Přemýšleli jste někdy o tom, jak to ty celebrity dělají, že vypadají stále skvěle? Ano, chápeme, mají na to spoustu osobních odborníků. Je ale pár věcí, které dodržují a které bychom měli dodržovat a vědět i my. Jedná se o tajemství kosmetického průmyslu, které ne všichni znají. Tyto základy jsou jednoduché a dostupné pro všechny. Pojďme se na to společně podívat!

Tajemství kosmetického průmyslu
1. Používejte opalovací krémy

Krásné a zdravě vypadající kůže dosáhneme pouze tak, že budeme pravidelně používat opalovací krémy. Vše ostatní budete dělat zbytečně, pokud vynecháte tento krok. Doporučuje se krém s ochranným faktorem 30 a na obličej, kde je kůže více náchylná, klidně více. Aplikujte několikrát za den.

2. Nevysušujte pokožku, pokud máte akné

Většina krémů proti vráskám obsahuje benzoylperoxid, který vysušuje pokožku, zhoršuje zánět a zvyšuje tvorbu kožního mazu. Doporučuje se používat krémy s kyselinou mléčnou nebo salicylovou, případně čistící masky.
3. Nezapomínejte na krk

Krk je část těla, na které je stárnutí vidět okamžitě, takže je velmi důležité o ni pečovat a to důkladně. Kůže je zde tenká a vyžaduje také jemnou péči. Každý večer i ráno se tedy zaměřte také na krk a naneste trochu krému.

4. Použijte led na pokožku

tajemství kosmetického průmysluFoto: pixabay

Dermatoložka ze Santa Monica doporučuje přejíždění pleti ledem po dobu několika minut každý den. Tento jednoduchý trik stimuluje krevní oběh a vaše pleť bude vypadat zdravě a bude doslova zářit.
5. Uspořádejte si správně kosmetické produkty

POZOR! Spoustu dívek i žen má tendenci uchovávat krémy a další kosmetické pomůcky v koupelně. Ale přítomný vlhký a teplý vzduch je vysušuje. Tyto přípravky by měly být uloženy v ledničce!

6. Udržujte vše, co se dotýká vaší pokožky, čisté

Vše, co je špinavé a co se dlouhodobě používá, by se nemělo dotýkat vaší tváře. Jedná se o polštáře, které byste měli často vyměňovat, ale také o obrazovku vašeho smartphonu, kterou občas vyčistěte.
7. Nepoužívejte obličejový peeling a houbičky, pokud máte akné

Pokud trpíte akné, nikdy nepoužívejte peelingy, které vaši pokožku akorát podráždí a akné si roznesete po celém obličeji. To samé platí o houbičkách, které v sobě drží bakterie a opět to vede k rozšíření zánětu. Tento typ pokožky vyžaduje jemné čistění bez mýdla za pomocí rukou. Vyzkoušejte aspirinovou pastu.8. Obličejová masáž vám pomůže s kruhy pod očima

Není těžké se naučit dělat lymfodrenážní masáž proti kruhům pod očima. Masáž stimuluje tok lymfy, pokožka se vyhladí a „pytle“ pod očima zmizí.

9. Starejte se o své ruce

tajemství kosmetického průmysluFoto: pexels

Ruce vyžadují stejně péče, jako krk. Opět je zde kůže tenká a jemná. Pravidelně si ruce krémujte a nezapomínejte ani na opalovací krémy! Vaše ruce vám v pozdějším věku poděkují.

10. Důkladně se odličujte

Vždycky, vždycky, vždycky se odličujte! Nikdy nechoďte spát s makeupem. Zaděláváte si na ucpané póry, akné a záněty. Mnozí toto velmi zanedbávají a je to špatně. Dávejte si na to pozor.11. Před spaním si sundavejte podprsenku

tajemství kosmetického průmysluFoto: pexels

Spoustu žen chodí spát s podprsenkou, protože si myslí, že tak budou mít dlouho pevná prsa. Opak je pravdou. Nošení podprsenky v noci může způsobit vážné problémy, jelikož je pevná a drátěná, omezuje krevní oběh, což vede ke zdravotním problémům. Navíc způsobuje podráždění pokožky, nepohodlí a ztmavnutí pokožky pod ramínky.

Jak se vám líbí těchto 11 tajemství kosmetického průmyslu?

Podívejte se také na náš článek 11 fantastických tipů pro krásu.