Když se řekne léto, co si vybavíte? Většina z vás asi dovolenou. To je velmi příjemná věc, která se ale může lehce zvrhnout v nepříjemnou. Zdraví je důležité a měli bychom na něj dbát právě i na dovolené. Stačí, když se budete řídit těmito pravidly a velmi snížíte pravděpodobnost a riziko vzniku zdravotních problémů.Jak přežít dovolenou ve zdraví?

zdraví
Foto: pixabay

1. Nepijte vodu z kohoutku

Toto pravidlo byste měli dodržovat všude. I když v Evropě je téměř všude pitná voda, nic nezkazíte, pokud si budete kupovat. A samozřejmě nestačí jen ji nepít, ale také si s ní nečistit zuby. Pokud si kupujete již oloupané ovoce, nezapomeňte si ho opláchnout pitnou vodou.

2. Pečujte o svojí kůži

Sluníčko je krásné a příjemné, ale dokáže být také zrádné. Nevycházejte bez namazání a věnujte kůži péči také večer, po celém dni. Zabraňte vysušování a krémujte se.3. Noste boty do vody

Pokud se chcete vyvarovat zranění, noste vy i vaše děti boty do vody. Nikdy nevíte, co našlápnete. Ježek, medúza nebo korály? Vše je nepříjemné a dokáže vám to otrávit zbytek dovolené.

4. Nenoste sebou velký obnos peněz

Pokud jdete na večerní procházku, cenné věci a většinu peněz nechte v trezoru. Lidé jsou různí a na hodně místech se naučili okrádat turisty. Vždy si proto vezměte jen část peněz a dávejte si samozřejmě po celou dobu pozor na tašku a kapsy.

5. Mějte vybavenou lékárničku

Všude se vám může něco stát, proto je dobré všude sebou vozit základní léky i zdravotnické potřeby. Náplasti, obvaz, léky na střevní potíže, kapky do očí i nosu, dezinfekci, paralen, léky na bolest hlavy a nezapomeňte na vaše léky, které pravidelně užíváte.6. Jezte probiotika

Naše organismy jsou zvyklé na určité prostředí a bakterie, které tu máme a nemá problém se s nimi vypořádat. Jakmile ale změníte prostředí, organismus už může mít problém. Pokud tomu budete chtít předejít, jezte probiotika. A pokud nechcete polykat tobolky, zaměřte se na konzumaci mléčných výrobků s živou kulturou.

7. Jezte vitamíny

Tohle je taková obecná rada, která platí nejen na dovolené, ale po celý rok. Vitamíny nikdy nic nezkazíte a posílíte si imunitu.

8. Konzumujte ovoce a zeleninu

Samozřejmě, že vám nestačí pouze zobat doplňky stravy. Je dobré před odjezdem na dovolenou jíst větší množství ovoce a zeleniny, než jíte obvykle. Alespoň 3 týdny předem.

9. Dodržujte pitný režim

Pokud nechcete mít úžehy a úpaly a být dehydratovaní a chcete se cítit dobře, pijte. Pijte čistou vodu, třeba s citrónem nebo s jiným ovocem. Bude vám skvěle, předejdete bolestem hlavy i jiným problémům.

10. Nedělejte si před ani na dovolené tetování

Tetování se doporučuje v zimě, právě kvůli tomu, že není sluníčko. S tetováním na slunce nesmíte! Tak na to pamatujte. Dobře bych si rozmyslela i piercing, protože to není nic příjemného celou dovolenou trpět bolestmi a věřte, že otevřená rána v moři dost pálí.

11. Buďte pojištění

Obecná rada, která vám nepomůže zůstat ve zdraví, ale pokud budete pojištění, nepřijdete během dovolené o všechny peníze. I když si říkáte, že se vám nic nemůže stát, není to pravda. Pojistěte se a budťe v klidu.

Tohle jsou naše tipy, jak přežít dovolenou ve zdraví. Dodržujte je a nenechte trápit vaše zdraví.

Přečtěte si o překvapivých věcech, které mohou působit na vaše zdraví.