Mobilní telefony nás v dnešní době totálně pohltily. Používáme je všichni všude a pořád. Možná to nevíte, ale časté používání mobilních telefonů může být nebezpečné a můžete si tak vypěstovat závislost. Jsou tu ale další hrozby, o kterých byste měli vědět. Přečtěte si 11 důvodů, proč omezit používání mobilního telefonu. Možná vás to překvapí a opravdu začnete uvažovat nad tím, že na něm sami nebudete chtít být tak často.

Schválně se někdy podívejte kolem sebe a uvidíte, že 8/10 lidí bude na telefonu a nebude vnímat, co se děje kolem nich. Což je opravdová škoda.11 důvodů, proč omezit používání mobilního telefonu

omezit používání mobilního telefonu
Foto: pixabay

1. Ničíme si krční páteř

Obecně se hodně hrbíme a u používání telefonu obzvlášť. Ohýbáme krční páteř více, než je zdrávo. K telefonu byste se neměli ohýbat a koukat na displej dolů. Když už ho používáte, zkuste zvednout ruku s telefonem trochu výš.

2. Přicházíme o krásy reálného světa

Když používáme telefon, přicházíme o realitu, která se děje kolem nás a jsme obklopeni virtuálním světem, který nás mnohdy pohltí natolik, že nevnímáme, co se děje doopravdy a co je důležité. Krásné věci jsou opravdové a ne ty v telefonu.

3. Není to dobré pro naši mentální pohodu

Hodiny brouzdáme po sociálních sítích a neustále se s někým srovnáváme. Kdo má hezčí postavu, kdo co dělá, kolik má peněz a co si koupil nového, což nás vyvádí z harmonie a cítíme se špatně. Zkuste se od toho odpoutat.

4. Můžeme si poškodit zrak

Zvlášť v situacích, kdy do telefonu koukáme po tmě nebo třeba brzy ráno, kdy si oči zvykají na světlo.5. Špatně se nám spí

Mobilní zařízení vyzařují modré světlo, které nám narušuje klidný spánek a proto se nám nespí dobře. Dejte telefon při spaní daleko od své hlavy.

6. Vede to k depresím

To opět souvisí se sociálními sítěmi a tím, že si zde každý hraje na spokojený život a někdy můžeme mít pocit, že problémy máme jen my, protože ty na internetu přece nikdo neukazuje.

7. Hloupneme

Místo toho, abychom se vzdělávali nebo si třeba četli a rozšiřovali slovní zásobu, pročítáme si články, prohlížíme obrázky a někteří z nás hodiny hrají hry, které nám ale vůbec nic nedají.

8. Poškozuje to spermie

Pánové, kteří nosí mobilní telefon v kapse u kalhot si koledují, protože teplo z telefonu negativně působí a ovlivňuje jejich spermie.

9. Mobil má na sobě nepřeberné množství bakterií

Možná si to ani neuvědomujete, ale telefon je lapač bakterií. Přiznejte se kolikrát jste něco jedli, sahali si do pusy a u toho dělali něco na telefonu? Zkuste ho alespoň co nejčastěji čistit.10. Ovlivňuje to naše hormony

Je dokázáno, že používání mobilního telefonu vede k poruchám štítné žlázy a k nerovnováze hormonů v těle.

11. Způsobuje akné

Máte po tvářích pupínky a nevíte proč? Možná za to může váš telefon, který když voláte, přikládáte na tvář a bakterie mohou způsobit právě zmíněné akné.

Už víte, proč omezit používání mobilního telefonu.

Chcete zhubnout? Pomohou vám tyto mobilní aplikace.