Léto je v plném proudu a my trávíme spoustu času na sluníčku, ve vodě a na pláži. Přemýšlejte o tom, že vše není zdravé (například slunce) a měli byste se chránit! Možná vás to ale nenapadlo nebo nevíte, jak. My vám přinášíme letní tipy, které vás zachrání před katastrofou a působí jako prevence a některé nás dokonce udělají hezčími. Chceme přece zůstat krásní, zdraví a svěží. Možná že tyto letní tipy a rady budete znát, možná že se některé naučíte nebo se inspirujete. Pokud nechcete, aby vaše pleť rychle stárla a objevily se vrásky, dodržujte tyto rady.Letní tipy, které letos rozhodně využijete!

letní tipyFoto: pexels

1. Krémujte se.

Používání krému je nezbytné po celý rok, v zimě proto, že je vaše kůže suchá a v létě ze stejného důvodu! Slunce velmi vysušuje a měli bychom se chránit příslušnými krémy, které vytváří na naší kůži jakýsi ochranný film. Samozřejmě nezapomeňte používat opalovací krémy! Nikdy byste bez něj v létě neměli vyjít. Na místa, kde je kůže jemná a citlivá používejte vždy vyšší faktor (obličej, rty, uši).

letní tipyFoto: pixabay

2. Používejte peeling.

Peeling jsou hrubé částečky (například cukr), kterými byste měli pomocí vody obrušovat kůži, abyste se zbavili suché, staré kůže. Nesmíte to přehánět a peeling používat jen velmi jemně. Pokud máte citlivou pleť nebo akné, nepoužívejte ho na obličej. Mohli byste si ho roznést. Peeling je skvělý na nohy, kolena, lokty.

3. Pijte.

V létě je velmi důležité pít! Důležitější než jindy. Jsme hodně venku, potíme se a o hodně vody přicházíme. Je potřeba ji doplnit! Proto zvyšte svůj příjem alespoň o třetinu. Pijte také proto, abyste nedostali úpal. Nezapomeňte, že vodu dostáváte do těla i prostřednictvím potravin, například okurka je tvořena z 85 % vodou.

4. Odstraňte chloupky podél bikin.

V létě je velmi oblíbená depilace. Mnoha žen ale dělá jednu velkou chybu. Depiluje a hned vyjde na sluníčku nebo se koupe. Kůže je kolem třísel dost citlivá, náchylná a otevřená. Můžete cokoli chytit, proto jděte k bazénu na opalovačku až za dva dny.

5. Jezte lehce.

Kdo má v horkých letních dnech chuť na svíčkovou se šesti? Asi nikdo, možná až na výjimky. Váš jídelníček by se měl skládat z ovoce, zeleniny, kvalitního masa, bílkovin a tuků. Omezte bílý rafinovaný cukr! Pokud se chystáte na pláž či k bazénu, doporučujeme udělat si vlastní zdravou svačinu, protože na veřejných místech ve stáncích rychlého občerstvení seženete tak akorát langoše nebo pizzu.

letní tipyFoto: pexels6. Starejte se o vlasy.

Slunce dává vlasům také pěkně zabrat, proto byste měli používat speciální ochranu jako sprej na vlasy namáhané sluncem, masku a omezte používání žehliček a fénů. Využijte teplého přírodního vzduchu a vlasy si nechte uschnout jen tak.

TIP pro světlovlasé! Nechcete utrácet za blond barvu a sluníčko vám vlasy moc nevyšisovalo? Pomožte mu! Vezměte citron, rozkrojte ho na půl a šťávu z něj vymačkejte do vlasů. Poté si vlasy nechte rozpuštěné a buďte na sluníčku, dokud se citron nevysuší. Můžete se těšit na blond pramínky! VYZKOUŠENO!7. Na pleť používejte pudrové produkty.

Chcete se i v létě líčit a vypadat skvěle? Omezte používání krémových kosmetických produktů, které se vám na obličeji mohou roztéct. Dejte přednost pudru a sypkým produktům.

8. Používejte voděodolné produkty.

Nikdo nechce mít oči jako panda a nesutále kontrolovat, zda se vám něco nerozmazalo. Naštěstí žijeme v moderní době a máme k dispozici voděodolné produkty! Jdou hůře odlíčit, ale budete po celý den vypadat skvěle a to dokonce i pod vodou.

9. Věnujte péči svým rtům.

Nezapomeňte na rty! Používejte balzámy na rty, které obsahují ochranný faktor. Pokud se chystáte nanést si výraznou rtěnku, před tím použijte scrub na rty a připravte je.

letní tipyFoto: pexels10. Zkuste bronzer.

V létě se naučte používat bronzer, který podpoří vaší opálenou pleť a na sluníčku budete jen zářit. Nanáší se v lehké vrstvě na lícní kosti, na špičku nosu a na horní ret – jen decentně.

Toto jsou naše letní tipy a doufáme, že je vyzkoušíte. Jak si užíváte léto?

Zkuste kokosový olej na pleť, umí zázraky!

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.