Toxiny a nezdravé látky jsou všude kolem nás –  ve vzduchu, ve vodě a nejvíce v potravinách. V průmyslově zpracovaných potravinách, ale bohužel se špatné látky objevují i v půdě, ve které roste zelenina a další potraviny, které konzumujeme. V dnešním světě je potřeba si na to dávat pozor a proto vám přinášíme 11 velmi překvapivých způsobů, jak detoxikovat tělo a být zdravější. Můžete je okamžitě začít praktikovat!Jak detoxikovat tělo?

detoxikovat tělo
Foto: pexels

11. Pijte červené víno.

Tohle nám půjde velmi snadno, mám pravdu? Možná se chytáte za hlavu, ale je pravda, že i alkohol může být použit jako očista těla. Studie dokazují, že jedna sklenka červeného vína denně může vyrovnat hladinu chlesterolu a dokonce i bojovat s infekcemi močových cest. Tak si večer klidně jednu skleničku dejte a buďte si jisti, že děláte něco pro své zdraví.

detoxikovat tělo
Foto: pexels

10. Používejte aktivní uhlí.

Aktivované uhlí je v podstatě spálené dřevo nebo dokonce kokosové skořápky. Spálenina nemá kyslík a tak se stává dobře vstřebatelnou. Dokáže odstranit toxiny i těžké kovy a jedy z těla. Doporučujeme užít pilulku před jídlem.9. Pijte hodně vody.

Voda vám krásně pomůže detoxikovat tělo. Ale nemluvím o jedné skleničce, ale o spooooustě vody. O litrech. čím víc pijete, tím lehčeji odplavíte z těla škodlivé látky. Hned po probuzení vypijte velkou sklenici čisté vody a nejlépe vlažné vody.

8. Vyhněte se rafinovaným cukrům.

Rafinované cukry a sladidla způsobují, že zpomalují přirozený metabolismus a vytváří příliš mnoho glukózy v krvi. Tím vzniká začarovaný cyklus přírustku hmotnosti, stejně jako zvýšené riziko vzniku cukrovky. Používejte raději javorový nebo datlový sirup. Uvidíte, že čím déle budete bez cukru, tím menší chuť na něj budete mít.

detoxikovat tělo
Foto: pexels

7. Jezte organicky.

Organická zelenina, ovoce a maso neobsahují toxiny, jako jsou pesticidy nebo antibiotika, nebo opravdu minimum. Potraviny proto kupujte na trhu od místních farmářů a zaměřte se na lokální potraviny.6. Vyčistěte vzduch od toxinů.

Toxické a škodlivé látky se mohou jednoduše dostat do vzduchu otevřenými okny. Pořiďte si čističku vzduchu a bude se vám i lépe dýchat. Dokonce nebudete muset tak často čistit nábytek od prachu.

5. Místo ranní kávy si dopřejte zelený čaj.

Káva obsahuje cafestol, což je látka, která může zvýšit hladinu cholesterolu. Pijte proto raději zelené či bylinné čaje, které jsou zdraví prospěšnější.

detoxikovat tělo
Foto: pexels4. Zařaďte občas půst.

Jíme zpracované potraviny rafinovaný cukr. Neustále zaměstnáváme všechny naše orgány, které skoro nestíhají trávit jídlo. Celodenní půst může pomoci vyčistit tělo a zbavit ho škodlivých látek.

3. Choďte do sauny a cvičte.

Pocení je přirozený způsob čištění těla od nežádoucích látek. Čím více se potíte, tím čištější vaše tělo bude. Choďte do sauny, ale raději se před návštěvou zeptejte svého lékaře. Samozřejmě cvičte, hýbejte se a poťte se! Po obojím si dejte sprchu, abyste očistili pokožku od potu.

2. Jezte probiotika.

Chcete-li usnadnit práci žaludku a střevům, jezte probiotika jako doplněk stravy. Nebo pijte kefír a jezte jogurty. Možná je i kombinace zmíněného.1. Pijte čistící smoothie.

Detoxikovat tělo je možné pomocí lahodných a zdravých nápojů – smoothie. Mixujte vždy kus ovoce, zeleniny, oříšky a přidejte kefír, mléko či jogurt. Hrajte si s ingrediencemi a měňte příchutě.

TIP! Můj oblíbený nápoj se skládá z jahod, banánu, okurky, mandlí a jogurtu. Mňam!

Detoxikovat tělo je v dnešní době velmi důležité a lze to dělat různými způsoby – který vyzkoušíte?

Jezte těchto 15 blahodárných jídel a ochraňte své tělo před infarktem!

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.