Samozřejmě nikdo nemáme rádi bolest. Záleží, co nás bolí, něco se dá vydržet něco ne, každý z nás má jiný práh bolestivosti, a tak bolest prožíváme různě. Je ale bolest, kterou si musíme vytrpět a nedá se s ní nic dělat. Může jít o bolest po operaci, bolest hlavy, zlomená ruka nebo nás může trápit třeba břicho. Existuje spoustu typů bolesti a toho, co všechno nás může bolet. Dnes bychom se s námi rádi podělili o to, jak můžete bolest překonat a co vám může pomoci, třeba vám něco z toho přijde vhod.

Přečtěte si také: Jak se zbavit bolesti hlavy do 5 minut a bez prášků10 účinných rad jak překonat bolest

bolestFoto: pixabay

1. Jděte spát

Ideální je, pokud vás něco bolí, zaspat to. Ve spánku většinou žádné fyzické bolesti nevnímáme, a proto je to nejlepší, zvlášť, když vás třeba bolí hlava. Zatemněte, pořádně se zachumlejte, eliminujte všechna světla a zvuky.

2. Prášek

Když žádné jiné rady nepomohou, vždy máte k dispozici nějaký volně prodejný lék proti bolesti. Můžete si podle síly vzít až 4 denně. Zkuste ale nejdříve všechny tipy ještě předtím, než se uchýlíte k nějakému léku.

3. Zaměstnejte se

Občas pomůže, když myslíte na něco jiného než na to, co vás bolí. Zaměstnejte své tělo, svůj mozek a věnujte pozornost něčemu jinému.4. Pracujte

Tohle opět souvisí s myšlenkami na něco jiného. Pokud můžete, pracujte. Může to být práce fyzická, manuální, ale i ta, kde pracujete spíše hlavou.

5. Dobré jídlo pomáhá

Jídlo pomůže vždycky, tak si dejte něco dobrého. Nejlépe něco sladkého a potěšte své chuťové pohárky.

Přečtěte si také: 14 způsobů jak se zbavit bolesti hlavy přírodní cestou bez prášků

6. Klid a relax

Pokud vás něco bolí, nejhorší, co můžete udělat, je přetěžovat danou oblast a neodpočinout si. Dopřejte si klid a relax, abyste si ulevili.

7. Jiná bolest

Tohle zní trochu divně, ale hlavně na psychickou bolest pomáhá, když si způsobíte bolest jinou. Nenabádáme vás k nějakému velkému ubližování, ale zkuste se třeba štípnout nebo lehce kousnout do ruky a uvidíte, jak váš mozek začne vnímat jiné místo. To je ale spíš pro zajímavost, nijak si neubližujte!8. Zkuste akupunkturní body

Dopřejte si masáž nohou, kde se nacházejí různé akupunkturní body, které když budete stimulovat, mohou pomoci k úlevě.

9. Masáž

Masáž zad, krku, hlavy, cokoliv, u čeho se uvolníte a dopřejete si něco příjemného.

10. Vyvarujte se alkoholu

Alkohol jakékoliv bolesti ještě prohlubuje, takže pokud si myslíte, že vám pomůže, je to přesně naopak. Vyhněte se alkoholu a naopak si dopřejte velké množství vody.

Zkuste naše tipy jak překonat bolístky a ulevte si.

Přečtěte si také: 6 tipů na to, co pomáhá na bolest zubu