Každý člověk si fixuje návyky, ať už pozitivní nebo negativní. Pozitivním návykem může být čištění zubů, negativním okusování nehtů. Napadlo vás někdy, že časté návyky, které se objevují u lidí a zdají se jako pozitivní, nám vlastně ubližují a mají negativní dopad na naše zdraví? Je to tak a my vám ukážeme o jaké návyky se jedná. Doufáme, že je nemáte a pokud ano, rychle se jich zbavíte.

Časté návyky, které nám ničí zdraví

časté návyky
Foto: pexels

1. Dávání nohu přes nohu

časté návyky
Foto: pexels.com

Je potrvzeno, že křížením nohou si ubližujeme. Tento velmi oblíbený posed vede k hypertenzi (zvýšený krevní tlak v cévách), křečovým žilám a poškození nervů. Znáte ten pocit, kdy už nohu skoro necítíte a musíte je vyměnit? To asi nebude dobrým znamením, že? 🙂

2. Krmení holubů

Krmení holubů je oblíbenou aktivitou dětí, jejich rodičů a také důchodců. Kromě toho, že je to zábavné, tak i nebezpečné. Šance, že městský holub v sobě má nakažlivé onemocnění, je až 70%. Holubi přenášejí salmonelózu, tuberkulózu, králičí horečku, toxoplasmózu.. mám pokračovat?

3. Nošení levných brýlí

časté návyky
Foto: pexels

Brýle jsou od toho, aby chránily náš zrak. Druhá věc je, že slouží jako módní doplněk. Levné brýle jsou vyrobeny z levných plastů a skla rovněž, neposkytují tedy takovou ochranu, jakou by poskytovat měly. Takové brýle naše oči nechrání, naopak. Hrozí nám vypálení sítnice, poškození oči nebo rakovina.

4. Pití velkého množství vody

časté návyky
Foto: pexels

Všeho moc škodí a to platí i pro pití vody. Vše je ale individuální, pokud se nadměrně potíte a máte vysokou fyzickou aktivitu, pijte hodně. Pokud máte potíže s ledvinami, přílišné množství vody vám může spíše uškodit. Nenuťte se a pijte, jak potřebuje vaše tělo.

5. Používání nahřívací láhve

Někdy je termický postup nebezpečný, například po porodu, při zánětu břicha nebo po úrazech. Pokud máte silné menstruační potíže, můžete tuto metodu zmírnění bolesti použít, ale ne moc často. Raději se pohybujte – zní to paradoxně, ale pohyb opravdu pomáhá.

6. Připravování popcornu v mikrovlnné troubě

časté návyky
Foto: pexels

Nejde o způsob přípravy, ale o to, co kupovaný popcorn obsahuje – látku diacetyl. Je to syntetický olej, který je pro náš organismus nebezpečný. Riziko poškození můžete snížit tak, že popcorn sníte až poté, co vychladne.

7. Svačení u vašeho pracovního stolu

Víte, proč nejíst tam, kde pracujete? Pracovní stůl, pomůcky i počítač na sobě mají spoustu nahromážděných bakterií, které se vám lehce mohou dostat do jídla. A pokud to pro vás není dostatečný důvod, proč jíst jinde, vůně vašeho jídla může obtěžovat vaše kolegy a také váš mozek se nemůže 100% soustředit na stravu.

8. Nošení otevřených bot ve městě

Víme, že ve městech je spoustu nemocí, bakterií, virů a infekcí. Pokud nosíte pohodlné boty, které vás neškrábou a nedělají se vám z nich puchýře, tak jste v pohodě. Pokud ne, trpíte na odřeniny a řezné rány od bot, může se vám infekce jednoduše dostat do rány a nemoc je na světě. Tak jednoduché to je. Patří to mezi časté návyky, u kterých by vás ani nenapadlo, že vám mohou ublížit, mám pravdu?

9. Pití odtučněného mléka

časté návyky
Foto: pexels

Pokud pijete takové mléko, můžete si zavařit. Při procesu odtučňování mléka, přichází nápoj o cenné vitamíny, které jsou nahrazeny chemickými látkami. To znamená, že to v žádném případě není zdravé a vy pijete chemické mléko. Pití takových nápojů může zvýšit riziko srdečního záchvatu.

10. Sezení ve špatné poloze

Neměli byste se ani hrbit, ani extrémně prohýbat. Žádný orgán by se neměl tlačit, mělo by vám to být příjemné. Pokud jste ale zvyklí na „hrb“, příjemné to ze začátku nebude a budete si muset zvyknout.

11. Spaní na straně, kde máte žaludek

časté návyky
Foto: pexels

V podstatě nejlepší spánkovou pozicí je spaní na zádech, což není oblíbené u mnoha osob. Nejhorší, co můžete udělat, je to, že budete spát na straně, kde máte žaludek. Ten tlačí na ostatní orgány a může to vést k poškození nervů.

Které časté návyky z výše zmíněných máte vy?

10 špatných návyků, kterých byste se měli co nejdříve zbavit, najdete tady.

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.