Rovnátka jsou někdy nepříjemnou věcí, za kterou ale budete vděční, pokud si ji odbydete v dětství. Někteří nemají to štěstí a pořizují si je v dospělosti. V dnešní době je to dokonce trendy, ale co je hlavní, nese to sebou zdravotní benefity, není to jen estetická záležitost. Podívejte se, proč si rovnátka pořídit, kolik stojí a jaké si zvolit. Možností je opravdu hodně a ukážeme vám i rizika, která sebou rovnátka nesou.

Přečtěte si také: Bílý jazyk: co znamená a musíte s ním k doktorovi?5 důvodů, proč si pořídit rovnátka nebo o tom přemýšlet

rovnátka
Foto:pexels

1. Budete mít rovné zuby

Říká se, že první člověk kouká na zuby a na ruce. Nevěřili byste, jak zuby ovlivňují vzhled i chování člověka. Budete vypadat dobře, reprezentativně a budete se dobře hlavně cítit. Navíc zjistíte, že se k vám okolí najednou chová jinak, jsou milejší a přívětivější.2. Předejdete kazům a onemocněním zubů a dásní

Protože křivé zuby se špatně udržují, hygiena u nich musí být o to dokonalejší, což málo kdo dodržuje, protože to mnohdy ani nejde. Pokud máte zuby blízko u sebe, rovnátka vám pomohou je roztáhnout a vyhnete se vzniku mezizubních kazů.

3. Budete krásně mluvit a bude vám rozumět

Křivé zuby často způsobují poruchy řeči, proto jakmile je narovnáte, vše se změní. Bude se vám hezky mluvit a nebudete si šlapat na jazyk.

4. Předcházení bolesti

Špatně postavené zuby často způsobují bolesti hlavy, páteře, zad nebo čelisti. Pokud je narovnáte, těchto bolestí se s velkou pravděpodobností zbavíte.5. Budete mít vyšší sebevědomí a budete se dobře cítit

Umíte si představit, že se najednou bez ostychu budete smát, seznamovat se bez myšlenky toho že máte hrozné zuby a že to určitě všichni vidí? Lidem, kteří si nechali rovnátka nasadit, se o 70 % zlepšil život, osobní, pracovní i sociální.

Co se týče cen, záleží na tom, jaká rovnátka zvolíte. Můžete si zvolit ta nejlevnější, což jsou kovová, dále keramická, poté rovnátka, která nejsou vidět, protože jsou na zubech zevnitř úst a poté ta nejmodernější, nejnovější, ale také nejdražší, rovnátka neviditelná, která můžete nasazovat i vysazovat, předejdete tak skvrnám na zubech a nepříjemného zachycení potravy do rovnátek. Připravte si tedy podle volby 40 000 Kč – 100 000 Kč. Určitě se do nich vyplatí investovat, protože zuby máte v životě jen jedny (myslím své zuby).

Myslete na to, že pokud zvolíte levnější pevné varianty, jako jsou ty kovové, mohou vám po nich zůstat skvrny a pravděpodobně budete muset podstoupit bělení.

Někdo říká, že nejúčinnější jsou ta klasická kovová, někdo zase, že neviditelná, protože dostanete několik násad, která střídáte a narovnají se vám zuby za minimální čas. Je to zkrátka individuální.

Jaké jsou nevýhody rovnátek?

Vše má své pro a proti, i rovnátka. Rovnátka bolí, jak se zuby rovnají, budete se muset vypořádat s již zmíněnými skvrnami, na začátku si budete zvykat a možná šišlat a samozřejmě budete muset častěji chodit na prohlídky.

Rovnátka jsou v poslední době trendy a rozhodně se vyplatí si je pořídit. Přesvědčili jsme vás, že to za tu investici rozhodně stojí? 🙂

Přečtěte si také: Vyzkoušejte kokosový olej na zuby pro krásný úsměv