tělo zbavit škodlivých látek

Okurky obsahují antioxidanty, vitamín C a betakaroten, které výborně fungují při odplavování nežádoucích látek z těla. Okurková voda tedy přirozeně vyčistí tělo od toxinů a škodlivých látek.

6. Buďte stále hydratovaní

Pokud budete správně pít, nebudete mít tak často hlad. Nedostatek tekutin je totiž často příčinou přejídání a nadváhy. Okurka obsahuje velké množství vody a pokud ji do čisté hody hodíte, dehydratace vám nehrozí. Navíc jak jednou takovou vodu ochutnáte a zjistíte, jak je osvěžující, už nebudete v létě chtít pít nic jiného. A co je výhodou, nikdy se toho nepřepijete ani nepředávkujete. 🙂7. Okurková voda podporuje zdravé srdce

Kardiovaskulární onemocnění jsou v Americe zabijákem číslo jedna. Okurka obsahuje velké množství draslíku, který pomáhá při udržet srdce zdravé a správně fungující.

8. Organické okurky také snižují riziko vzniku rakoviny

Organické okurky – to znamená bez postřiku, bez pesticidů a bez dalších špatných látek. Proto je potřeba pěstovat a konzumovat ty bio.

okurková voda
Foto: pixabay

9. Okurková voda zlepšuje pleť

Oxid křemičitý, který se nachází v okurkách, pomáhá předcházet akné a dalším kožním problémům. Možná jste viděli, jak si ženy dávají plátky okurek na oči, to vám ale nijak nepomůže. Raději je hoďte do vody a pijte.

10. Okurka pomáhá posilovat svaly a kosti

Pokud chcete předejít osteoporozóze a udržet si svalovou hmotu, ládujte do sebe okurku! Také pomáhá absorbovat vápník, který potřebujeme pro kosti.

11. Vede ke zdravým návykům

Až začnete pít vodu s okurkou, možná si uvědomíte, že vám to dělá natolik dobře, že byste měli konzumoat více zeleniny, ovoce nebo po celý den pít dostatečné množství vody.Recept na skvělou okurkovou vodu, která vám bude chutnat

Přinášíme základní recept na vodu, která je velmi zdravá a nechutná jako obyčejná čistá voda.

Napusťte sklenici vodou, vhoďte na plátky nakrájenou okurku, kolečko citrónu, mátu a dvě kostky ledu. Pijte ráno, večer, kdykoliv během dne. Je to zdravé a osvěžující pití.

Zaujala vás okurková voda svými benefity? Vyzkoušejte a uvidíte, že není tak hrozná, dokonce i dobře chutná.

Podívejte se, proč byste měli každé ráno pít teplou vodu s citronem.

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.