Toxické látky se objevují všude – v potravinách, ve vzduchu kolem nás a dokonce i v půdě. Jedná se o pesticidy, rtuť nebo dokonce i uran. Tyto látky negativně ovlivňují naše zdraví. Pokud budeme naše tělo detoxikovat, minimalizujeme dopady těchto špatných látek a můžeme tak zabránit vzniku některých nemocí. Ukážeme vám, jak očistit tělo a jakým způsobem se můžete detoxikovat.Jak očistit tělo od toxinů?

jak očistit těloFoto: pixabay

1. Pijte červené víno.

Může se vám zdát, že je zvláštní používat alkohol k očištění těla. Existuje ale mnoho studií, které dokazují, že jedna sklenička červeného vína denně může zlepšit hladinu cholesterolu a dokonce i bojovat s infekcemi močových cest.

jak očistit těloFoto: pixabay

2. Používejte aktivní uhlí.

Jedná se v podstatě o spálené dřevo. Spálenina neobsahuje kyslík a je tak pro tělo dobře stravitelná. Dokáže vyloučit z těla hodně toxických škodlivých látek. Doporučuje se užít pilulku před jídlem nebo před konzumací alkoholu.

3. Pijte hodně vody.

Voda je přirozeným zdrojem, které nám pomůže očistit tělo. Čím více pijete, tím rychleji se toxiny z těla dostávají ven. Zkuste tento zázračný nápoj pro ještě lepší účinky: přidejte 2 lžíce jablečného octa do vody a zamíchejte. Pijte ráno.

4. Vyhněte se rafinovanému cukru

Rafinované cukry a umělá sladidla způsobují v těle zpomalování metabolismu a vytvářejí příliš mnoho glukózy v krvi. To bývá často příčinou přírustku hmotnosti, cukrovky nebo onemocnění srdce. Zkuste nahradit cukr něčím zdravějším, například stévií, datlovým sirupem atd.

jak očistit těloFoto: pixabay5. Jezte organicky.

Organická zelenina, ovoce, maso nebo mléčné výrobky neobsahují pesticidy ani antibiotika. Zajděte si pro ně na trh k farmářům. Zrychlíte metabolismus a váš trávicí systém bude lépe pracovat. Zpracované potraviny vám nikdy neposkytnou tolik živin jako organické a bio. Nejlepším způsobem je pěstovat si vlastní ovoce a zeleninu. Je to levnější a budete mít radost z vlastní činnosti.

6. Vyčistěte vzduch.

Škodlivé látky se k vám mohou dostat například skrze otevřená okna. Čistička vzduchu je skvělá investice, která se vám vyplatí. Věřte, že budete mnohem zdravější.

7. Místo ranní kávy pijte zelený čaj.

Věděli jste, že káva může zvyšovat cholesterol? A ve velkém množství nám rozhodně nesvědčí. Zkuste ji vyměnit za zelený nebo bylinný čaj. Pokud to nezvládnete, alespoň pár šálků denně za čaj vyměňte.

jak očistit těloFoto: pixabay8. Zkuste půst.

Jíme a jíme a jíme. Naše tělo na to ale není uzpůsobené a proto bychom mu měli dopřát čas od času půst, pauzu od jídla, aby tělo mělo šanci se pročistit. Nezapomeňte ale dostatečně pít.

9. Choďte do sauny nebo cvičte.

Potit se je naprosto přirozené a hlavně zdravé. Díky tomu se vyplavují toxiny a odpadní látky. Zkuste chodit pravidelně do sauny a uvidíte, že budete mnohem méně nemocní.

10. Jezte probiotika.

Ty se nacházejí v mléčných kulturách nebo existují ve formě tobolek. Nejlepším zdrojem je kefír. Krásně si tak pročistíte střeva a zejména je posílíte. Pokud jste nemocní a berete antibiotika, v tuto dobu byste se na probiotika měli zaměřit, abyste posílili imunitu.

jak očistit těloFoto: pixabay11. Dělejte si smoothie.

Ovocné a zeleniné šťávy, takzvané smoothie jsou skvělé k očistě těla. Jsou zdravé a v tekuté formě nejlépe stravitelné. Nezapomeňte do každého smoothie přidat oříšky a semínka, aby byl nápoj opravdu výživný.

Už víte, jak očistit tělo? Který z kroků už děláte a který se chystáte zkusit? Podělte se o zkušenosti v komentářích.

Recepty na lahodné smoothie najdete tady.

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.