Chcete mít hezký zadek nejen v létě do plavek, ale celoročně? Není problém a to i když nemáte moc času a jste zaneprázdnění. Existují cviky, které můžete dělat jen pár minut denně a pokud budete trpěliví a budete je dělat pravidelně, dočkáte se výsledků. Nemusím říkat, že abyste měli zadek snů, musíte upravit jídelníček, ale spousta z nás má problém s tím, že zadeček není pevný, je spíše povislý a ne tak hezky kulatý. A s tím nám pomohou právě tyto cviky na zadek, které jsou jednoduché a stačí dodržovat pár pravidel, abyste je dělali správně. Můžete je dělat kdekoliv i kdykoliv, třeba i v kanceláři vedle stolu, pokud si troufnete. 🙂 Nikdy není pozdě na to, začít dělat cviky na zadek a přiblížit se tak tomu vysněnému.

Přečtěte si také: 10 jednoduchých cvičení, jak zhubnout stehna a zadek10x osvědčené cviky na zadek, které fungují

cviky na zadekFoto: Canva

Jak dělat správně cviky na zadek?

Co se týče dřepů, měli byste vždy mít špičky před kolenem, abyste si je neničili a zabíraly opravdu pouze hýžďové svaly. Příliš se nepředklánějte, aby netrpěla záda. Cviky na zadek by měly být prováděny tak, abyste měli neustále zpevněný zadek, jedině tak budou cviky účinně fungovat.1. Klasické dřepy

Mírně roznožte nohy a choďte do pravého úhlu a zpátky, přičemž nahoře vždy pořádně zatáhněte hýždě.

2. Sumo dřepy

Sumo dřepy jsou obdobou těch klasických, jen máte nohy více od sebe a špičky směřují ven. Zabírá tak nejen svaly, ale i problematická vnitřní stehna.

3. Široké dřepy na jednu stranu

Roznožte pořádně nohy, špičky směřují ven a dělejte dřep vždy na jednu nohu a poté na druhou, ruce mějte v bok.

4. Zvedání pánve

Lehněte si na záda, pokrčte nohy a zvedejte pánev do vzduchu, snažte se mít zadek neustále zpevněný.

5. Držení pánve

Vydržte v této poloze a snažte se mít zadek co nejvíce nahoře, zpevněný a držet.

cviky na zadekFoto: pixabay

Přečtěte si také: Cviky na zadek, které fungují a pomohou vám zhubnout a zpevnit

6. Široké zvedání pánve

Zůstaňte v této pozici, roznožte nohy hodně do široka a znovu zvedejte. Můžete zadek vracet zpátky na zem nebo kmitat ve vzduchu.7. Zvedání pánve na jedné noze

Tohle je náročnější cvik, který vám ale časem půjde lépe, až budete chvíli trénovat. Je to stejné jako zvedání pánve, jen nemáte obě nohy na zemi, ale jednou zvednou ve vzduchu. Po dvaceti opakováních vyměňte nohy.

8. Zanožování

U tohoto cviku můžete stát, klidně se opřete o stůl. A zanožujte jednu nohu, poté druhou. Nezapomeňte mít pořádně zpevněno.

9. Unožování

Toto je stejný cvik ve stejné poloze, jen unožujete do strany a posilujete tak i vnější stranu nohy i zadečku.

10. Zpevňování

Tohle je cvik, který můžete dělat i mezi lidmi nebo třeba u žehlení. Jednoduše stáhněte svaly na zadku a poté zase uvolněte. A zase zpevněte, a tak stále dokola.

Můžete si vybrat takové cviky na zadek, které vám budou vyhovovat, střídat je a dělat po kolika opakováních chcete. Pokud je budete dělat pravidelně, uvidíte výsledky a to ani nemusíte chodit do fitka.

Vyzkoušejte tyhle cviky na zadek a budete se divit, jak rychle se dostaví výsledky.

Přečtěte si také: 6 tipů jak zhubnout zadek rychle a účinně