Pitný režim je důležitý, to na vás vyskočí asi v každém článku a i vám to možná rodiče vtloukaly do hlavy. Vy ale možná ani netušíte, co všechno pití vody ovlivňuje. A ano, mluvíme o vodě. Pití kávy nebo sladkých limonád se nepočítá do pitného režimu, proto se budeme bavit o benefitech, které přináší pití čisté vody. Protože je tělo tvořeno z velké části vodou, ovlivňuje různé procesy a stav orgánů v našem těle, dokonce i to, v jakém stavu se nachází fyzické i psychické zdraví. Tak si nalijte skleničku vody a pojďte si přečíst, proč a v čem je tak prospěšná.

Přečtěte si také: 12 způsobů, jak si udělat krásné ráno a připravit se na celý den10 důvodů proč dodržovat správný pitný režim

pitný režim
Foto: pexels

Přečtěte si také: 7 super receptů na nejlepší fresh

1. Zlepší se vám pleť

Čistá voda rovná se čistá pleť. Je to tak. Jestli chcete mít pleť hydratovanou, čistou a hladkou bez pupínků, je potřeba pít dostatek vody. Sladké limonády pleť zanáší, i když také obsahují vodu, ale i velké množství cukru, které pleti škodí.

2. Budete pravidelně chodit na záchod

A to nejen na malou, ale i na velkou. Pokud máte problém se zácpou, může to být právě nedostatkem vody. Pravidelná stolice je důležitá, ale voda tomu velmi napomůže.

3. Pomáháte tělu zbavovat se bakterií

Díky vodě se tělo lépe zbaví bakterií a pokud trpíte častými záněty močových cest, časté pití vody vám může pomoct.

4. Bude vám to lépe myslet

Vyživte mozek vodou a dopřejte si lepší koncentraci a svěží mysl. Bude se vám lépe vše učit.

5. Zlepší se vám zažívání

Pijte čistou vodu pro správnou funkci zažívacího systému. Pozor ale, nepijte při jídle.

Přečtěte si také: Povzbuzující ranní nápoj, který připravíte za méně než 30 vteřin6. Budete mít dostatek energie

Hned po probuzení začněte den sklenicí čisté vody a uvidíte, jak se nastartujete. Přidejte třeba kousek citronu pro osvěžení.

7. Budete lépe spát

Pití čisté vody ovlivňuje i spánek, protože orgány nebudou mít v noci takovou práci se zpracováním velkého množství cukrů ze sladkých limonád.

8. Zlepší se vám nálada

Díky vodě se zlepší všechny psychické procesy a bude vám lépe. Nálada bude lepší a pokud máte nějaké psychické problémy, i ty zmizí.9. Zhubnete

Možná jste zavodnění, a proto máte kila navíc. Myslíte si, že se toho zbavíte tak, že nebudete pít? To je ale špatně. Naopak musíte pít více. Zrychlí se vám metabolismus a hubnutí bude jednodušší.

10. Budete mít pevnější pokožku bez celulitidy

Již po pár týdnech pití čisté vody uvidíte změnu na vaší pokožce. Celulitida zmizí nebo se více zredukuje a obecně budete mít pleť i pokožku hladší, hebčí a pevnější.

Vidíte? Správný pitný režim je velmi důležitý. Běžte a nalijte si skleničku čisté vody, uděláte dobře pro své tělo i duši.

Přečtěte si také: Infuzovaná voda: nejlepší recepty na osvěžující drink